Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Podoba mi się twój blog

A proszę bardzo.

 

Mam również i ja pytanie ( właściwie dwa) do wszystkich:

1) Czy lakier Mr Hobby Top Coat matowy lub satynowy w sprayu nadaje się do nakładania go pod akryle, tudzież pod model pomalowany akrylami i "złoszowany" olejami?

 

2) Mam ostatnio problem z lakierem bezbarwnym matowym vallejo, który nanoszony za pomocą aero pozstawia po wychnięciu białe kropki na powierzchni. W czym tkwi tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców polskich dywizjonów w Anglii. Szukałem w necie, ale chyba złych wyrazów używałem w wyszukiwarkach - szukam listy pilotów dywizjonu 302. Z numerami samolotów jeśli takie istnieją. Zależy mi na informacji o konkretnym pilocie. Chce wykonać koledze model samolotu, bo okazało się, że to jego rodzina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kogo konkretnie Ci chodzi? Nie chce mi się przepisywać, ale sporo informacji jest choćby u Roberta Gretzyngiera w "Poles in Defence of Britain". Jak będę miał nazwisko, to łatwiej mi będzie znaleźć.

 

Pozdrawiam

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką farbą pomalować wnętrze komory podwozia śmigłowca RAH 66 , w schemacie jest Insignia White, natomiast na zdjeciach innych modelarzy wygląda,że malowalio również wnetrze komory Olive Drab.

jaka farbą pomalować podwozie tego samego śmigłowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,mam pytanko ,może i banalne ,czy istnieje w ogóle w sprzedaży coś w rodzaju "profili" miedziane lub aluminiowe 4x4mm wiem że są np arkusze aluminium na allegro o grubości 4mm ,ale mi chodzi bardziej i takie profile zamknięte oczywiście .

 

za pomoc oczywiście dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki dzisiaj tez sobie właśnie przypomniałem że chyba w casto ramie są ,a powiedzcie mi jeszcze jedno ,jak się to lutuje o ile się w ogóle da ,lub jaki klej byście polecili do tego materiału ,może banalne pytanie ale pierwszy raz będę używał ten materiał do modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wielkie dzięki za odpowiedż ,kupione profil 4x4 i bedziem modzić ,a co z tego wyjdzie to zobaczymy ,a fotki będę dawał w odpowiednim dziale ,mam nadzieje ze modele cyrkowe tez się przyjmą na forum :-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ! Mam 2 pytanka ;)

1. Jakich kolorów farb (pactra najlepiej:) ) użylibyście do malowania Polskich F-16?

2. Dzisiaj pomalowałem Miga metalizerem, niestety powstały farfocle na farbie i tu pytanko czym je spolerować. Nada się papier wodny 2000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pytanko mam, czy wie ktoś jakie piorunochrony były stosowane w okresie 2 wojny światowej na kamienicach? nie moge znaleźć zdjęć odpowiednich, czy byly może takie jak teraz np. na domkach jednorodzinnych czy troszkę prostsze?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zalewać szpary klejem cyjanoakrylowym. Po wyschnięciu jest mleczno-biały, daje się dobrze szlifować i na pewno się nie wykruszy.

Możesz rozpuścić ramki po modelu w nitro - będziesz miał szpachlę w kolorze modelu i będzie się dobrze trzymać, tylko trzeba ostrożnie nakładać, żeby nie poniszczyć modelu. Może też długo twardnieć. I ostrożnie na opary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.