Skocz do zawartości

Polski T-55 Revell 1/72


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Czołg z 32 Budziszyńskiego Pułku Zmechanizowanego im. Hansa Beimlera z Kołobrzegu. Nie ukrywam, że do budowy zainspirował mnie ruch na forum dotyczący tej konstrukcji. Dla kolegów udzielających się w tych tematach wielkie dzięki z mojej strony. 

Pierwowzór i model:

 

 

10873611_739426609486253_312509319604806771_o.jpg

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

011.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszedł, leży u mnie takowy w kolejce. Może ew. zwis gąsienic za kołem napinającym (górny bieg) do lekkiej korekty, ciut bardziej wypukłe w dół powinny być). I lina holownicza by się przydała. Podstawowy kolor to jaka farba? Otwarta jest kwestia gąsienic. Revell dał RMSH, znam tylko jedno polskiego zdjęcie T-55 w wersji poniżej Meridy na RMSH (z Kopalni Wujek), pozostałe mają OMSH. Tyle że koszt żywicznych OMSH jest porównywalny z ceną całego modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, FAHR napisał:

Pierwowzór:

 

 

10873611_739426609486253_312509319604806771_o.jpg

 

To miejsce teraz wygląda tak... a właściwie to 3 lata temu - teraz po prawej już jest albo zaraz będzie budowa biurowców...

Edytowane przez persyMG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Knoper napisał:

Super tylko czemu nie dałeś tej kalki jak na zdjęciu z prawej strony?.

Możesz doprecyzować co masz na myśli? 

8 godzin temu, martinello napisał:

A gdzie śnieg ?

Jest na pierwszym zdjęciu;) A tak na serio to po prostu nie podobają mi się zaśnieżone modele a ładnie wyglądający śnieg  w tej skali leży poza moimi umiejętnościami.

2 godziny temu, Michal_G napisał:

Fajnie wyszedł, leży u mnie takowy w kolejce. Może ew. zwis gąsienic za kołem napinającym (górny bieg) do lekkiej korekty, ciut bardziej wypukłe w dół powinny być). I lina holownicza by się przydała. Podstawowy kolor to jaka farba? Otwarta jest kwestia gąsienic. Revell dał RMSH, znam tylko jedno polskiego zdjęcie T-55 w wersji poniżej Meridy na RMSH (z Kopalni Wujek), pozostałe mają OMSH. Tyle że koszt żywicznych OMSH jest porównywalny z ceną całego modelu...

Dałem RMSH wychodząc z założenia, że gąsienice jak opony, można wymienić. Kolor to po prostu zmieszana Tamiya czarna i żółta- pół na pół mniej więcej.

Dzięki za wszystkie opinie. 

Edytowane przez FAHR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Knoper napisał:

Na zdjęciu jest mniej więcej na środku wieżyczki, ty dałeś ja z przodu, ale ogólnie to podoba mi się. 

Czołg na zdjęciu ma lekko obróconą wieżę w prawo, tak mniej więcej na godz. 12.30 (widać to chociażby po umiejscowieniu reflektora podczerwieni i lufy). 

Edytowane przez FAHR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BeWuP to Ace, ale nowsze formy także tragedii nie ma. Etap szpachlowania już za mną, teraz sama przyjemność z dodawaniem brakujących detali. S-model był nie do dostania niestety i zdecydowałem się na ACE z braku alternatywy, ale muszę przyznać, że miło się zaskoczyłem.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michal_G napisał:

Miło usłyszeć że z ACE jest lepiej, daj znać jak wyjdą gąsienice - to był w ACE makabryczny etap sklejania.

Gąsienice w paskach, materiał guma/ vinyl, detal świetny. To już nie są te plastiki z odcinków i ogniwek, co kiedyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.