Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

I tu pytenie - kupiłem kawałek ulicy i domek z mini artu, z tym, że cześci - tj. ściany budynku są w postaci wytłoczek na "tafli" plastiku - jak to fachowo wyciąć ???

Skalpelem albo innym ostrym nożykiem. Wycięcie to pół biedy, schody zaczynają się ze sklejeniem i odpowiedniej obróbce, tak żeby nie było widać łączeń.

Pzdr

Na stronie Miniartu są filmy jak montować ich budynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz "podkładu" to Tamiya ma podkłady również w spray'u. Jeżeli masz już farbkę szarą TAMIY'i w spreju, a nie masz podkładu to można ją dać jako podkład. Ale prawdziwe podkłady mają właściwości wypełniające małe ubytki, ryski itp już po jednej, dosyć ciękiej warstwie i lepiej się je szlifuję. Sprey raczej dużo aplikuje farby, więc musisz uważać przy malowaniu (jako kolor końcowy) by nie przesadzić, bo można zalać linie podziału lepiej 3 ciękie, niż 1, 2 grubsze warstwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako podkladu mozna stosowac farbe w sparyeu tamyia (np. szara) ? Czy takie farby nadaja sie tez do malowania duzych powierzchni - np. jako glowny kolor pojazdu ???

Jezeli malujesz aerografem to jako podkład spokojnie możesz dawać np. czarną farbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Farby w sprayu są tylko do malowania dużych powierzchni na modelu. Nadadzą się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dziekuje za pomoc

 

juz ostatnie pytanie

 

Czy po pomalowaniu, przyklejeniu kalek, po washu, po nalozeniu pigmentow (zatwierdzonych pigment fixerem) i innego brudu nalezy nalozyc jescze jakas warstwe na model aby zabezpieczyc go przed uszkodzeniami ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podać odpowiednik farby Model Master nr 1718 (nie ma tej farby w przeliczniku). Chodzi mi głównie o odwpowiednik na farbę Humbrola lub Vallejo, może być też Tamiya. Konkretniej mi chodzi o farbę na niemieckie mundury Wermachtu, może ktoś coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarą Tamiyę można rozcieńczać nitro, zmywaczewem do paznokci, zmywaczem wamodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sido to Sidolux. Ten płyn do czyszczenia paneli to obawiam się że chodzi ci o jakiś CleanLux albo innych SinLux - który zmywa farbę. Pyta w sklepach po prostu o Sidoluks. A co do innych lakierów, to ktoś tutaj zastępował Sidolux Pronto naprzykład.

 

Pomimo opinii autora chciałem się zapytać czy ktos probowal SinLux(lakierowy połysk do pcv), bo mam ograniczony budżet na mój model a nie chciałbym kupować sido:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po pomalowaniu, przyklejeniu kalek, po washu, po nalozeniu pigmentow (zatwierdzonych pigment fixerem) i innego brudu nalezy nalozyc jescze jakas warstwe na model aby zabezpieczyc go przed uszkodzeniami ???

 

Możesz wszystko utrwalić metodą o nazwie "pryśnij wszystko jakimś lakierem matowym".

 

Czy ktoś może mi podać odpowiednik farby Model Master nr 1718 (nie ma tej farby w przeliczniku). Chodzi mi głównie o odwpowiednik na farbę Humbrola lub Vallejo, może być też Tamiya. Konkretniej mi chodzi o farbę na niemieckie mundury Wermachtu, może ktoś coś polecić?

 

Znałazłem że MM1718 to H182

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przykleić kalkę firmy ESCI. ma ze 20 lat. Niestety bardzo ładnie się srebrzy, chociaż kleje na powierzchnię polakierowana błyszczącą, bezbarwną, pactrą. Płyny z rodziny microscale jej nie ruszają.

Pytanie na co przykleić, z wyjątkiem świeżego lakieru bezbarwnego?

(Wspomniany lakier. pactra, niestety tez nie do końca eliminuje srebrzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo opinii autora chciałem się zapytać czy ktos probowal SinLux(lakierowy połysk do pcv), bo mam ograniczony budżet na mój model a nie chciałbym kupować sido:P

To właściwie jedno i to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przykleić kalkę firmy ESCI. ma ze 20 lat

jak miałem dc-3 właśnie esci to kalki wyrzuciłem do śmietnika. zrobiłem skan i wydrukowałem nowe na pustej kalce techmodu laserówką.radzę zrobić to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo opinii autora chciałem się zapytać czy ktos probowal SinLux(lakierowy połysk do pcv), bo mam ograniczony budżet na mój model a nie chciałbym kupować sido:P

To właściwie jedno i to samo.

 

Troche potestowalem ten preparat i to jakas lipa jest, coprawda farb nie zmywa ale jak dalem 2 warstwy tego na kalki to ciagle je moglem kaznokciem normalnie zerwac. Teraz czekam na sidolux, mam nadzieje ze taki do drewna jakos da rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi podać odpowiednik farby Model Master nr 1718 (nie ma tej farby w przeliczniku). Chodzi mi głównie o odwpowiednik na farbę Humbrola lub Vallejo, może być też Tamiya. Konkretniej mi chodzi o farbę na niemieckie mundury Wermachtu, może ktoś coś polecić?

Znałazłem że MM1718 to H182

 

Tylko, że Hu182 nie jest już produkowane.

Wracając do farbki, o którą pytasz 1718 Flat Sea Blue FS35042, to jest to kolor używany do malowania górnych powierzchi (a czasami całych) samolotów IIWŚ na pacyfiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.