Skocz do zawartości

Uaz 3909 Zvezda 1/43


Messer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
W ramach odskoczni nabyłem taki oto modelik i zupełnie relaksacyjnie - od czasu do czasu - przy nim dłubie. Model jakościowo bardzo dobry - formy z 2018r, spasowanie świetne - poza śladami po wypychaczach nie ma czego szpachlować.
 CbmtlAL.jpg

Wnętrze - szału nie ma, ale i tak za wiele nie będzie widać. Dodałem butelko z wodą, zgrzewkę wody, racje żywnościowe, karton z drzewem opałowym i jakiś żywiczny tobołek. 
WGhC6Dw.jpg
GK3cr5H.jpg

Potem przyszedł czas na karoserię. Podniszczyłem tu i ówdzie, trochę podrapałem. Bazowy to mieszanka różnych zieleni, cieniowana tak by dach i górne płaszczyzny były najjaśniejsze. Żółte drzwi dostaną jeszcze pasy i kalkomanie. Założenie jest takie, że będzie to auto w rękach prywatnych, służące do wypadów w teren ale w wersji niskobudżetowej.
 TQWFEQh.jpg
15YMzTz.jpg
q65UDjj.jpg
G1uXz1X.jpg
KD4Dw1v.jpg
nIhc8tZ.jpg

Tyle na obecną chwile. Koła są luzem, tylko do zdjęć.

Pozdrawiam
Messer

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mendrivesc - szkrabik nie jest za duży ok 11x4x5,5cm. 
iIDCxog.jpg

Marcin M. - to efekt żywicy. Zrobiłem i odlewałem te zgrzewki wody ok 2 lata temu i po tym czasie przeźroczysta żywica lekko zmieniła kolor. Pomalowane etykiety na turkusowo dodatkowo + folia naciągnięta na całą zgrzewkę = taki efekt. Trudno, tak już zostanie. 

Pozdrawiam
Messer

Edytowane przez Messer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :) 
piotrkur - wgniecenia robione miiszlifierką z wałeczkiem ściernym + pilnik modelarski. Na koniec wyszlifowane pilniczkiem 4-fazowym ( jak te do paznokci, co polerują ) by "zmiękczyć" przejścia. 

Monster3 - z tego co wiem to Zvezda wypuściła tego Uaza w 3 wersjach - straż pożarna, pogotowie techniczne i właśnie pogotowie gazowe. Pewnie będzie jeszcze kilka wersji bo każdy model zawiera kpl oświetlenia dla pojazdów uprzywilejowanych wraz z odpowiednimi stelażami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamerio - dzięki :)

Tymczasem zrobiłem bagażnik dachowy - solidy, gdyż docelowo będzie na nim coś jeszcze. Najsłabszym punktem zestawu były koła, gdyż nie miały bieżnika. Próbowałem w tej skali zrobić bieżnik ale z marnym rezultatem. Wpadłem więc na pomysł wykorzystania siatki fototrawionej jako bieżnika. Tak to wyszło:
z5KVRRy.jpg
Opona leżąca - zestawowa, stojąca - po mojej przeróbce.
Wtkx3pB.jpg
sYZUBNy.jpg

Karoseria dostała lakier bezbarwny oraz zaprawki. Doszły uszczelki ( widzę, że muszę poprawić je w kilku miejscach ), klamki i przedni grill. Bagażnik i koła luzem do zdjęć.
QPUVhaN.jpg

bOVmGOd.jpg
N7Oi8iM.jpg

Pozdrawiam
Messer

Ps - coś mi wariuje balans bieli... Nie mogę uchwycić na zdjęciach cieniowania karoserii :(  

Edytowane przez Messer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobiłeś uszczelki?
z tym brakiem bieżnika to niezły bubel jak na taką skalę ? niemniej jednak zrobiłeś mi smaka na ten model ?

Edytowane przez Adamerio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamerio - uszczelki po prostu pomalowałem z pędzla czarną vallejo. Robiłem to na dwa etapy, tj żeby złożyć karoserię w całość musisz wpierw wkleić okna. Wymalowałem więc ich wewnętrzne wnęki na czarno i dopiero wklejałem. Dzięki temu mam ciemne okna w miejscu uszczelek i nie prześwituje mi kolor nadwozia. 

Model jak najbardziej godny uwagi. Prosi się o jakiś zestaw blaszek ( lusterka, wycieraczki, wspomniany bieżnik ) :D

Pozdrawiam
Messer

Edytowane przez Messer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda dostała wash'a, rain marksy i poprawione uszczelki okien. 
dRyAZSI.jpg
UZraeg9.jpg
bBV0cEq.jpg

Następnie przyszedł czas na przednią szybę. Była by super, gdyby nie odlane wycieraczki na niej...
UcpFnwA.jpg

Aby nie zgubić wymiarów wycieraczek zrobiłem sobie "odcisk" na taśmie klejącej:
drFqgYU.jpg

Nie lubię takich odlanych rzeczy, więc w ruch poszedł skalpel: 
6cTNdO6.jpg

A następnie papiery ścierne od 1500 do 12000 oraz pasty Tamiya:
SU6KyK8.jpg

Teraz malowanie uszczelki, wklejenie szyby i zabawa w stworzenie wycieraczek :) 

Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do takiego samego, tylko chciałem go zrobić w stylu post apo Metro Exodus, ale kurde aż żal, bo taka dobra jakość :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bożo wpożo - dzięki, doceniam, że zajrzałeś :) 
toled - osobiście uważam, że na jakąkolwiek przebudowę im lepsza baza, tym przyjemniejsze budowanie. Model drogi nie jest, zaszaleć można. Sam myślę o zrobieniu jeszcze jednego ale bardziej zdetalizowanego. 

Tymczasem Uaz dostał odbłyśniki z chromu Molotowa, kierunki ( pierwsza warstwa, jeszcze bez uszczelek ) oraz przyklejony na stałe bagażnik dachowy. Poszły pierwsze podmalówki odprysków i zarysowań. Przednia szyba też już z uszczelką, ale... wyszły na niej jakieś refleksy, dlatego jeszcze nie wklejona.
ENSZueU.jpg

bvegpz7.jpg
QBP4Ttc.jpg
NB2XBrN.jpg
nfvQYH5.jpg
No i kółeczka też już w komplecie - wszystkie z bieżnikami. To jeszcze nie koniec prac nad nimi.
v6RZNIk.jpg

Pozdrawiam
Messer

Edytowane przez Messer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy rok - nowe zmiany. Strasznie nie podobały mi się te plastikowe tj nieprzeźroczyste kierunkowskazy. Co więcej, okazało się, że kierunki przednie podzielone są na dwa klosze - u góry pomarańczowy, na dole biały. Odciąłem więc stare kierunkowskazy, z przeźroczystej ramki wytoczyłem nowe, pomalowałem i wkleiłem. Podobnie zrobiłem z bocznymi kierunkowskazami.
Przednie klosze były totalnie gładkie, więc naciąłem je skalpelem od tyłu, wymalowałem uszczelki i wkleiłem na miejsce. Tylne lampy też już na swoim miejscu.

xZLQhWJ.jpg
Q2Xumu8.jpg
XfibXzk.jpg

Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni i kilka rzeczy do przodu. Z wyciętych paseczków z puszki po energetyku zrobiłem wycieraczki:
4O0VC97.jpg
NvUyXpo.jpg

Lusterka tez już gotowe pod wklejanie:
p6tRyPa.jpg

Doszedł też namiot dachowy - 80% prac nad nim zrobione. Jeszcze uszczelki, zamek, mocowania, siłowniki, itp. 
FGIxfQH.jpg
41ZL4oQ.jpg

Uaz dostał nieco rdzy i odprysków.
TKrDfAH.jpg
0zuxeVU.jpg
VMByBUB.jpg
nMIvSxk.jpg

I taka przymiarka na sucho:
q7y3NMu.jpg
D1fXt3w.jpg

Oczywiście kolory przekłamane - dalej walczę z aparatem...

Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, kawał dobrej roboty. Ale tak patrzę na ten model, patrzę, nadal patrzę... jakiś taki płaski jest, nie wiem - może ten połysk lakieru to powoduje. Ciężko mi się określić, ale coś mąci mi tutaj przekaz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

toled - myślę, że to kwestia mojej nieumiejętnej fotografii, aczkolwiek nad plastyką modelu również cały czas pracuję.
Podstawka ewoluuje. Pozbierałem otoczaki rzeczne, zmieszałem klej do płytek i ukształtowałem teren. Gdy klej był jeszcze mokry wklepałem pigmenty - jasna i ciemna ziemia.
NpfFtbS.jpg
0DRb9ra.jpg
WcHuJmx.jpg
hE23Ith.jpg
1OmzIDE.jpg

Kolejnym krokiem będzie zazielenianie terenu.
Pozdrawiam
Messer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.