Skocz do zawartości

Zadajemy pytania, dostajemy odpowiedź


DeX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy jest gdzieś w Polsce sklep modelarski z kalkomaniami do B767-300 Lotu i do Tu-154 rządowego? W googlach znalazłem recenzję kalek, lecz nie mam pojęcia gdzie je kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o odpowiedź na parę pytań które pozwolą mi na bardziej precyzyjne wykończenie moich modeli.

 

1. Niedługo zaczynam Tygrysa Królewskiego, i chcę zrobić zimmerit. Mam zestaw do zimerritu Tamiyi. Czy szpachlówka Tamiya Epoxy Putty Smooth Surface będzie dobra do tego?

 

2. Jaka szpachlówka od Tamiyi byłaby dobra do wypełniania szpar?

 

3. Czy zestawy weathering set firmy Tamiya są dobre do robienia wszelkich śladów znoszenia, lub jakieś inne dobre (chodzi mi o błoto dym i piasek)?

 

4. Jak czyścić przezroczyste części (np owiewki samolotów lub szyby w autach) z farbek zarówno akrylowych jak i olejnych?

 

5. Jak rozcieńczać farby akrylowe? Ja to robię paroma kroplami wody z zakraplacza, czy dobrze?

 

6. Oraz najbardziej denerwujący mnie problem polegający na tym, że farby akrylowe podczas malowania głównie twarzy figurek po drugim pociągnięciu, farba wraca na pędzelek i robią się grudki. Przy malowania większych powierzchni często jest to samo lub zostaje gruba warstwa która nieładnie wygląda i część malowanej powierzchni się błyszczy inna jest matowa no i pozostają brzydkie smugi. Czy któś tego doświadczył i jak temu zaradzić?

 

Bardzo proszę o pomoc i zgóry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zna ktoś dobrą książkę po polsku ,ilustrowaną o polskich pojazdach pancernych we wrześniu 1939 jeżeli tak to bardzo proszę o tytuł i autora.

 

Mam książkę Rajmunda Szubańskiego "Polska broń pancerna 1939" wydanie 1982. Bardzo dobra, z ilustracjami i zdjęciami. Link poniżej.

 

http://www.bookador.pl/ksiazka/54939/polska-bron-pancerna-w-1939-roku/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Jak rozcieńczać farby akrylowe? Ja to robię paroma kroplami wody z zakraplacza, czy dobrze?

 

6. Oraz najbardziej denerwujący mnie problem polegający na tym, że farby akrylowe podczas malowania głównie twarzy figurek po drugim pociągnięciu, farba wraca na pędzelek i robią się grudki. Przy malowania większych powierzchni często jest to samo lub zostaje gruba warstwa która nieładnie wygląda i część malowanej powierzchni się błyszczy inna jest matowa no i pozostają brzydkie smugi. Czy któś tego doświadczył i jak temu zaradzić?

 

 

ad 5. W zasadzie dobrze, ale lepiej jest dac wódkę zamiast wody. I co ważne nie rozcienczaj w całym słoiczku, tylko odlej potrzebną ilośc farby do jakiegoś pojemniczka i w nim rozcieńcz do pożądanej gęstości.

 

ad 6. Prawdopodobnie przy drugim pociągnięciu pierwsza pociągnięcie zdążyło przyschnąc, spróbuj malowac rzadszą farbą, i ewentualne braki w kryciu poprawiaj kolejną rzadką warstwą gdy pierwsza dobrze wyschnie.

Upewnij się też że malujesz naprawdę czystym pędzlem, tzn. czy napewno nie została na nim jakaś resztka farby z poprzedniego malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie czym malujecie elementy chromowane?? W ravell'ach chrom jest straszny i w czasie montażu pościerałem palcami do tego stopnia że wstyd model pokazać. Chce usunąć pseudo chrom z elementów i pomalować czymś ale w sklepie na Dzielnej facet polecił mi farbke ktora mi nie odpowiada. Znalazłem na allegro "chrom w spray'u" ale czy to się nadaje?

 

Kolejne pytanie to czy ktoś na forum ściąga modele ravell'a z USA?? W kilku sklepach pytałem i mają tylko niemieckie a mi zależy na Chopperach z serii USA gdyż jest ich tam 8 w ofercie a u nas tylko 4 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne farby zwane metalizerami, dostępne u takich producentów jak Gunze, Humbrol, ale najlepszy jest i tak Alclada. Niestety 30 ml kosztuje 28zł, ale za to największy wybór "metali" w tym kilka rodzajów chromu Trzeba zaznaczyć iż są to farby jednak do aero. Ja osobiście używam Humbroli(może kiedyś przerzucę się na alclada), które nakładam aero, odczekuje ok 30min. i mogę je polerować miękką szmatką do uzyskania oczekiwanego efektu.

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkład Surfacer Primer L powinien być dobry.

 

P.S. Nie pisz posta pod postem, bo dostaniesz upomnienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź i poprawe pisowni. A jeśli nie mam aero to czy jest coś w szpreju :p Na allegro jest cos takiego http://www.allegro.pl/search.php?string=chrom+spray&buy=0&new=0&pay=0&vat_inv=0&personal_rec=0&utm_source=opera&utm_medium=link&utm_campaign=opera

 

I nikt nic nie wie o amerykańskich revellach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem następujący, przygarnąłem kompresor MA2000 jednak jak się okazało był bez przewodu spiralnego powietrznego wchodzącego w skład takiego zestawu fabrycznie. Mój problem polega teraz na tym że nie wiem jaki teraz przewód dokupić żeby wszystko było w porządku i pasował przekrój węża. Dlatego też proszę o pomoc, który z poniższych będzie pasował do tego kompresora:

 

http://www.allegro.pl/item841691909_przewod_waz_10m_9mm_guma_szybkozlacze_fv.html

 

lub

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=841787649

 

 

Jeżeli żadne to proszę napisać jaki powinien być właściwy rozmiar/przekrój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc Właśnie podejrzałem wątek w którym pytałeś o dyszę do aerografu i zauważyłem że ktoś podrzucił link do dystrybutora/producenta tego kompresora i właśnie skorzystałem z okazji i napisałem do nich żeby wskazali który z oferty sklepu jest właściwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwykły do kompresorów ,w każdym sklepie z kompresorami i akcesoriami. idź tylko z końcówką ,co by dopasować.a firma mar,może być droższa.wiesz to ich sklep,np.kompresorek u nich mar2000 jest lekko droższy jak na moojehobby.pl.choć fakt ,że wiedzą najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o sklep mar to po napisaniu zapytania w ciągu 30 minut otrzymałem odpowiedź. Tak dla potomnych informacja jest to rozmiar 6x4 mm. Jeżeli chodzi o cenę to myślę że taniej nigdzie nie znajdę bo mogą mi każdy wymiar zrobić tego przewodu za kwotę 3 zł za metr, komplet końcówek kosztuje 10 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.