Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Firmy produkujące modele danych samolotów dokładnie dostosowują się do tych wymiarów (np. F-22 Raptor mający 1890cm w skali 1:72 ma 26cm...)? Jeśli nie to ile mogą wynosić takie pomyłki. - pytanie z czystej ciekawości. Jako mało-doświadczony nie przejmowałem się dotąd takimi sprawami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem model jest w nieco innej skali niż ta pudełkowa czyli jest ogólnie cały za duży/mały. Czasem model może być trochę za krótki bądź za długi - max co słyszałem to 1,5cm. Milimetrowe różnice zdarzają się myślę, że dość często. Czasem róznice w wymiarach mogą też wynikać z różnic wersji modelu opisanego na pudełku a tego w środku. Ja tam się tym nie przejmuję ale hardkorowcy czasem to przerabiają bądź po prostu omijają model szerokim łukiem. Przykładowo mam Spita XVI z Hasegawy i jest ponoć za krótki o 10mm ale jak dla mnie wygląda ok i mnie to nie przeszkadza.

 

Ja wychodzę z założenia, że lepiej czerpać radość z samej budowy, malowania itd modelu niż stresować się tym, że jest o 5mm za krótki.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem model jest w nieco innej skali niż ta pudełkowa czyli jest ogólnie cały za duży/mały. Czasem model może być trochę za krótki bądź za długi - max co słyszałem to 1,5cm. Milimetrowe różnice zdarzają się myślę, że dość często. Czasem róznice w wymiarach mogą też wynikać z różnic wersji modelu opisanego na pudełku a tego w środku. Ja tam się tym nie przejmuję ale hardkorowcy czasem to przerabiają bądź po prostu omijają model szerokim łukiem. Przykładowo mam Spita XVI z Hasegawy i jest ponoć za krótki o 10mm ale jak dla mnie wygląda ok i mnie to nie przeszkadza.

 

Ja wychodzę z założenia, że lepiej czerpać radość z samej budowy, malowania itd modelu niż stresować się tym, że jest o 5mm za krótki.

 

pzdr

 

O i tak trzymac, ja wychodzę z takiego samego założenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzes:

Ad1. Pomarańczowe (chodzi o plastik z jakiego są wykonane) 3mm są. Natomiast niebieskie chyba nie - te sa zrobione z przezroczystego tworzywa.

 

Ad2. Napisz na priv dokładnie o co chodzi z tymi diodami a cos na pewno wykombinujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się zapytać, jaki sens ma malowanie modelu Sidoluksem (na połysk), a później robić wash (czyli zabrudzić) ?. Wiadomo że brudne, nie powinno się błyszczeć.

Sklejam pojazdy wojskowe II-wojenne.

 

Pytam, ponieważ chce zrobić na moim Shermanie (wiem wiem, nie lubicie shermanów) washa, a w poradniku pisze ze model jest pomalowany sidoluksem. Więc moim skromnym amatorskim zdaniem, jedno wyklucza drugie.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wash to zaciemnianie linii podziału i nie udaje się jeśli kładzione jest na lakier matowy.Po prostu farba się nie rozpływa po liniach.Potem przecież można pokryć to matem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi się wydaje wykorzystanie sidoluxu lub lakieru połysk to:

 

A) maskuje przy okazji różnice kalek od pancerza

B) łatwiej wpuszcza się washa w zagłębienia.

 

Potem i tak dajesz lakier matowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KosteK jeżeli chcesz malować model olejami a potem zrobić olejnego washa to sidolux jest konieczny inaczej farbę ci zeżre ,jesli malujesz model akrylami a washa robisz olejnego sidol nie jest konieczny ale wskazany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcin66 Nio jeśli chcesz lakier błysk to kup sprej jesli jednak chcesz mat to i chcesz nim zabezpieczyć pastele to chyba bez aero się nie obejdzie.

 

Pastele możesz rozcięczać zwykła wodą ja tak robię i trzymają lepiej niż na sucho. musisz je tylko najpierw zamienić w proszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku aerografu lakierowanie po pigmentach (pastelach) odpada. Pigmenty po nałożeniu możesz utrwalić mocząc pędzel w odpowiednim płynie, a następnie dotykając miejscowo model coby spłynęło z pędzla. Odpowiednim płynem jest White Spirit, łagodna terpentyna albo Pigment Fixer MIG'a. Pigmenty przy dwóch pierwszych potrafią mocno ściemnieć po wyschnięciu, po Fixerze znacznie mniej. Ogólnie po tym wszystkim powinno się jako-tako trzymać.

Nakładać możesz na sucho wcierając albo metodą "na strzepywanie popiołu z papierosa*", czyli bierzesz pigment na pędzel i strzepujesz miejscowo na model. Potem moczysz dotykając mokrym pędzlem.

 

*palenie szkodzi zdrowiu i idzie się za to do piekła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam takie pytanie.czy lepiej na początek kupić zestaw.Pilnik, obcinaczki, skalpel, pincete, za 22.38zł

Taki:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=9&przedm=284669&kateg=284003

 

Czy wszytko osbobno??(to co pisałem powyżej)???

Prosze o szybką odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. nożyk jak kupisz osobno to masz dodatkowe ostrza, pilniczki kupisz w zestawie 10 szt. o rudnych przekrojach, co do pęsety to tez możesz wybrać sobie rozmiar taki jak tobie będzie odpowiadał. Z tego całego zestawu to te obcinaczki są niezłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak uzyskać duża głębię koloru oraz wysoki połysk czarnego koloru na kabinie ciężarówki? Czy malowanie Sidoluxem i polerka da rade czy może lepiej bezbarwny Humbrola Gloss i wtedy polerka?

A 2 pytanie jak malować modele na wysoki połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do pytania kolegi , ponieważ w niedługim czasie zabieram się za malowanie kabiny trucka i chciał bym to zrobić jak najlepiej tylko się da

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.