Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się zwrócić z prośbą do forumowiczów o dokumentację bombowca Boeing B-17 Fortress oraz o plany tego modelu(bombowca).

Rozpoczynam jego budowę i chciałem nieco....zwaloryzować zestaw

Wszelakie linki ze zdjęciami wnętrza, wnęk podwozia, luków bombowych( o ile takie są) będą mile widziane.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam takie pytanko czy to dobry pomysł żeby użyć białego spreja na podkład chodzi mi o emalie eurocolor i czy produkują bezbarwny matowy w spreju ??

Zależy co malujesz i jakie farby użyjesz później do kamo. Co do sprayów eurocolor niektóre rodzaje tworzyw sztucznych są na nie wrażliwe, w końcu to podkład samochodowy który zawiera śladowe ilości środka odtłuszczającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie używam podkładu firmy revell i jestem nim zachwycony biały, schnący w pare chwil a kolory nakladane na niego są żywsze niż bezpośrednio na plastik niestety dość drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Wiem że było to już parę razy na forum ale ja w niektórych sprawach jestem całkowitym tumokiem, a to niestety tak się stało.... Czytałem ale za bardzo nie zrozumiałem. Zakupiłem taki pigment: http://www.jadarhobby.pl/p025-rdza-pigment-p-8529.html. Proszę o prostą odpowiedź na moje pytanie: Jak zrobić w miarę dobry efekt rdzy na modelu Volvo F12 (silnik, rama i trochę kabina), rozcieńczać a jak tak to czym??? Może na sucho??? Chodzi mi o taką rdzę bardzo "spulchniałą". Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link nie działa ale pewnie chodzi ci o pigment Miga.

Możesz nałożyć najpierw cienką warstwę żywicy akrylowej a na do pigment, jak wyschnie posypać kolejny raz trochę pigmentu i jeszcze utwardzić fixerem(chociaż można go zmyć). Drugi sposób to no tylko pigment i fixer, potem płukanki za pomocą olejnych.

To są te mniej wyrafinowanie sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możliwe jest zrobienie takiej rdzy przy pomocy tylko pigmentu i rozcieńczalnika (np. wody) czy w ogóle o takim czymś nie myśleć?? Jest jakiś prostszy sposób od tych co podałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam takie pytanie odnosnie BTR-60.

Zaznaczam ze jestem zielony w temacie, a wlasnie robie sobie BTR60 z ICMu i jakos cos mnie tkneło zeby zrobić otwarte wizjery. No i ppojawil sie problem bo nie wiem jak zrobic 'szybki' w wizjerach.

Czy w kazdej wersji były te szybki, czy moze zdazaly sie bez? nie mam pojecia, wiec pytam

 

 

th_BTR-60PB_MD3_Hemus_2004_Bulgaria_01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj rozciągnąć ramkę plastiku nad świeczką a potem taką 'nitkę' przyklej na miejscu linii łączenia blach.

taka nitka ma bardzo małą wytrzymałość, może się nie przykleić , jak już to bym próbował z drutem miedzianym 0,1mm. Ale to moje pierwsza myśl na to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka nitka ma bardzo małą wytrzymałość, może się nie przykleić

O przepraszam bardzo, ale wystarczy kropla kleju przesunięta po takiej 'nitce' i trzyma mocniej niż CA. W ten sposób zrobiłem masę kabelków w modelach, ostatnio kable hamulcowe w Wellingtonie. Wszystko trzyma jak diabli.

W 48 należy jednak pamiętać o odpowiedniej grubości takiej nitki.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Składam wlasnie model nissana skyline r32 i zgubilem takie małe gumki pod tarcze ;(

Czy ktos wie moze czy mozna to jakos inaczej zrobic bo kola niechcą się trzymac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładanie surfacera jako podkład przy użyciu pędzla mija się z celem. Zasycha szybko, nie da się położyć cienkiej, równej warstwy na dużych powierzchniach - pędzlem oczywiście. Pactra w opinii wielu osób nie wymaga podkładu - i pod pędzel i pod aero. Wytrzyma normalne traktowanie modelu w zupełności, chyba że planujesz Bóg wie ile maskowania w czasie malowania od taśmy czy innego czegoś co się przykleja i odkleja.

 

Mam surfacera 1200 i potrzebuję go rozcienczyć do aerografu.

To po co próbujesz pędzlem? To tak jak chcieć zrobić prawo jazdy i jeździć po to na wrotkach. W sumie nie rozumiem problemu. Przy użyciu aerografu i nawet zmywacza wamodu nic Ci się nie rozpuści - ni plastik, ni szara Tamiya. Tyle, że mogą wystąpić inne dolegliwości jak ciągnięcie się "nitek" surfacera z aerografu. Wszelkie dolegliwości znikają przy rozcieńczaniu dedykowanym Mr. Color Leveling (koniecznie Leveling) Thinnerem. To jak jeździć dieslem na oleju opałowym i BP Diesel Ultimate

 

A przy okazji odkryłeś sobie czym można pozbywać się nadmiaru szpachli bez szlifowania, czyli niszczenia bezpowrotnie niektórych detali - wacikiem nasączonym w zmywaczu wamodu (szpachla humbrola, revella, italerii też się tak dają). Pamiętaj o tym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup podklad gunze w spray , troche drogi ,ale cena idzie z jakoscia.....

Jeżeli ma aerograf, znacznie bardziej kalkuluje się kupować surfacer w słoiczkach i dedykowany rozcieńczalnik. Precyzja aplikacji z aerografu jest nieporównywalnie większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Jak odczytywać plany o wręgowania maszyn lotniczych??

Pytam ponieważ w planach PZL Kani z Aeroplanu są nieznane mi skróty jak 1F, N1 i tym podobne.

Pilnie oczekuję na odpowiedź.

 

Pozdrawiam

 

PS. Jeszcze jedno pytanie.

Jak przeliczyć wymiary ze skali 1:1 do skali 1:48?

Pzl Kania ma wymiar 12030cm i jak ją przeliczam na tą skale wychodzi mi że ma 250,30cm co wydaje nie możliwe ponieważ biorąc takiego miga 29 który ma 17320cm a w skali 1:48 ma 35 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedź na parę pytań które pozwolą mi na bardziej precyzyjne wykończenie moich modeli.

 

1. Niedługo zaczynam Tygrysa Królewskiego, i chcę zrobić zimmerit. Mam zestaw do zimerritu Tamiyi. Czy szpachlówka Tamiya Epoxy Putty Smooth Surface będzie dobra do tego?

 

2. Jaka szpachlówka od Tamiyi byłaby dobra do wypełniania szpar?

 

3. Czy zestawy weathering set firmy Tamiya są dobre do robienia wszelkich śladów znoszenia, lub jakieś inne dobre (chodzi mi o błoto dym i piasek)?

 

4. Jak czyścić przezroczyste części (np owiewki samolotów lub szyby w autach) z farbek zarówno akrylowych jak i olejnych?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć to w dział GIEŁDA. Czasem dają po 6 lub 8 sztuk do modelu może ktoś ma na zbyciu i za grosze Ci to odda.

I na przyszłość - pisz bardziej czytelne tematy postów (np "Gumki/tulejki do mocowania kół 1/24 - czym zastąpić?")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.