Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Seria H to farby Gunze Hobby Color. Są to akryle. Można rozcieńczać wodą (nie polecam), alkoholem (ja używam spirytusu lub a. izopropylowego), firmowymi rozcieńczalnikami Gunze i pewnie wszystkim innym co rozcieńcza akryle. Ogólnie bardzo dobre farby, podobne do akryli Tamiyi (zamiennie używam obu i jestem BARDZO zadowolony)

Seria C to Gunze Mr. Color. Są to farby na bazie celulozy. Rozcieńcza je w zasadzie tylko firmowy rozcieńczalnik Gunze o nazwie Mr. Thinner. Jest go kilka rodzajów - m. z opóźniaczem. Jedne z najlepszych farb na rynku. No i mają większą paletę barw od serii C (używam jak potrzeba mi koloru którego nie ma w serii H lub u Tamiyi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a vallejo sa ponoć najlepszymi farbami na rynku, gdzieś to słyszałem i zacząłem się kozaczyć czyli więc zamówiłem wszystkie za 200 zł (prawie wszystkie) jeśli chodzi Ci o modele i malowanie pędzelkiem to dla Ciebie są Model Color - których ja używam z pozytywnym rezultatem, albo do aerografu bierz Model Air , ale tylko do aerografu,

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pędzle retuszerskie to sa najczęściej cienkie, acz w miarę twarde pędzelki, których swego czasu używało się do retuszowania czarno-białych negatywów. Można je było nabyć w sklepach ze sprzętem foto.

Natomiast pędzel artystyczny akwarelowy to (zazwyczaj, bo to się zmienia) to taki, którego używasz do malowania akwarelą bądź gwaszem. Charakteryzuje się miękkim włosiem i dużą chłonnością wody. Przeważnie są to pędzle z naturalnego, miękkiego włosia, choć ostatnio widziałem akwarelowe 'nylony' - podobno są nawet lepsze od naturalnych. Do malowania modeli raczej się nie nadają, ze względu na swoją miękkość właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz poprawnie.

Co znaczy: "Nie no bo Mag-Pol..."

Czepiasz się innych a sam nie zwracasz uwagi co piszesz. A gdzie interpunkcja purysto językowy?

 

A wracając do tematu - Mag-Pol robi różne pędzle. Korzystam z ich sporej oferty, bo uważam, że są najlepsze w Polsce. A do tego mają dobrą cenę. Jeśli chcesz używać ich do modeli, to kupuj nylonowe (żółte lub białe włosie). W przypadku Mag-Pola klasyfikacja jest trochę inna. U nich retuszerskie to takie cieniutkie pędzelki z okrągłym układem włosia - numeru 0, 00, 000 i 0000. A akwarelowe to większość grubszych, zarówno płaskich jak i okrągłych. Ale to nie jest klasyczny podział na retuszerskie i akwarelowo/gwaszowe

Myślę, że wyjaśniłem co nieco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, po pierwsze - następnym razem zastanów się jak będziesz komuś wytykał popełnianie błędów (nie "leprze", tylko "lepsze" oraz interpunkcja). Po drugie - oczekujesz odpowiedzi na pytanie, czy chcesz napisać własną opinię na temat pędzli Mag-pol? Po Twoim ostatnim poście zwątpiłem w sens tego wątku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema dostałem kompresor i chciałem zobaczyć jak się maluje . Ok wlałem rozcienczalnik i farbe i rozczienczalnik i ok i nic nie chciało lecieć w aeografu

niewiem czy to moja wina czy nie .POMOCY..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.