Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie dotyczace lakieru i farb olejnych.

Po wszystkich czynnosciach przystapilem do obic i brudzenia farbkami olejnymi (zacieki i smugi). Pytanie moje brzmi czy na powierzchnie pomalowana farbami olejnymi moge polozyc lakier bezbarwny matowy (przed olejami kladlem tez matowy). Chodzi mi o to czy nic sie nie stanie z powierzchnia malowana olejami. Mialoby to na zjednolcenia calej powierzchni modelu (teraz z niektorych stron jak sie patrzy farbki sie swieca mimo ze wyschly).

 

Czekam na odpowiedz pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Po wszystkich czynnosciach przystapilem do obic i brudzenia farbkami olejnymi (zacieki i smugi). Pytanie moje brzmi czy na powierzchnie pomalowana farbami olejnymi moge polozyc lakier bezbarwny matowy (przed olejami kladlem tez matowy). Chodzi mi o to czy nic sie nie stanie z powierzchnia malowana olejami. Mialoby to na zjednolcenia calej powierzchni modelu (teraz z niektorych stron jak sie patrzy farbki sie swieca mimo ze wyschly).

 

Czekam na odpowiedz pozdrawiam.

Na w przypadku swojej MIKASY właśnie w ten sposób zrobiłem - odczekałem jednak ok 1 tygodnia by oleje troche wyschły. Fakt do końca nie wyschły, ale poleciałem po powierzchni matowym Gunze - wyglada świetnie, powierzchnia nabrała fajnego matu, nic się nie łuszczy, nic nie odpada, nic się nie "zważyło", przy zaciekach i brudzeniach nawet fajnie się prezentuje.

 

Tak więc myślę, że nie powinieneś mieć z tym kłopotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich czynnosciach przystapilem do obic i brudzenia farbkami olejnymi (zacieki i smugi). Pytanie moje brzmi czy na powierzchnie pomalowana farbami olejnymi moge polozyc lakier bezbarwny matowy (przed olejami kladlem tez matowy). Chodzi mi o to czy nic sie nie stanie z powierzchnia malowana olejami. Mialoby to na zjednolcenia calej powierzchni modelu (teraz z niektorych stron jak sie patrzy farbki sie swieca mimo ze wyschly).

 

Czekam na odpowiedz pozdrawiam.

Na w przypadku swojej MIKASY właśnie w ten sposób zrobiłem - odczekałem jednak ok 1 tygodnia by oleje troche wyschły. Fakt do końca nie wyschły, ale poleciałem po powierzchni matowym Gunze - wyglada świetnie, powierzchnia nabrała fajnego matu, nic się nie łuszczy, nic nie odpada, nic się nie "zważyło", przy zaciekach i brudzeniach nawet fajnie się prezentuje.

 

Tak więc myślę, że nie powinieneś mieć z tym kłopotu.

 

Dziekuje za odpowiedz. Dla bezpieczenstwa poczekam jeszcze dzien i postawie model w cieplejszym miejscu.

 

Co do MIKASY - piekny model.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany, że ten problem pojawił się nie raz na forum. Mimo to proszę o wyrozumiałość, cierpliwość i pomoc. Otóż jakiś czas temu wykonałem taki śmieszny modelik i chciałem dorobić mu antenę z żyłki wędkarskiej. Co zrobić żeby się naciągnęła. (coś z temperaturą, igłą ... ?)

IMG_1804.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić wash akrylowy? Czy przy malowaniu farbami akrylowymi na model trzeba nakładać warstwy lakieru? Czy może wystarczy pomalować akrylami i nałożyć wash akrylowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma doświadczenie w malowaniu figurek? Chodzi mi dokładnie jak zrobić by kontury twarzy figurek w skali 1:35 i 1:48 były bardziej widoczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób z farbki olejnej mogę wykonać efektowne zacieki ? W jakim stosunku zmieszać i z czym.

 

Artystyczne rozcieńcza się terpentyną.

 

A gdzie mogę nabyć terpentynę ? Chodzi mi o najprostszy z tego rodzaju środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę nabyć terpentynę ? Chodzi mi o najprostszy z tego rodzaju środek.

mPL. terpentynę kupisz w każdym sklepie z chemią malarską, obi, castoramie, praktikerze. Tyle, że terpentyna strasznie śmierdzi. ja poleciłbym Ci jak już WhiteSpirita(ja kupiłem firmy dragon i używm tej samej butelki już od roku ) - kupiłem w leroy merlin butelke za ok 7zł. Własciwości w sumie takie same, tylko white spirit nie odrzucatak mocno zapachem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, czy ktos ma fotke albo jakas grafikę jak wygladało mocowanie anteny w BTR-60? Fotki beteera z antena mam, natomiast nie mam pojecia jak i gdzie byla ona mocowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po emaliach dobrze czyści benzyna ekstrakcyjna, benzyna lakowa - one nie powinny uszkodzić pędzla. Na ciut bardziej zaschniętą farbę pomoże nitro, ale ono nie nadaje się za bardzo do ciągłego czyszczenia. Jak zapach mocno przeszkadza, możesz użyć benzynki do zapalniczego zippo (ronson, ronsonol) dostępne nawet w kioskach - działa dobrze i nie śmierdzi strasznie. A i do innych rzeczy się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem od niedawna na waszym forum szukałem informacji na temat wklejania zdjęć na forum jest jakaś wzmianka w FAQ ale nie o to mi chodzi powieccie mi jak wklejać fotki tak aby były bezpośrednio w temacie a nie w linkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.