Skocz do zawartości

Kolejny edkowy MiG-21 1/72


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

Po fotkach w świetle dziennym widać, że po pierwsze nie umiem robić fotek srebrnych samolotów by oddać wszelkie niuanse, po drugie wymyłem washa z niektórych miejsc. Także do poprawki, ale kierunek spoko. Tak myślę ....

nMUwGDy.jpg?1

jIMwrBZ.jpg?1

X9HPm6e.jpg?1

Za to bardzo mi się podoba matowy odcień tego MiGa ?

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry w moim mieście odczuciu. Ładnie siadły metalizery. Well done Sir ?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2020 o 12:40, Grzes napisał:

Wieczorkiem mogę zmierzyć i podać wymiary na których ja się wzorowałem...
 

Grzesiu - to ja poproszę to bym jutro drgnął z podstawką.

Zabawy z brudzeniem właśnie zakończyłem.

Y2qSQSu.jpg?1

aaO07XJ.jpg?1

V8b4unX.jpg?1

Jestem bardzo zadowolony (choć wiem, że ciężko ocenić efekt na moich fotkach) - rozcieranie olejowych kropek na samolocie wytworzyło jeszcze coś w rodzaju filtru, który dodatkowo zmatowił odblask alumininum i wydaje mi się, że osiągnąłem w ten sposób to co zamierzałem. Wszelkie zacieki są naprawdę delikatne i wyglądają całkiem naturalnie, niektóre widoczne tylko pod pewnymi kątami. Kolega mi porobi lepsze foty, to się pochwalę ?

W międzyczasie kończę podwozie:

iCo7BiE.jpg?1

Zepsułem też uzbrojenie ? Tzn. na jednej z rakiet zepsułem kalkę, chciałęm ją usunąć i tylko narobiłem szkód. Ale mam nadzieję, że uda się to jakoś naprawić.
 

Edytowane przez Psar77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Psar77 napisał:

to ja poproszę to bym jutro drgnął z podstawką.

Wymiary płyt z podstawki: 6,5 x 6,5cm

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grzes napisał:

Wymiary płyt z podstawki: 6,5 x 6,5cm

Zgodnie z powyższym, oraz korzystając z tego, że pracuję, gdzie pracuję na szybko spłodziłem takie cóś ?

m0sfA5T.jpg?1

JXulbQN.jpg?1

 

Naturalnie trzeba jeszcze zapuścić lepik coby trochę zgubić regularność połączeń oraz zastosować szeroko pojęty "Weathering" (pogodzing - haha) ale myślę, że jak na surówkę to całkiem nieźle wygląda :-) No i drukuje się 5 minut :-P

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawka wygląda bardzo obiecująco ? Ołówek będzie się ładnie prezentować 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek wczorajszego dłubania obejrzałem model i stwierdziłem, że nie pasuje mi ten trawiasty w wiadomych miejscach. Co prawda na każdym zdjęciu MiGa jest on inny ale nigdzie nie widziałem, żeby był taki jak Edek zaleca w instrukcji. Wiec na oko go zmieniłem. Wygląda to teraz zdecydowanie lepiej - przynajmniej wg mnie :)

yrzLhQz.jpg?1rQJxrMJ.jpg?1

Potem uzbroiłem w blachy fotel....

xajVwYc.jpg?1

... a na wyrzutnie nakleiłem kalki:

Wy9eQ6U.jpg?1

Potem cały model pokryłem lakierem półmatowym Tamki co wyprowadza model na ostatnią prostą :)

QiPLDqV.jpg?1

Teraz już tylko Pitot i rożne drobiazgi ale to już jak model stanie na kolach co mam nadzieje nastąpi w weekend a potem biorę się za rakiety, podstawkę, blokady pod kola i drabinkę  ?

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend Misiek wjeżdża już na własnych kołach, zatankowany pod korek :

yIkqtSD.jpg?1

Od spodu trzeba dokleić już tylko rakiety R-3S oraz grzebyk systemu swój-obcy, ale to już na samym końcu.

Przymierzyłem też docelową owiewkę. Na niej oraz na wiatrochronie muszę jeszcze domalować "uszczelnienie" ?

cbBxZ7r.jpg?1

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpoczywając od modelu zrobiłem coś na kształt drabinki:

eNez52q.jpgO6ILo0o.jpg?2

Ujdzie :) Trochę za moco rozstawiona mi wyszła, ale jakoś to przeżyję ...Klejenie tych patyczków mnie odpręża :)

Edytowane przez Psar77
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę z innej beczki. Natknąłem się przypadkiem na kalki do TS-11 Iskra z godłem 2giej eskadry z Mierzęcic:

i20veHS.png?1

To, że tam jest napisane Wrocław jest trochę mylące, bo tam pewnie było dowództwo pułku, ale 2 Eskadra na bank stacjonowała w Mierzęcicach w latach '89-'99. W każdym razie szukałem jakichś fotek Iskier z Mierzęcic, ale na nic nie trafiłem. Może ktoś z was ma jakieś kwity ? Bo mnie tak naszło, że może bym zrobił MiGowi do towarzystwa koleżankę z tej samej jednostki .

edit:

Trochę poszperałem i znalazłem kwity na fejsbukpwej sajcie Barwa i Godło. Przepastna skarbnica wiedzy !!!! ?

FB_IMG_1581175821617.jpg

FB_IMG_1581175790731.jpg

20200208_163300.jpg

 

Oj coś czuję, że będzie koleżanka dla Miśka :)

Edytowane przez Psar77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Grzes napisał:

Wieczorkiem poszukam

I co Grześ? Masz coś ponadto co znalazłem  wrzuciłem w poprzednim poście ?

Potrzebuję choć jedną fotkę 1807 - przekopałem internety i nic nie znalazłem. Ale z tej frustracji rozebralem i zmodyfikowałem drabinkę :)

20200208_214632.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jarekk napisał:

Z tymi kołami przy drabince to byłbym ostrożny. Zwykle ich nie było. A jeśli już to zdecydowanie mniejsze.

429544777_Zdjcie128.jpg.00ecd200bf2df185ef5a00f42bb549f2.jpg

19.09.97.jpg

Dzieki Jarekk ! W takim razie kółka out ? Na szczęście nie są jakoś mega mocno przyklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało się znaleźć czas, żeby prysnąć zestaw powyżej podkładem. Mam nadzieję, że wieczorem uda się to pomalować docelowym kolorem.

Na razie jedna pytanie: podczas mycia aero zauważyłem, że farba cofa się prawie do samego spustu - za każdym razem muszę rozbierać Ultrę na części pierwsze i wszystko czyścić ...
Gdzie może być nieszczelność, że dzieje się coś takiego ?

7SzAsCB.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręć tył i łoże igły, wyjmij spust i patrząc od tyłu będzie w korpusie między spustem a zbiorniczkiem śruba (na płaski śrubokręt), przez którą przechodzi igła. Ta śruba dociska uszczelkę teflonową, musisz lekko dokręcić - tak, żeby igła w miarę swobodnie chodziła, ale żeby było czuć lekki opór, kiedy przechodzi przez uszczelkę przy wkładaniu.

Nie mam ultry akurat, ale tak jest w innych aero, podejrzewam, że tu też.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.