Skocz do zawartości

Pantsir Zvezda


Raftom

Rekomendowane odpowiedzi

Moja wersja pantsira zvezdy. Zdaje sobie sprawę, że jestem w mniejszości, ale nie przepadam za blaszkami, dlatego ten zestaw jest idealny. Sam plastik, doskonale spakowany, żadnych problemow. Jak tak niedługo pójdzie, to Rosjanie zaczną produkować pojazdy wojskowe niczym Japończycy gundamy i cała reszte w Bandai. W każdym razie zestaw polecam każdemu. 

R

 

IMG_20200313_115338.jpg

IMG_20200313_115325.jpg

IMG_20200313_115423.jpg

Edytowane przez Raftom
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak powinno być w oryginale. Montaż zvezdy zakłada, że całość się unosi nad ziemią. Z pewnością bez problemu można to zniwelować na dioramie. 

Cieszę się, że model się podoba, ale nie mam jak zrobić zdjęć na jednolitym tle, więc naprawdę bez przesady. Widać, jak wygląda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysuwane podpory nie służą zapobieganiu zapadania się pojazdu. W pojazdach typu wyrzutnie, strażackie drabiny czy wszelkie dźwigi mają one za cel wypoziomowanie pojazdu w celu prawidłowej pracy podzespołów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bez przesady"? Poważnie? Myślisz, że tylko o brak jednolitego tła tu chodzi? Nie widzisz nic dziwnego w postawieniu modelu pomiędzy doniczką, a upieprzonym kubkiem? Brakuje tylko ugryzionej podwawelskiej i popielniczki z kiepami. Brystol za 2 zł załatwiłby sprawę. Dobra, epidemia, nie wychodzimy do sklepu. Ale choćby głupie prześcieradło w domu masz na pewno, żeby je powiesić jakoś za modelem. I już masz jednolite tło. Zdjęć też nie musisz robić pod światło z okna, wtedy pierwszy plan nie będzie w cieniu. Miej chłopie szacunek dla swoich modeli, dla siebie, i może choć trochę dla oglądających :piwo: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
3 minuty temu, wisa napisał:

W pojazdach typu wyrzutnie, strażackie drabiny czy wszelkie dźwigi mają one za cel wypoziomowanie pojazdu w celu prawidłowej pracy podzespołów.

W większym stopniu chodzi o,  nie wiem jak w wyrzutniach, ale w wozach drabiniastych i dźwigach, poprzez wysunięcie podpór zmienia się środek cięzkości, co zapobiega wywruceniu podczas pracy rozłożonej drabiny, dźwigu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lata służby mówią mi, że najważniejsze jest wypoziomowanie :) Ale mogę się współcześnie mylić :D Wysunięcie podpór na zewnątrz zmienia środek ciężkości na plus - ale nadal trzeba pojazd wypoziomować. Inaczej automatyka nie zadziała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kubisz napisał:

"Bez przesady"? Poważnie? Myślisz, że tylko o brak jednolitego tła tu chodzi? Nie widzisz nic dziwnego w postawieniu modelu pomiędzy doniczką, a upieprzonym kubkiem? Brakuje tylko ugryzionej podwawelskiej i popielniczki z kiepami. Brystol za 2 zł załatwiłby sprawę. Dobra, epidemia, nie wychodzimy do sklepu. Ale choćby głupie prześcieradło w domu masz na pewno, żeby je powiesić jakoś za modelem. I już masz jednolite tło. Zdjęć też nie musisz robić pod światło z okna, wtedy pierwszy plan nie będzie w cieniu. Miej chłopie szacunek dla swoich modeli, dla siebie, i może choć trochę dla oglądających :piwo: 

Tak właśnie, jak napisałem - bez przesady. Szacunek do modelu widać na zdjęciu. Wielu rzeczy nie umiem, ale robię jak najlepiej potrafię. Poza tym w robieniu modeli chodzi o robienie modeli, a nie im zdjęć. Takie uwagi miałyby sens na forum dla miłośników fotografii modelarskiej. Poza tym poproszono mnie o założenie galerii do tego modelu, dlatego wkleiłem, co miałem. Słowa o szacunku dla siebie i innych zostawiam bez komentarza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny model! Sam nie jestem fanem blaszek, które po użyciu podkładu najczęściej giną w bryle modelu i wyznaję raczej zasadę, że to umiejętne malowanie i brudzenie powoduje, że nawet prosty model ma efekt wow lub nie - Twój moim zdaniem ma:) Napisz parę słów o brudzeniu nadwozia/kół - to pigmenty, oleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspert ze mnie żaden, zarówno w sklejaniu jak i fotografii, zabieram głos jedynie dlatego, że to ja podpowiedziałem Ci żebyś umieścił zdjęcia modelu w galerii, a zrobiłem tak bo uważam, że jest tego wart. Widać, że włożyłeś w niego dużo pracy i efekty są naprawdę super.  Zgadzam się jednak też z przedmówcami, że model jeszcze by zyskał gdyby zdjęcia zrobić na jednolitym tle, czasami warto posłuchać innych użytkowników tego forum bo jest to wierz mi zacne grono fachowców. Kolega Kubisz może w trochę zbyt mocnych słowach wyraził swoją opinię, ale przy całej sympatii dla Twojej pracy trudno się z nim nie zgodzić. Jeśli będziesz miał ochotę i możliwości zrobić zdjęcia na jednolitym tle i wrzucić do galerii super, jeśli nie też spoko Twój wybór. Podsumowując ten przydługi wywód model fajny, bardzo podoba mi się malowanie kabiny, brudzenie kół też spoko, golenie stabilizatorów warto byłoby pociągnąć jakimś Mołotowem, no i widać, że nie są równo w pionie wklejone, a może mi się wydaje?.

Pozdro działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wisa napisał:

Model wyszrdł Ci fajnie. Mam pytanko: zmalowany jest na podstawie jakiegoś zdjęcia czy po prostu S-F?

Dzięki. Własny pomysł, chciałem odwrócić kolory z jednego z modeli pantsira, które widziałem. Ktoś zrobił zielona kabinę i piaskowa resztę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, knoor napisał:

Bardzo fajny model! Sam nie jestem fanem blaszek, które po użyciu podkładu najczęściej giną w bryle modelu i wyznaję raczej zasadę, że to umiejętne malowanie i brudzenie powoduje, że nawet prosty model ma efekt wow lub nie - Twój moim zdaniem ma:) Napisz parę słów o brudzeniu nadwozia/kół - to pigmenty, oleje?

Dzięki. Na kołach jest dry steppe, buff w pedzelku, light dust pigment i afrika korps filter. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Model spoko. Sporo wysiłku włożone w malowanie. Nie widziałem takiego połączenia kolorów russian green/ piaskowy na rzeczywistym sprzęcie, ale ok. Rozumiem, że to jest podejście co by było gdyby. Wydaje mi się, że na płaskich powierzchniach nie za dobrze wyglądają zacieki tego typu (załącznik poniżej). Ten sprzęt zwykle stoi w miejscu i raczej powinny być tam kałuże/kurz po stojącej wodzie, albo nic. I podzielam zdanie kolegów o tle, na niektórych forach bez odpowiedniego tła nie wrzucisz nic do galerii. Rozumiem, że dla Ciebie najważniejszy jest model, ale jeśli "wychodzisz" do ludzi na ulice to chyba też zakładasz gacie. Popraw mnie jeśli jest inaczej ?

IMG_20200313_115413.thumb.jpg.f64de024be06b575c8981ec7dbc08963.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.