Skocz do zawartości

Flyhawk 2020


zloty

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Na stronie modelu pojawiły się kolejne grafiki, i wynika z nich, że Flyhawk mógł odpowiadać za wyrzutnie torped i wieże dział, bo one akurat wyglądają miodnie. Cała reszta wypada chyba gorzej niż najnowsze Fujimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 90% się mylisz, nawet rysunki z układem ramek, kształt połączenia kadłuba z dnem itp. Wyglądają jak w FH.To co mówisz pewnie wynika z tego, ze wzmianka w tekście była o tych aparatach i wieżach. Koleś który pisał ze to FH ma ten model wiec wie o czym mówi.  Poza tym jak sobie wyobrażasz, ze im ramkę z aparatami zrobili? Nie postawiłbym na to nawet centa o groszu nie wspomnę ?.

Edytowane przez Piotras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam honor - faktycznie zanosi się na model Flyhawka pod szyldem PR.

Ciekawe, kiedy pojawią się dedykowane flajhołkowe blaszki - bo chyba jeszcze nic takiego nie zapowiadano?

Edytowane przez filipsg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cisza w temacie, ale tutaj sadze, że wyda je PR.

Jedyne co jest do bani w tej współpracy to fakt, że PR z blachami to FH x 2. Mam zamiar zamówić sobie Yamato( tak jakby mi brakowało modeli..... cóż nałóg.) i jest to 100 ojro, Bismarck 50. Jest różnica, jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współpraca Flyhawka z Pit-Roadem nie ogranicza się tylko do Kagero - zapowiedziano już na przykład Pit-Roadowego Bismarcka ze Swordfishami Flyhawka. Mogą wyjść z tej współpracy ciekawe rzeczy.

Ale zastanawia mnie inna kwestia - Pit-Road wydawał w Japonii wszystkie modele Trumpetera - na czym opierała się ta współpraca, czy te spółki były w jakiś sposób ze sobą powiązane? I czy w takim razie byłaby szansa na modele Trumpetera tuningowane częściami Flyhawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, oczywiście nie znam odpowiedzi co do powiązania firm. Spekulując, raczej stawiam na współpracę. PR ma renomę w Japonii i pakuje Trumpeterowe klamoty, ma niższą marżę ale nie inwestuje w projekty, przynajmniej nie wszystkie. Bo jednak Yamato nie jest trumpkowe. Myśle, że nie będą nic tuningować, i bardzo dobrze. Tylko zapakują FH, zrobią swoje blachy, albo i wezmą z FH i pogonią towar drożej. Nie sądzę żeby z Bismarckiem było inaczej. Jeżeli pójdą w japońskie okręty z ta jakością to jestem za. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ok, model dotarł. Tak jak mówiłem jest to FH, tak samo zapakowany i odlany, żadnej lipy. A wszelkim prorokom tymi zdjęciami mówimy stop, nie idźcie ta drogą, i nie jest to nasze ostatnie słowo. Fotki nie są dobre bo raz, że kiepski w te klocki jestem, dwa lepsze będą u Dana na Modelwarships jak zrobi recenzje. Proszzzz na zachete?.

D44282E3-7804-4D43-8091-D0994656FCEF.jpeg

39BF7CAD-90C3-4365-84EB-488CD75374A3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, chyba jednak nie mam siły z Tobą dyskutować. Co masz tutaj do dupy? Wiesz jakie to jest małe i delikatne? Oczywiście jak weźmiesz lupę x10 i porównasz z blachą z raibow z Mutsuki to można by dyskutować co się komu bardziej podoba. Ale sprowadzanie oceny modelu do jakichś wydumanych oczekiwań, bez uwzględnienia ograniczeń technologi to już jest pierdolamento o niczym. Typowe zreszta gadki forumowe.

Rysuj, zdzierają rób lepsze dla mnie jest to nonsens. Żadna firma nie robi nic lepiej w tej chwili od strony detalu. Z merytoryką też uważam nie jest źle.

Ręce opadają......

Edytowane przez Piotras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty pieniądze od nich bierzesz żeś taki obrońca uciśnionych? :haha: Oni sami robili ryfle lepsze, te sa klocowate , a na Twojej fotce wygladaja jakby jeszcze na dokładkę były nierównej wysokości. Ty masz prawo do swoich opinii, a ja do swoich :wink: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie policzyć ryfle i wychodzi na to, że Mutsuki chociaż jest węższy ma o około 2 ryfle więcej niż Kagero. Tak więc określenie że ryfle są z dupy, jest jak najbardziej trafne, gdyż nie ukazuje jakości Flyhawk'a :D

A o to ryfle Mutsuki Pit Roa, więc ja się pytam, gdzie w Kagero jakość Flyhawka? Pokaż fotki nadbudówek i reszty drobnicy, to się oceni. Moim zdaniem Flyhawk'owe to są jedynie wyrzutnie i ewentualnie jakieś drobiazgi

aaa.jpg.a89035a2296071d81315198359cc3e86.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają na nierówne, bo jest światło z jednego kierunku, więc tylko ryfle prostopadłe do padającego światła są doświetlone.

Cały czas mam mieszane uczucia co do tego modelu, ale tak czy inaczej wygląda na to, że to w tej chwili najlepszy Kagero w tej skali. Czekam na recenzję Dana, na jego słowach o japońskich okrętach polegam w 100% ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryfle nie są idealnie równe, i nie jest to wina światła, są za to mniejsze od tych blaszkowych z Mutsuki, mysle, że gąbeczka tamki pokona tę zdradę, to raz. W porównaniu do Yamashity są za to bardziej wyraźne to dwa. Model jest projektowany i robiony przez FH, ten sam plastik, układ części, tak samo zapakowane, mam ich tyle, że wiem, to trzy. Te ryfle ze starego koszmarka są tak samo przeskalowane jak maski dział wiec tego ten,  choć wygladaja równo jak siatka, to po cztery. 
Na ta chwile to ja im już sporo zapłaciłem za ich prace i nie czuje się zawiedziony wiec staram się być obiektywny, nie sądzę aby ktokolwiek kto kupi ich model a ma trochę zdrowego rozsądku powie, że to chłam, to po pieć.

Filipsg, twoje obawy są bezpodstawne, Dan juz się pozytywnie wypowiedział o tym modelu. Nie sądzę, żeby coś zrąbali w kształtach, proporcjach itp.

No cóż, ryflami modele dziś stoją, każdy zrobi jak chce ja mam i chce więcej. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żeś pokazał... A kim jest Dan? Jakieś guru i wyznacznik jakości? Dla mnie jakość można zobaczyć nawet na zdjęciach i nie potrzebuję oceny jakości detali od jakiegoś Dana. Andrzej z Pipnicy Dolnej niedługo wyda książkę potwierdzającą, że ziemia jest płaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz ten model? Jeżeli nie to uważasz, ze te elementy odbiegają od innych ostatnio wydanych modeli FH? Pomijam fakt, ze był zapowiadany przez PR, ze hawk dla nich to będzie robił ( powtarzam to już chyba piąty raz). Naprawdę widzisz tu jamki, nierówności których brak w typowym FH?

No to ja odpadam z rozmowy bo to jest wariactwo albo robienie z kogoś wała dla zabawy. Tego w sumie nie brałem pod uwage?.

 

Dan? Nikt super ważny ale siedzi w japońskiej flocie, ma sporo literatury. Ja tyle nie mam wiec warto posłuchać co ma do powiedzenia. Ty nie musisz, wiesz chyba z jakiego powodu ???????????.

 

 

Edytowane przez Piotras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras ty masz i nie chcesz pokazać. Po zdjęciach widać, że nie jest to jakość FH. Z resztą każdy kto miał styczność z Fh sam sobie oceni. Jak dla mnie na fotach widać jednoznacznie. Ja osobiście takich niedociągnięć w jakości Fh nie widziałem jakie widzę tutaj. I jeśli ktoś robi z kogoś wała, to ten co wmawia że Fiat zrobiony we współpracy z Ferrari, to Ferrari :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazdrość, zazdrość i jeszcze raz zazdrość :) Dziekuję. Przypominaj mi o tym za każdym razem, lubię to :)

Dan, kimkolwiek on jest, może mieć doktorat nawet z fizyki kwantowej i znać każdy cal poszycia okrętu, co nie zmienia faktu, że nie ma to znaczenia w jakości jaką prezentuje dana marka. W czterech literach mam Dana i jego opinie, ponieważ ona nie zmieni postrzegania tego wypustu. Waldek ze stoczni remontowej w Gdańsku, który zbudował kilkanaście prawdziwych okrętów, mówi że to nie FH :D

Wrzucasz fotkę, która prezentuje jakość Pit Roada. Mówisz, że to Flyhawk. Nie chcesz pokazać szczegółów i nie dziw się, że każdy po tym co widzi tak mówi. Jak dla mnie to zapędziłeś się z ta oceną, a teraz na siłę będziesz się jej trzymał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Piotras napisał:

Masz ten model? Jeżeli nie to uważasz, ze te elementy odbiegają od innych ostatnio wydanych modeli FH? Pomijam fakt, ze był zapowiadany przez PR, ze hawk dla nich to będzie robił ( powtarzam to już chyba piąty raz). Naprawdę widzisz tu jamki, nierówności których brak w typowym FH?

No to ja odpadam z rozmowy bo to jest wariactwo albo robienie z kokos wała dla zabawy. Tego w sumie nie brałem pod uwage?.

No mnie ten temat nie rusza aż tak bardzo. Nie zamierzam się kopać po kostkach i udowadniać czegoś co widać na zdjęciach. Ty masz ten model, robiłeś też FH. Upierasz się, że widzisz jakośc FH. Spoko, ja widzę Pitroada. 

Nie każdy miał FH i Pitroada w łapach więc może nie wiedzieć o co ta dyskusja. Każdy sobie w necie znajdzie zdjęcia makro wyprasek FH. Powiem tylko, że renomy takiej jaką mają nie zbudowaliby takimi modelami jn. 

IMG_20200421_170644.thumb.jpg.ee5fb0e0a8de50b2e53c699e8eb890aa.jpg

IMG_20200421_170557.thumb.jpg.db7c3e60b5e5450360eddadd8739bae0.jpg

FB_IMG_1587479151071.jpg.2398708f1b8d76fe8bf8fb96eeb14fbc.jpg

A tu przykład wtrysków FH, w tym szalupy dla porównania. Warto kliknąć w zdjęcie dla dużej rozdzielczości. 

IMG_20200421_165926.thumb.jpg.c25b683693432dd955a28cf2d6bd3440.jpgIMG_20200421_171313.thumb.jpg.4767d7742f0d2105f9302bd3c6dc8874.jpg

IMG_20200421_165013.jpg

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.