Skocz do zawartości

[G] Focke-Wulf Fw190 D-9


Thalgonis

Rekomendowane odpowiedzi

Focke-Wulf Fw190 D-9 (Hobby Boss, 1:48)

W marcu 1945 r. weszła do akcji jednostka myśliwska Jagdverband 44. Dowodził nią Adolf Galland, a w jej skład wchodzili najwybitniejsi piloci Luftwaffe. Jagdverband 44 był najbardziej elitarnym dywizjonem w historii lotnictwa wojskowego. Był tym, czego potrzebowała Luftwaffe, aby zmienić przebieg wojny w powietrzu. Na szczęście nie udało im się to ?

Poniżej maszyna Hptm. Waldemar Wübke, Ainring, Maj 1945

Fw190-HB-final-1.jpg

Fw190-HB-final-2.jpg

Fw190-HB-final-3.jpg

Fw190-HB-final-4.jpg

Fw190-HB-final-5.jpg

 

Stare kino: 

 

Edytowane przez Thalgonis
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze! Poważnie. To już mój drugi model od HB  (pierwszy był Marder III, gdzie składalność też była fajna, tylko skopałem malowanie) i w obu przypadkach był fun ?

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papagei Staffel - i napis "Latam dla kolei", bo Wubke parę razy do bazy wracał pociągiem, zamiast samolotem. JV 44 to była właściwie jedna eskadra, 12 maszyn na stanie, ale sukcesów oszałamiajacych nie mieli ok. 50 zestrzałów w 2 miesiące.

Poza tym fajny model i dobrze zrobiony. Mam go w planach ale w 1/72

Edytowane przez WujekAlice
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model.Jeden z najładniejszych myśliwców II wojny.

Samolot jest ze Staffel osłaniającej starty i lądowania Me -262 z Jv -44.Liczyła 5 samolotów.Nazwa "Papagei Staffel" została nadana po wojnie.Wzięła sie z stąd że jako kodu radiowego używano często słowa "papagei" ale oficjalnie takiej nazwy nie miała.Znane są 4 tak  pomalowane samoloty w tym malowaniu.Trzy FW -190D-9  i jeden FW-190 D-11.Przez długi okres czasu uważano też że samoloty były malowane od spodu na czarno i białe pasy.Wszelki wątpliwości rozwiał wywiad którego udzielił Wubke i zdjęcia odnalezione wiele lat po wojnie.

Ps.Być może jest już więcej informacji na temat tych samolotów.Jakoś tak przestałem się interesować tym tematem .Choć jeden z pierwszych modeli na tym forum to właśnie FW 190D-11 z tej jednostki.

PS.2 Sorki za zaśmiecanie wątku.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do urody ty bym "polimeryzował" :D , do tego te koszmarne kolorki - błotnisty brąz i zielony a'la zwiędły szczypiorek - oczywiście to nie wina malujacego, tylko niemieckiego przemysłu chemicznego , który pod koniec wojny produkował takie farby, że psy na ich widok wyły.  A Foka Mark D to już był poważny samolot, który był w stanie rywalizować z Mustangiem i późnymi Spitfire'ami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ruchoma (na ostatnim zdjęciu widać, że wyciągnięta nad świeczką ramka źle się układa po otwarciu kabiny ? ).  Generalnie na skrzydłach - góra / dół - skopałem oznaczenia ? Za późno zauważyłem a nie chciało mi się już przemalowywać całości: model to jeden z pułkowników - leżał od lipca 2019 w szafie ? 

Fw190(HB)_final-6.thumb.jpg.cb9f910110bfbe727d23c32b04d18a66.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może będę oczekiwał zbyt obszernej odpowiedzi ale muszę zapytać. W jaki sposób "brudziłeś" model? Moja wiedza kończy się na etapie kolor, bezbarwny, wash i....

Ps. Swoją drogą jak się robi ruchomą owiewkę? Po prostu się jej nie przykleja? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się robi? Klasycznie ? w tym przypadku biały podkład, marmurek, maskowanie białych pasków, czerwony po całości. Washa tu nie ma - jest cienkopis 0,1 ?

Owiewka ruchoma bo tak wymyślił to HB - zrobili specjalną wklejaną cześć, która to umożliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to akurat tutaj nie użyłem żadnego brudzenia...

Ja dosyć „dziwnie” dla niektórych maluję - mocno rozcieńczoną farbą, 1:7 lub 1:8 psikam po kilka warstw (tak mnie kiedyś nauczono) i po każdej oceniam czy jeszcze warto dać następną ?  Przy foce dałem tylko marmurek ale mocno zróżnicowany - a potem podczas kładzenia czerwonego samo tak wyszło. Tutaj marmurek był taki jak na załączniku.
Nie upieram się, że to najlepsza metoda, ale mi się podoba, a chyba o to w tej zabawie chodzi, prawda? :banan:

 

Fw190-HB-09.jpg
 

Na górze jedyne efekty to robione Tamiya Weathering Master: rust na wydechu i okopcenia z silnika i działek.

Edytowane przez Thalgonis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.