Skocz do zawartości

Kolejny edkowy MiG-21 1/72


Psar77

Rekomendowane odpowiedzi

Jej raczej nie trzeba było wymieniać, tylko docisnąć. Działa to tak, że uszczelka ściskana między korpusem a śrubą rozpręża się w jedynym możliwym kierunku - w kierunku igły uszczelniając całe połączenie. Trzeba by ją było ostro czymś przeryć po całej długości, żeby wymagała wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Tap-chan napisał:

Jej raczej nie trzeba było wymieniać, tylko docisnąć. Działa to tak, że uszczelka ściskana między korpusem a śrubą rozpręża się w jedynym możliwym kierunku - w kierunku igły uszczelniając całe połączenie. Trzeba by ją było ostro czymś przeryć po całej długości, żeby wymagała wymiany.

Wiem, najpierw ją docisnąłem, ale nie czułem różnicy w posuwie igły mimo, że śruba była dociśnięta maksymalnie. poza tym uszczelka miała jakieś farfocle. Teraz mam wrażenie, że jest lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSmLJRm.jpg?2

Samolot w zasadzie jest gotowy - jedyne co muszę zrobić, to domalować uszczelkę na wiatrochronie i owiewce oraz podwiesić R-3ki. Ale z tymi jeszcze moment, bo muszę położyć na nie kalki. Robię też praktycznie od zera podstawkę, bo drukowana mi się nie podoba :-)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abtb napisał:

A co będzie na węzłach wewnętrznych? Bo belka taka bardziej pod RS-2US :hmmm:

Brawo za czekistowską czujność :) Otóż pozostaną puste. Widziałem sporo zdjęć MiGów, które latały z wyrzutniami, ale bez pocisków. Tak też będzie i u mnie.

o tak - o :

jozek4.jpg

Edytowane przez Psar77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm :hmmm:

Skoro jest drabinka, to czy "sołdat" na skrzydle też będzie? :D

Aha, i nie zapominaj o gaśnicy :super:

Urala stojącego z tyłu możesz już nie robić (aczkolwiek baza znalazła by się w którymś z zestawów ICM-u)

A tak na serio. Trochę szkoda że będzie taki  z "połową zębów". Ja pod swoimi to będę upychał ile się da a nawet więcej

29 minut temu, Psar77 napisał:

Brawo za czekistowską czujność

Czekam na galerię :wink:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abtb napisał:

A tak na serio. Trochę szkoda że będzie taki  z "połową zębów". Ja pod swoimi to będę upychał ile się da a nawet więcej

Czekam na galerię

Akurat do 21ego pasuje mi taki minimalistyczny zestaw, poza tym lubię robić modele z takim uzbrojeniem i w takiej konfiguracji w jakiej ich odpowiedniki były spotykane na lotniskach. Tak samo zrobiłem Su-34 (dwa zasobniki z pociskami niekierowanymi ? ) choć mój kumpel pod swojego wsadził 11 rakiet ...

Co do sołdata to sobie daruje. Jak gaśnica to i wodzidło by się zdało, i osłony na wloty/dysze a już nie mam na to czasu.APA jest w planach do dużego projektu pod tytułem "zwykły dzień w Kluczewie" gdzie planuje zrobić dioramę z Su-27, Su-27 UB i APA właśnie ? Ale to odległa sprawa. Najpierw trzeba pokończyć co się zaczęło, a czekają na to 3 modele ?
Galeria oczywiście będzie jak zrobię podstawkę.  Pewnie niebawem ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rakiety gotowe:

cSxzLNU.jpg?1

Model jest skończony. Niestety na sam koniec zostawiłem sobie uszczelkę na owiewce i wiatrochronie. Malowałem akrylami Gunze. Niestety wyszła za gruba !? Czym mogę zmyć nadmiar tak by nie uszkodzić oszklenia ? Leveling Thinner na patyczku ? Poradźcie, bo trochę wtopa na sam koniec ... ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż ... przygoda z Miśkiem chyba dobiegła końca. Uszczelkę domaluję jutro i postaram się w świetle dziennym jakieś lepsze foty zrobić.
Przefajny model - praktycznie żadnych problemów ze spasowaniem, szczegółowy - no sama przyjemność w porównaniu z orką na ugorze revellowskiego Tomcata. Ale trzeba go skończyć jak się zaczęło. Zatem wracam do Tomka, a MiGa będzie można zobaczyć na żywca w Bytomiu za niecały miesiąc i osądzić wedle swego upodobania ?

NmkkJSC.jpg?1

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Grzes napisał:

Ale lotniskowa podstawka, według mnie, zdecydowanie za czysta

Sugerowałem sie fotkami z Mierzęcic na stronie 2giej eskadry :-) Strasznego syfu nie było :-) Z drugiej strony na fotkach wydaje się czystsza niż na żywo.
Jestem z niej zadowolony - wyszła zdecydowanie lepiej niż poprzednia do Su-34 natomiast nie wiem czym zrobić czarny lepik uszczelniający by wyglądał naturalnie... Bo na razie niestety tak nie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mig napisał:

Dlaczego rurka Pitota ma dwa "skrzydełka" i do tego lekko oklapnięte? Powinny być cztery.

Dwa poziome są w jednej linii dlatego drugiego nie było widać. To z góry się zgubiło i muszę dorobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
W dniu 20.02.2020 o 09:06, Psar77 napisał:

Akurat do 21ego pasuje mi taki minimalistyczny zestaw, poza tym lubię robić modele z takim uzbrojeniem i w takiej konfiguracji w jakiej ich odpowiedniki były spotykane na lotniskach. Tak samo zrobiłem Su-34 (dwa zasobniki z pociskami niekierowanymi ? ) choć mój kumpel pod swojego wsadził 11 rakiet ...

Co do sołdata to sobie daruje. Jak gaśnica to i wodzidło by się zdało, i osłony na wloty/dysze a już nie mam na to czasu.APA jest w planach do dużego projektu pod tytułem "zwykły dzień w Kluczewie" gdzie planuje zrobić dioramę z Su-27, Su-27 UB i APA właśnie ? Ale to odległa sprawa. Najpierw trzeba pokończyć co się zaczęło, a czekają na to 3 modele ?
Galeria oczywiście będzie jak zrobię podstawkę.  Pewnie niebawem ?

Za Lotnisko w Kluczewie masz u mnie ???, tematyka będzie zacna, a może by tak SU- 27 w warsztacie przylotniskowym, a z boku Łącznikowy AN- 2? A model Mig-a jest świetny

Edytowane przez tomek74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.