Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Constructor biała farba już taka jest i da się ja nałożyć dobrze tylko aero jednak jeśli chcesz malować pędzlem na przykład pojazd w zimowym kamo możesz kupić farbe pactra jest to bardzo jasny szary prawie biały a maluje sie normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam rozumieć, ze firma MasterCraft to szmelc? To z czego oni sie utrzymują?

Ze sprzedawania szmelcu. A tak poważnie to jak chcę sobie potrenować jakiś patent i jest wielkie prawdopodobieństwo żę spapram model to do testów kupuję za parę złotych właśnie model Mastercrafta. Do tego służą te modele -do nauki dla młodych żeby nie było wielkiego rozczarowania że pierwszy model za 100PLN poleciał do kosza bo coś nam nie wyszło. Ostatnio kupiłem synowi (7 lat) P-7a z Mastercraftu za 8zł. Uczył się na nim malować pędzlem, radochę miał i ja też bo mało kasy wydałem, chociaż kalki miał modelik super.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TomaszDudek chodzi mi o malowanie elementów samolotów np. golenie, wnętrze podwozia, kołpaki itd. Podaj mi numer tej pactry jak możesz.

 

Opócz SzmelcCraftu jest jeszcze jakaś taka firma, która obdarowuje niespodziankami w postaci "nic nie pasuje" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opócz SzmelcCraftu jest jeszcze jakaś taka firma, która obdarowuje niespodziankami w postaci "nic nie pasuje" ?

Jest np. Czeska firma KP.Model to jedna wielka jama skurczowa z nadlewkami i kalkami grubości ponad 1mm^^.Ale jedynym plusem jest to,że w niektórych samolotach dają 2 możliwości owiewek(otwarta,zamknięta)i silników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Opócz SzmelcCraftu jest jeszcze jakaś taka firma, która obdarowuje niespodziankami w postaci "nic nie pasuje" ?

Jest np. Czeska firma KP....

KP i MasterCraft to to samo. Różnica jest taka, że czeskie KP przerzuciło się na produkcję plastikowych artykułów AGD i podobno sprzedaje wszystkie formy - komu???Nie wiadomo. Niestety wśród form znajduje się niedokończony MiG-23BN (w sklepach internetowych z Czech pojawiły się już pierwsze zapowiedzi). Co będzie nikt nie wie ale paru modeli KP szkoda bo nikt inny poza nimi ich nie robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak?!A ja myślałem,że to dwie inne firmy.

 

Ba to sa dwie rozne firmy. Piotrek mial raczej na mysli, ze Mastrcraft posiada w swojej ofercie modele, ktore kiedys kupowalo sie w pudelkach KP. Albo przejal formy, lub przepakowuje gotowe wypraski.

Zreszta podobnie sie dzieje nawet z mistrzami rynku, jak chocby Accurate Miniatures.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najnowszym modelu wypróbuję jeszcze biały kolor z Model Master i dam sprawozdanie.

 

Jaka malowałem białym MM Acryl i mogę z czystym sumieniem polecić tą farbę. Ja nie miałem z nią najmniejszych nawet problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak można, to i ja dorzuce od siebie:

syntetyk pod pedzel, do sporych powierzchni się (chyba) mniej nadaje-zbyt twardy,niekontrolowany.Po włosiu przeważnie wiem czego mogę sie spodziewać.

Nigdy podkładów pod tę nie używam,nim staje się pierwsza,rozwodniona, warstwa.

By w każdej fabie nie powstawał kropelek,można złamać powierzchniowe napięcie, delikatnie trąc papierkiem wodnym plastik.

Po prostu, często mieszać i kłaść z umiarem, po trosze...i to chyba tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAZZY_bez_humoru dzięki Znalazłem w MojeHobby.pl mają tam różne różniste co do agencji reklamowych to w moim mieście odpada

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do farby to chyba ta będzie pactra A44 FS 36495 Light Gray

 

A co do mastercraftu to jakiś czas temu firma kp zmieniła nazwę na mastercraft i na pudełkach było też logo kp teraz firma mastercraft pakuje głównie modele intech ,zts ,plastyk, aer pzw siedlce. ż modeli tej firmy moge polecić 1 model p-7 /11 jest ok także su-17/20/22 da się w miarę spokojnie poskładać reszta to niestety gnioty lecz z ciekawymi kalkami.

 

Co do kitecha ja bym tak od razu tej firmy nie skreślał ODRADZAM MODELE MIG-25 I MIG-31 BO TO KOMPLETNA POMYŁKA . jak by ktoś nie wiedział mig-25 to kopia hasegawy jednak bardzo słaba . Spokojnie moge polecić f-14 bo to dobra kopia italeri także eurocopter tiger oraz mi-24 z którego możemy wykonac wersję z działkiem po boku .

Śmiało moge też polecic su-27/30/35 oraz f-111 w 48 w miarę dobre kopie academy.

 

Prócz tego jest jeszcze mnóstwo modeli których niema w polsce a są na ebuy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następne pytania, po czym poznać, że dany model to przepak?

Jeśli chodzi o pancerkę, to Revell najczęściej pobiera wypraski od Italeri, Zvezdy, Matchboxa albo Airfixa i pakuje w swoje pudełka. Zaś Zvezda pobiera czasem coś od Italeri. Alanger, Modelist pobierają wypraski od Alana. To chyba najbardziej popularne przykłady i najczęstsze "przepaki" zachodzą włąśnie pomiędzy tymi firmami. Choć oczywiście zdarzają się inne ale na mniejszą skalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze o Kitechu - pakują wypraski Hobbycraftu DHC Ottera i Beavera w 1/72 , nawet oznaczenia [!!!} ramkach wyprasek zostały. H-craftu dostać już chyba dawno nie można , a były to -z tego co wiem- jedyne modele tych samolotów,tak więc na cuś się ta firma przydaje

A listy przepaków moim zdaniem są nieocenioną pomocą dla modelarza - na parę rzeczy się nastawiałem, a dzięki listom wiem, że nieźle bym się naciął. Szacun dla ich autorów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziemy dalej za ciosem

Czy ktoś ma jakieś informacje na temat tego przelicznika? http://www.payo.pl/tabelkowy.html czy będzie on wznawiany? lub czy ktoś moze udostępnił go w sieci? Chcę go kupić ale nie ma gdzie! Na alledrogo pustki, w księgarnaich brak :( Zaraz ktoś powie, ze kopiowanie jest nielegalne, ale jak inaczej mam zdobyć tą książkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.