Skocz do zawartości

8,8 cm PaK 43/1 (L/71) auf Geschützwagen III/IV (Sf) „Hornisse-Nashorn“ Dragon 1/35


P-790

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie w czasach Zarazy :)

Model przedstawia niszczyciel czołgów z 560 batalionu niszczycieli czołgów [s.H.Pz.Jg.Abt. 560] z pierwszego plutonu, 3 kompanii o numerze taktycznym 312. Jest to dość daleko idące przypuszczenie co do odtwarzanego wyglądu – tu popuściłem wodzę fantazji jeśli chodzi o kamuflaż armaty czy pozostałe, nie widoczne na zdjęciu referencyjnym powierzchnie. Zdjęć wozów trzeciej kompanii tego batalionu również niezwykle trudno wyszperać. Kamuflaż jest hipotetyczny co do barwy, co do kształtu natomiast – na wozie ze zdjęcia widoczny jedynie na lewej jego burcie. Ot taka interpretacja.

Jest to wczesny wariant tego wozu bojowego, wg instrukcji z zestawu Dragon tzw. Initial (koła napędowe z okrągłymi otworami wczesne z Panzer III, układ tłumika, błotniki tylne, uchwyt marszowy armaty oraz zaczepy liny holowniczej – na zdjęciu źródłowym widać też charakterystyczny typ tłumika z tyłu pojazdu stąd najprawdopodobniej jest to właśnie ta wersja.

Na wozie dokonano modyfikacji polowych w postaci dospawania uchwytów na zapasowe koła jezdne z przodu nadbudówki, dodatkowy stopień nad tłumikiem. Rama na drugi zestaw ogniw zapasowych gąsienic oraz stelaże na plandekę to już moje domniemanie. Zestawowy

Dragon #6459 wzbogacony o dwa kanistry paliwa i beczkę z zestawu Tamiya #186, żywiczną zrolowaną plandekę Eureki_XXL oraz splot liny holowniczej z innego zestawu Dragona (uszy były w zestawie) a także wykonane z drutu stelaże na plandekę oraz stopień z polistyrenu 0,5mm. 

Malowany Ammo_MJ (Dunkelgelb) oraz AK Real Color RAL 8017. 

Zachęcam do dyskusji a wszystkich Nashorno'logów i Panzerwaffe-Docentów szczególnie...

_20200406_161151.JPG

_20200406_161008.JPG

_20200406_161123.JPG

_20200406_161428.JPG

_20200406_161552.JPG

_20200406_161522.JPG

_20200406_145108.JPG

_20200406_161031.JPG

_20200406_161721.JPG

_20200406_161646.JPG

_20200406_161611.JPG

Zdjęcie referencyjne.jpg

Edytowane przez P-790
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem odwzorowania kamuflażu to wyszło Ci idealnie! Model robi przeogromne pozytywne wrażenie. Zastanawiają mnie tylko przetarcia koloru - szczególnie na tyle po lewej stronie w połowie wysokości pojazdu tak tarłes, że wyszedł podkład.

Te initiale to nie było Hornisse?

 

Świetnie wyszły kolory. Mnie się podobuje :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaaak, czytałem o tym, że zmieniono nazwę z Hornisse na Nashorn, zdaje się w 1944 roku. Chipping robiłem dwa razy: oddzielnie na Dunkelgelb oraz potem na Rotbraun żeby uzyskać efekt zużycia powłoki podczas użytkowania jeszcze przed nałożeniem kamuflażu w warunkach polowych... Poza tym to nie ja tarłem, tylko stało się to w rejonie wyjściowym, w gęstym lesie przed wejściem do walki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, mic43 napisał:

Mnie się bardzo podoba, zauważyłem tylko szparę z tyłu kadłuba, choć możliwe, że ten typ tak miał.

Nie, to ewidentny babol. Nadbudówka powinna być ściśle zespawana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, enten napisał:

Hehe, to nieźle się przedzierali chłopaki :mrgreen:

Zdradź jeszcze jak zmalowałeś brązowy kolor. Maskowałeś czy z ręki?

Z ręki - kluczem do sukcesu dobry plan ?

_20200406_202650.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Zwróc uwagę na fotkę z epoki, jak się brzegi ogniw na gąsienicy świecą. U ciebie tego brak. Nie widzę tez czy masz przetarte kioła napinające na stryku z gąsienicą. No i na gąsienicy tez by się przydąło te przetarcia zrobić, w końcu to metal z metalem sie spotykał.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jerzype napisał:

Model bardzo fajny ale trochę mało na nim kontrastów i zróżnicowania przez co nie kusi oka może kiedyś go podrasujesz? Ta beczka wg mnie nie pasuje tam trochę.pozdro

Coś będzie robione :) szpary z tyłu nadbudówki są właśnie szpachlowane więc trzeba coś pomyśleć. Oby nie przedobrzyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tył poprawiony. Ciężko było żeby to jakoś kolorystycznie ujednolicić... Dodatkowo "wygładzony" olejami przód i boki, wydaje się jaśniejszy.

_20200426_135234r.JPG

_20200426_135257r.JPG

_20200426_135339r.JPG

_20200426_135359r.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.