Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

No więc tak: klej do modeli nie jest klejem w potocznym znaczeniu, jest rozpuszczalnikiem tworzywa z którego jest zrobiony model, rozpuszczone tworzywo z dwóch elementów się miesza i po odparowaniu kleju powstaje mocne połączenie, w prawdzie niektóre kleje mają dodatki klejące ale są za słaby by kleić tym coś zrobione z innego tworzywa niż modele.

 

Siatki które producenci dołączają czasami trzeba kleić czymś innym, a tym czymś może być klej cyjanoakrylowy czyli Kropelka, Cyjanopan, i inne super gluty, tylko trzeba uważać żeby nie zalać tej siateczki tym klejem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego będę potrzebował do zrobienia dioramy? Myślę szczególnie o drodze i drzewach, krzakach. Proszę powiedzieć jakie produkty są najlepsze i na jakiej stronie internetowej można je dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie pozostalo bez odpowiedzi na poprzedniej stronie. Pozwolilem sobie przypomniec o nim.

 

 

Czy ktos moglby mi wytlumaczyc do czego wlasciwie sluzy

MIG P239 Thinner for washes ??? p239.jpg

 

Na opakowaniu jest napisane ze w polaczeniu z olejami lub emaliami tworzy filtry i washe. Natomiast w poradniki Mig'a jest napisane, ze mozna zalac nim pigment i rozsmarowywac po powierzchni modelu

 

opis z poradnika " The Thinner for Washes is one of

the best thinners in the world for

enamel and oil paints. It is specially

designed for wash effects. It also

works very well for mixing pigments

on flat surfaces. Thinner for Washes

is easy to use because after the

pigments are dry you can remove or

modify them with a brush and more

thinner."

 

Do czego jeszcze sluzy to cudo ? mozna rozcienczac nim farby ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego będę potrzebował do zrobienia dioramy? Myślę szczególnie o drodze i drzewach, krzakach. Proszę powiedzieć jakie produkty są najlepsze i na jakiej stronie internetowej można je dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące klejenia cyjanoakrylem blaszek. MOże nie jest to żadna rewelacja, ale chodzi mi o małe blaszki, np. 2mm. Jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. Stosuje raz klej rzadki, raz gęsty ale jakoś nie ładnie mi to wychodzi. Zostają zbyt duże ślady po kleju... Małe blaszki ciężko uchwycić i przyłożyć na miesjce... Może jest jakaś technika? Może jakiś poradnik ze zdjęciami?

PS

Aktualnie kleję I-400 i mam blaszki Eduarda... stopnie schodów mają właśnie po ok 2mm dł. , o szerokości nie wspomnę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Może jest jakaś technika?
W skrajnie upierdliwych momentach końcóweczkę takiego elementu dotykam do zwykłego kleju do plastiku np. Revell i przyklejam w miejsce w którym ma być. Klej ten daje chwilkę czasu na umieszczenie elementu blaszki w pozycji przez nas wymaganej. Wiadomo, że takie połączenie jest baaaaaardzo słabe - chodzi o to by na moment się "trzymało". Następnie kawałkiem drucika zapuszczam rzadki CA w spoinę pomiędzy blaszką a elementem, do którego owa blaszka ma być przyklejona. Działa i po sprawie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam kolejny problem a mianowicie składając rok temu modele nie przeszkadzało mi że są jakieś ślady po kleju czy coś ale teraz nie daje mi to spać. W modelu w przednim reflektorze (przezroczystym) jest duży ślad po kleju. Co mam zrobić żeby to usunąć ?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro, spróbuj także stosować Pattex Power Żel, jest najbardziej chyba wygodnym klejem z grupy tych superów. Ja już go do wszystkiego używam, nawet w przypadku małych elementów figurek się sprawdza

 

 

Do czego służą posypki modelarskie

Do wykonywania elementów podstawek modeli, winietek i dioram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczace washa. Otoz na duzej powierzchni z liniami przedzialu zrobilem washa produktem MIG'a. Wash przeprowadzalem po tych liniach jednak pozniej nie wytarlem tego co zostalo obok linii czyli malych zaciekow... i tak minelo kilkanascie godzin a one swieca sie jak swiecily - nic nie wskazuje na to ze wyschna. jak sie tego pozbyc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukowanie kalkomani.

 

Otóż poprzednio miałem drukarke canona /atramentówka/ i wszystko było OK. Po zamianie na brothera /atramentówka/ tusz nie chce wsiąkać w arkusze przezroczyste i białe nie wysycha/. Nawet więcej, wydrukowany arkusz zostawiony na dłuzej ujawnia kolejną dziwna własciwosc tuszy /tak sadze/ ,a mianowicie wydruki dostaja poświaty /tusz odpływa od srodka np cyfry na zewnatrz/ tworząc ognie sw.Anzelma ;)

 

Jednym słowem ,to tusz /oryginałki/ czy papier ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens robić wash jeżeli model będzie okurzony pigmentem miga ?

 

A dokladnie w jakim miejscu ? Pigment nakladaj w odpowienich ilosciach - nie przesadzaj, tak aby byly widoczne linie przedzialu przynajmniej czesciowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.