Skocz do zawartości

Projekt - "Aleja MiG'ów" 1:48 - Trumpeter, Eduard


eLCe

Rekomendowane odpowiedzi

W tej kwestii raczej niema jakiegoś jedynego słusznego koloru. Malowano tym co było pod ręką. Felgi możesz pomalować na zielono, tak chyba będzie najbezpieczniej.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam
Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kadłub poszpachlowany, wyszlifowany i pociągnięty podkładem. 

KBr8KzV.jpg

Zostało tylko odtworzyć trochę nitów i linii podziału.

Na spodzie podmalowałem dodatkowo wnęki podwozia na szaro.

Hdo3pAL.jpg

 

Pociągnąłem też metalizerem zbiorniki paliwa

TD0bJkB.jpg

I wziąłem się za resztę drobnicy (nie licząc owiewki to wszystko co zostało do zrobienia w modelu.

3Zt041b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniutkie wyszły te zbiorniki - jakiego metalizera użyłeś ?
AK Xtreme Metal (Aluminium). Kolor kładłem na uprzednio położoną mokrą warstwę GX 2 (czarny gloss).

Pozdrawiam
Łukasz

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, eLCe napisał:

AK Xtreme Metal (Aluminium). Kolor kładłem na uprzednio położoną mokrą warstwę GX 2 (czarny gloss).

Pozdrawiam
Łukasz
 

Dzięki - trzeba będzie zakupić :)

To moje początki po małej, dwudziestokilkuletniej przerwie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koronawirus terroryzuje mi branżę, pracodawca zabronił podróży służbowych to i czasu na hobby jakoś więcej :)

powierzchnia była moim zdaniem na tyle dobrze przygotowana, że położyłem na nią GX-2 na mokro (rozcieńczony 1:8 z MLT). 

XU0WLl7.jpg

JYZOq1n.jpg

Wybaczcie za tło ale nie odważyłem się jeszcze ruszać tego samolotu z obawy, że go wypalcuję :)

Na pewno będę musiał to wszystko przeszlifować jakimś papierem wodnym (10000 w górę) bo pewnie osiądzie na tym w cholerę drobinek kurzu. 

W ciągu dnia zrobiłem jeszcze całą drobnicę.

xgwmBuy.jpg

Wychodzi na to, że jutro startuję z Sabrem :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miganty" przygotowany do przyjęcia finalnej warstwy GX 2. Wyszlifowany, wyrównany i pozbawiony wszelkich drobinek kurzu. Malowanie jutro jak gruntownie odkurzę pracownię. 

t4hSp3u.jpg

2RqXkGB.jpg

No i tak jak obiecałem zacząłem dłubać przy F-86

kb21pSF.jpg

R0UemNz.jpg

9UD9TyM.jpg

Od razu czuć dużą różnicę między tym co proponował Trumpeter, chociaż np wlot powietrza i końcówka duszy silnika będzie wymagała sporo uwagi i szpachli.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jestem monotematyczny ale wbrew pozorom przy MiGu dużo się dzieje. Finalną warstwa GX2 położona. Jako, że ładniej nie będzie to  dziś kładę metalizer.

uMW2R31.jpg

8rWAOhd.jpg

cGu8LXc.jpg

pf3lT6A.jpg

7XMHSsx.jpg

Całość świeci się jak psu wiadomo co. Szkoda, że kładę na to matowe aluminium ale przynajmniej poćwiczyłem obróbkę powierzchni przed malowaniem F-86, którego zrobię na błyszcząco:) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, rymulus napisał:

Ale, ale, co to się tu zostało?

Srebro wyciąga wszystko.

mig.jpg.36ac21f09fe6a4e55518e264d1d27407.jpg

Zalałem linię albo po prostu zrobiłem ją za płytką? muszę ją przeryć tak jak i kilka innych bo po szlifowaniu na spodzie samolotu była jedna wielka gładka powierzchnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, eLCe napisał:

Zalałem linię albo po prostu zrobiłem ją za płytką? muszę ją przeryć tak jak i kilka innych bo po szlifowaniu na spodzie samolotu była jedna wielka gładka powierzchnia.

A czy tu powinna być w ogóle linia podziału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drażniło mnie to okropnie i moja linia podziału, odtworzona na zaszachlowanym śladzie po połączeniu poszła do poprawy (razem z innymi drobiazgami).

3vXLFOC.jpg

Jeśli chodzi o f-86 to udało mi się obrobić wlot powietrza i dyszę silnika także żeby nie było widać łączenia połówek.

NQKBntB.jpg

zAs3zYA.jpg

I połączyłem obie połówki kadłuba. Przymierzałem też element dziobu (widać, że  wymaga odrobiny miłości i uwagi).

VroERiM.jpg

7oo2f36.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za panneling

gHro3ow.jpg

tSnrsaw.jpg

xVHaatK.jpg

Jak to ładnie wyschnie to będę dalej męczył górę i później przejdę na spód samolotu.

 

Chciałbym, żeby finalnie wyszło coś w tym stylu. ( o ile umiejętności pozwolą :D )

O7aYiCa.jpg

 

Poza tym wziąłem się za fotel pilota w F-86.

Tutaj jest oryginalny fotel Hasegawy

hMB6AYJ.jpg

a tutaj Eduardowy żywiczny

0avUdfq.jpg?1

IgJLZqT.jpg

 Jak wyschnie to dostanie resztę elementów (tak to nie koniec:D ) i później pobawię się trochę farbami olejnymi.

 

 

 

Edytowane przez eLCe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rymulus napisał:

Jak robisz wychylone lotki to jedna musi być wychylona na dół a druga do góry.

Piszesz o lotkach na skrzydłach i stateczniku czy o lewa-prawa bo zgłupiałem. Te w skrzydłach są jeszcze bez kleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.