Skocz do zawartości

Trójkolorowy kamuflaż


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

będę się zabierał za zrobienie standardowego kamuflażu pojazdów niemieckich. Zastanawiam się nad doborem farb. Chciałem użyć farb Tamiya.

Co sądzicie o takim doborze:

XF-60 Dark Yellow + XF-2 White

XF-58 Olive Green + XF-2

XF-9 Hull Red Matt + XF-2

Wszystkie kolory planuję rozjaśnić, zakładając że ściemnieją po lakierach i filtrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile mogę to podepnę się pod temat.

A jak widzicie w przypadku tego kamuflażu mieszanie farb różnych producentów? Mam np. jeden kolor z AMMO MIG, drugi Tamiya a trzeci z Model Mastera, po prostu pozostawały mi jakieś tam resztki i chcę je zużyć. Bawić się w to czy lepiej wziąć jednego producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, nie chodziło o mieszanie w aerografie, tylko użycie trzech różnych kolorów z trzech różnych firm do namalowania 3 barwnego camo ?

A to żeby nie mieszać farb różnych producentów jeden po drugim to już wiem, bo w zeszłym roku w końcu nabyłem aerograf i przy nauce malowania w pewnym momencie przeszedłem z Pactry na Tamiyę bez przepłukiwania. Co się namęczyłem żeby to wszystko wyczyścić to moje :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, _OldMan_ napisał:

W palecie Tamiy'i są nowe farby do kamuflażu niemieckiego:

Nie wiedziałem, że wyszły nowe kolory od Tamiya. Ktoś je już testował? :)

20 godzin temu, push-up78 napisał:

Jak najbardziej to bardzo dobra ta koncepcja.Kolory w porządku.Do olive green dodać można jeszcze kropelkę lub dwie niebieskiej.Ja tak robię.

Cieszę się, że moja koncepcja nie jest pozbawiona sensu :)
Natrafiłem jeszcze na jedną mieszankę: 
XF60 + XF2 + XF57 w proporcji odpowiednio 5:4:1. Wypróbuję to też. Jak zrobię testy to pochwalę się fotkami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Juffre napisał:

Nie wiedziałem, że wyszły nowe kolory od Tamiya. Ktoś je już testował? :)

Cieszę się, że moja koncepcja nie jest pozbawiona sensu :)
Natrafiłem jeszcze na jedną mieszankę: 
XF60 + XF2 + XF57 w proporcji odpowiednio 5:4:1. Wypróbuję to też. Jak zrobię testy to pochwalę się fotkami :) 

Widziałem zdjęcia na FB jak ktoś pomalowal chyba KT i kolory wygladaja bardzo dobrze

Edytowane przez kzugaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Czy ktoś może mi tutaj łopatologicznie poradzić, jakie farby te lepsze np tamki lub gunze trzeba mieć by zrobić późne malowanie niemieckie ad1945?

Hull red/ brown tamki to wiem, ze pasują, mam, chodzi mi głównie o RAL 6011 (resedagrun) i 7028 w wersji DG III.  A może Hataka ta pomarańczowa? Nawet bym kupił ten zestaw Hataka ale nie wiem czy można go mieszać z chemią Tamiya albo MrHobby, dopuszczam też real colors.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.