Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam kilka pytanek dotyczących diod LED, bo sam w tym nie zaliczyłbym siebie do specjalistów...

 

1. Czy są dostępne diody 3mm w kolorze pomarańczowym i niebieskim? Ale nie chodzi mi o kolor świecenia, tylko kolor plastiku z jakiego zostały zrobione (tak, żeby można było z nich zrobić lampy błyskowe do samochodów)

 

2. Czy mógłby ktoś łopatologicznie napisać (narysować) jak zrobić obwodzik ze świecącymi czterema diodami ?

 

4 diody, jakim napięciem je chcesz zasilić? połączenie dowolne? podaj to napięcie to Ci to rozrysuje i dobiore jakiś rezystor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie czy ktoś wie jak za pomocą pędzla pomalować kamuflaż w postaci ciapek żeby krawędzie nie były równe tylko płynnie przechodziły kolory coś takiego się robi aerografem ale może ktoś zna sposób na zrobienie tego pędzlem? Bo chciałem taki kamuflaż zrobić na 7tp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pomocy pędzla jak by się uparł też się da ale lepiej do tego użyć drobnoziarnistej gąbki. Bierzesz sobie taki kawałeczek w pincetę, maczasz w niewielkiej ilości farby i "ciapasz" w miejscach gdzie chciał byś uzyskać płynne przejścia. Troszkę to wymaga wprawy więc potrenuj sobie najlepiej na jakimś postrzałku żeby dobrze dobrać sobie "ziarnistość" gąbki i ilość farby.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, stoje przed składaniem modelu F-18 w malowaniu Blue Angels i pojawia sie problem. Idealna farba do niego to (poza jakimśtam gunze słabo działającym z pędzlem) Humbrol 190, który już nie jest produkowany, jakieś pomysły co jeszcze by pasowało?

 

PS. Jest jakiś poradnik o płynach do kalek? Chciałbym zacząć sie z tym bawić ale nie wiem z czym to jeść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbke jakąś sobie znalazłem, ciekawe jak będzie w rzeczywistości wyglądać.

 

Temat o płynach przeczytałem, zbieram fundusze i nabęde płyny od Gunze ale mam jedno ale. W poradniku było o tym, że płyny nanosić na model w miejscu gdzie będzie kalka zaraz przed nałożeniem. Jak wspominałem mam model Blue Angels, co z liniami wzdłuż całego modelu? Nakładać płyn co kilka cm po kropelce czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farbke jakąś sobie znalazłem, ciekawe jak będzie w rzeczywistości wyglądać.

 

Temat o płynach przeczytałem, zbieram fundusze i nabęde płyny od Gunze ale mam jedno ale. W poradniku było o tym, że płyny nanosić na model w miejscu gdzie będzie kalka zaraz przed nałożeniem. Jak wspominałem mam model Blue Angels, co z liniami wzdłuż całego modelu? Nakładać płyn co kilka cm po kropelce czy jak?

 

Uważam, że powinieneś wszystko machnąć za jednym zamachem, bo mogą być problemy, gdy zaczniesz kombinować Co prawda, nie mam dużego doświadczenia w tej dziedzinie, ale tu potrzeba sprawnej ręki A i nie zrażaj się niepowodzeniami, bo często ich przyczyną są marnej jakości kalki...

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jaką wysokość powinien mieć słup telegraficzny na makiecie w skali 1:35 ? (wg. moich obliczeń około 17 cm, w googlach znalazłem 28 cm xD )

Z czego zrobić izolatory?

oprócz tego: viewtopic.php?f=87&t=15767&p=260607&hilit=s%C5%82up+telegraficzny#p260607

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

W poniśzym linku znajdziesz listę jednostek niemieckich, które znajdowały się w rejonie Arnhem podczas operacji Market-Garden:

 

http://www.defendingarnhem.com/OoB.htm

 

Pozdrawiam

Kornik

 

 

Dzięki kornik, niestety nie byłotam spadochroniarzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, nie miałem do czynienia z Surfacerem 1200 w puszce, ale jak malowałem nim aerografem i za słabo rozcieńczyłem, to na modelu pojawiła się pajęczyna jak w starych horrorach. Uważaj, żeby coś takiego nie powstało na Twoim modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego zaopatrzyłem się w taki w puszce, aby uniknąć problemów z rozcieńczaniem. Tylko, ciekawy jestem jaka odległość nakładania będzie odpowiednia, jak nikt nie pomoże to najwyżej poeksperymentuję na jakimś testowym modelu, choć wolałbym tego uniknąć, bo to cholerstwo strasznie drogie i szkoda :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, tak na szybko załadowałem na wrzutę tekst o "wyzwoleniu" Gdańska przez Sowietów, relacja trójki mieszkańców polskiego pochodzenia, warte przeczytania skoro temat Cię interesuje, okraszone kilkoma zdjęciami z okresu:

 

W cieniu wyzwolenia - Gdańsk 1945.pdf

 

Do tego przewertuj zawartość:

 

Forum Dawny Gdańsk

 

oraz

 

Wolne Forum Gdańsk

 

Znajdziesz tam sporo ciekawego materiału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już wiem że zmyje ( z doświadczenia), a czy lakier matowy microskale tez zmyje? pytam bo chcem zrobic czarne linie podziału blach zakupilem w tym celu płukanke valejlo, ale zwykłym wacikiem nasonczonym wodą tego nie zmyje ( to co zostaje w okolicach podziału blach) i dlatego potrzebuje czegos mocniejszego ale nie na tyle co zmyje mi farbe,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.