Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc sluchajcie szukam modelow NASCAR-ow i jedyne ktore znalazlem to na eBay-u znalazlem takie cos: http://cgi.ebay.com/MORGAN-SHEPARD-CITGO-NASCAR-MONOGRAM-MODEL-SEALED_W0QQitemZ400076240929QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item5d2666f821 myslicie ze to dobry model by byl? i ile orientacyjnie by kosztowala przesylka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=nascar&from_showcat=1&category=11732

 

Poluj na allegro

Co pewien czas pojawiają się i nowsze jak i starsze modele. Z Nascar'ami jest tak, że model dajmy na to Dodga a Chevy nie różnią się zasadniczo,mają tylko zmienioną budę . Nie wiem tylko jak to jest pomiędzy producentami Amt a Monogram'em .

 

Parę lat temu zaczynałem takim oto modelikiem ale go nie skończyłem :

2809118.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz to w ogóle nie interesuje się Nascarami.Dwa wtedy gdy go sklejałem miałem tylko super gluta i spray'e .Trzy ,gdy go robiłem nie wiedziałem co to pilniczek,szpachel i pędzel itp.Tak więc stoi na półce i czeka na lepsze czasy.Teraz jakoś mi się do niego nie pali.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Może pytanie nie w tym dziale, ale nie chciałem zakładać nowego wątku. Więc czy może mi ktoś podać na jaki kolor były malowane pociski w T-34/85 wz.44 ? Wiem, że złoty był cały pocisk, ale nie wiem w jakim kolorze był "dziób". Bardzo bym prosił o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na warsztacie właśnie mam Panterkę dragona http://mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=1&przedm=1300692&kateg=288858 Interesuje mnie malowanie ze wschodnich Prus. http://mojehobby.pl/show_file.php?src=%2Fzdjecia%2F9%2F3%2F9%2F1423_2_dra7363_3.jpg Na tym zdjęciu jest na samym dole. I tu moje pytanie: białe plamy wykonać metodą na lakier do włosów czy po prostu namalować je pędzlem?? Na zdjęciu są to jednolite plamy lecz nie jestem pewien czy tak malowano te pojazdy. (jak już to całe na biało chyba albo wapnem)

 

Pozdrawiam Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Witam !

 

Może pytanie nie w tym dziale, ale nie chciałem zakładać nowego wątku. Więc czy może mi ktoś podać na jaki kolor były malowane pociski w T-34/85 wz.44 ? Wiem, że złoty był cały pocisk, ale nie wiem w jakim kolorze był "dziób". Bardzo bym prosił o pomoc .

Może zestawienie oferty firmy Hussar ci pomoże...

http://www.perthmilitarymodelling.com/reviews/vehicles/hussar/hussar35005-10.htm

 

lub Armoscale

http://www.modelsbymickster.com/hobbyshop/images/oscommerce/ArmorScale/A35-003-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam (piszę tu aby nie zakładać nowego tematu),

 

Mam pytanko, bo mam model sklejony i czas na kalkomanie (nienawidzę tego, a nie chcę spieprzyć kolejnego modelu ) i teraz co muszę zrobić, czytałem, że cały model muszę pomalować cienką warstwą bezbarwnego błyszczącego lakieru. Tylko czy model nie będzie za bardzo się świecił? I czy coś jeszcze należy nałożyć przed położeniem kalkomanii - czytałem, że "Sidolux" tylko nie wiem po co on?

 

Dzięki za odp ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Sidoluxu nie mam

 

A mogę teraz po pomalowaniu farbami pokryć model tym:

http://www.mojehobby.pl/szczegoly.php?grupa_p=6&przedm=115407&kateg=115297

 

I potem kalkomanie? Będzie ok?

 

P.S Bo niedawno zrąbałem model tak, że nałożyłem kalkomanie i popsikałem model lakierem bezbarwnym do włosów i po 1m-c kalka zaczęła się zrywać/zwijać - widok masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Sidoluxu nie mam
Lepiej kup sidolux - taki do PCV - wychodzi zdecydowanie taniej.

 

Ok. A model pokryć cienką warstwą Sidoluxu, bo z tego co słyszałem w przeciwnym razie może wyjść tzw. mleko?

Potem jak chce płożyć kalkomanie to używam Mr.Mark Setter (a jest jakiś zamiennik? Bo na google znalazłem inf że można położyć w miejsce kalkomanii cienka warstwę Sidoluxu (jakby 2 warstwe) i czekać aż wyschnie.

 

http://www.plastikowe.pl/technika/kalkomanie-bez-tajemnic

 

Tu takie inf znalazłem.

 

EDIT: W swoim "poradniku" napisałeś:

1. Model pokryty sido

6. Po wyschnięciu kalki poszło na te miejsca kilka warstw mgiełki z sido.

 

Czyli tworzą się 2 warstwy sidoluxu nie wyszedł taki mleczny odcień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
bo z tego co słyszałem w przeciwnym razie może wyjść tzw. mleko
Ja widziałeś w mojej relacji - mi mleko nie wyszło.

 

 

Potem jak chce płożyć kalkomanie to używam Mr.Mark Setter (a jest jakiś zamiennik
Płyny SOL i SET z Microscale. Nie używałem, ale ludzie sobie chwalą. Po pierwszym razie z Mr.Mark Setter mam dobre doświadczenie więc na razie nie będę zmieniał.

 

 

Bo na google znalazłem inf że można położyć w miejsce kalkomanii cienka warstwę Sidoluxu (jakby 2 warstwe) i czekać aż wyschnie.
O tym patencie nie słyszałem.

 

 

Czyli tworzą się 2 warstwy sidoluxu nie wyszedł taki mleczny odcień?
Nie, w żadnym razie - kolory są żywsze (ale to zasługa połysku) - mleczna mgła nigdzie mi nie powstała. Ważne jest, by mieć właściwe sido. Słyszałem, nie sprawdzałem, że sido do parkietów się nie nadaje - najlepsze do PCV.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, nie sprawdzałem, że sido do parkietów się nie nadaje - najlepsze do PCV.

 

Ja używam Pronto Super połysk do podłóg drewnianych i parkietów, oczywiście się nadaje, czy gruba czy cienka warstwa, zawsze efekt jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Rozumiemy, że używasz i polecasz...
Tak, używam i polecam Jednak jest to dla mnie również nowe doświadczenie - Mikasa, która powstaje w zaciszu jest pierwszym moim modelem po kilkunastu latach przerwy, i przy jej okazji uczę się tego wszystkiego, co bardziej doświadczeni, mają już w jednym palcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos moglby mi wytlumaczyc do czego wlasciwie sluzy

MIG P239 Thinner for washes ??? p239.jpg

 

Na opakowaniu jest napisane ze w polaczeniu z olejami lub emaliami tworzy filtry i washe. Natomiast w poradniki Mig'a jest napisane, ze mozna zalac nim pigment i rozsmarowywac po powierzchni modelu

 

opis z poradnika " The Thinner for Washes is one of

the best thinners in the world for

enamel and oil paints. It is specially

designed for wash effects. It also

works very well for mixing pigments

on flat surfaces. Thinner for Washes

is easy to use because after the

pigments are dry you can remove or

modify them with a brush and more

thinner."

 

Do czego jeszcze sluzy to cudo ? mozna rozcienczac nim farby ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskim klejem "Super Klej Do Modeli Plastikowych" chyba z firmy Hobby Model. Klej w buteleczce do lakieru do paznokci.

 

A mam taki klej, ponieważ innego nie ma w moim mieście w sklepie modelarskim. A z drugiej strony nie będę ściągał specjalnie z internetu kleju i płacił 3 razy więcej za przesyłkę

 

Najlepszy klej jaki do tej poty miałem to klej już w pudełeczku z modelem pakowany. Był razem z Łosiem. Super kleił i trzymał. Ale był tak mocny ze po 2 godzinach klejenia odleciałem Niestety już nie mam twego kleju, a pewnie by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.