Skocz do zawartości

Model Revell Boeing 777 1:144


wiciu_cee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum. Otóż w obecnej sytuacji chcę zabić nudę sklejaniem modeli, co prawda kiedyś dawno temu sklejałem modele, ale ten będzie pierwszy taki poważny. Tamte w większości nie doczekały się malowania, ale ten chciałbym już mieć ładnie pomalowany. I tutaj miałbym kilka pytań. Z panem w sklepie rozmawiałem i mówił żeby po sklejeniu cały samolot pomalować białym sprayem i później reszte farbkami i pędzelkami. Z wyjątkiem silników bo później będzie ciężki do nich dostęp.

Pierwsze pytanie: w pierwszym kroku jest wstawienie szybek do kadłuba a jeśli póżniej bd go malował sprayem to je zamaluje i nie wiem jak to zrobić. Chyba, że kalkomania jest nieprzeźroczysta i to przykryje.

Drugie pytanie: mam go w malowaniu testowym boeinga i czy od dołu kolor niebieski zapewni kalkomania czy muszę go pomalować farbą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jak chcesz malować "spreyem" to kombinuj tak, żeby malować przed montażem okien. Aerozolu nie można kontrolować jak aerografu - czyli możesz mieć podcieknięcia pod maskowane elementy. Ten filmik wydaje mi się, że ma w kwestii kolejności sens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkomania na okienka jest jak widać na stronie produktu

15637_1_rev04945_7.jpg

przezroczysta, jeśli chcesz więc mieć przezroczyste okienka bardzo przydadzą ci się maski na okienka, o takie

https://www.mojehobby.pl/products/BOEING-777-300-ZVEZDA.html

Wtedy bez problemu możesz pomalować białą część kadłuba sprayem.
Dolną, niebieską część musisz pomalować na niebiesko, w instrukcji są wzory masek, którymi oddzielisz część niebieską od białej.
Detale będziesz musiał pomalować pędzlem.

Przyjemnego modelowania. Sam model jest dobrze spasowany, więc składanie powinno być przyjemnością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej mi będzie zrobić tak jak pisał thor_ czyli pomalować go teraz, ponieważ później skrzydła zdecydowanie utrudnią pomalowanie go na niebiesko. A od czego lepiej zacząć? Niebieski czy biały?

A jak uważacie, że jak lepiej pomalować skrzydła? Na biało czy na lekko srebrny kolor pędzelkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wiciu_cee napisał:

Chyba lepiej mi będzie zrobić tak jak pisał thor_ czyli pomalować go teraz, ponieważ później skrzydła zdecydowanie utrudnią pomalowanie go na niebiesko. A od czego lepiej zacząć? Niebieski czy biały?

A jak uważacie, że jak lepiej pomalować skrzydła? Na biało czy na lekko srebrny kolor pędzelkiem?

Zaczynasz od jaśniejszego koloru. Kadłub malujesz niemalże "na gotowo" przed wklejeniem okien, potem maskujesz z zewnątrz i sklejasz dalej. Możesz spróbować jeszcze jednej opcji - w miejscu styku kadłuba ze skrzydłami, w kadłubie wytnij te płaskie kawałki plastiku. Zmontuj kadłub, pomaluj na gotowo, a przez dziurę, którą zakryjesz skrzydłami zamontujesz okienka. To tak trochę jakbyś robił model w butelce :) . Potem doklejasz skrzydła, maskujesz kadłub i malujesz dalej. Ewentualnie, jak są kalkomanie na okna, nie montuj okienek a nakleisz tylko kalkomanie, które będą imitować szybki w oknach. Ale nie wiem, czy tak się robi, nie mam doświadczenia w pasażerach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, milczacy napisał:

A zaglądałeś do instrukcji modelu? Tam masz podane kolory do malowania - tego bym się trzymał ?

Tak zaglądałem, jednak wiem, że czasami można troszkę pozmieniać kolory dla lepszego efektu. ?

Godzinę temu, smialus napisał:

Skrzydła, są szare. Srebrne są krawędzie natarcia. A nie lepiej zakupić jakieś inne kalkomanie, bo te malowanie fabryczne jest dosyć ciężkie...

Znaczy o to mi chodziło ale źle napisałem :) gorzej u mnie z kolorami. :D też chciałem coś innego bo szczerze nie podoba mi się ono, ale ciężko znaleźć coś ładnego no i żeby było dostępne. Jadę zaraz do sklepu po resztę farbek to może tam Pan mi coś poleci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, smialus napisał:

Malowanie Emirates jest stosunkowo proste, a efektowne.

O takim właśnie myślałem, nie ze względu na prostote a na wygląd. Urzekają mnie 777 w tych barwach :D

50 minut temu, milczacy napisał:

Tutaj masz spory wybór kalkomanii do B777

http://pas-decals.com/index.php/category/view/34

Kalki u Rosjan są niedrogie, a dobrze się układają. Z zakupami też nigdy nie miałem problemów, a składałem do tej pory chyba 3 zamówienia.

A jak jest u nich z wysyłką i płatnością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wybiorę coś u nich bo wybór mają ciekawy. A ile sie czeka na paczkę?

Wybaczcie, że tak ciągle pytam ale dopiero zaczynam się uczyć malowania. A jeśli będę robił kadłub 2 kolorowy to malować cały na biało i później na 2 kolor czy to raczej sensu nie ma? 

I co do skrzydeł to na szaro malować je sprayem czy lepiej pędzelkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. W martoli masz jeszcze fajniejsze malowania azjatyckie... Patrz aby kadłub był cały biały, to ułatwi zadanie. Co do sklejania, najpierw sklej później na końcu maluj. Co do szyb, ja zawsze zostawiam puste bo maskować to to jeszcze nie problem. Ale po ściągnięciu masek na pewno będziesz miał schodek którego ciężko będzie zniwelować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym Was zapytać odnośnie skrzydeł. Otóż tak się skupiłem na malowaniu, że po prostu zapomniałem dodać elementu "maskującego" podwozia a skleiłem skrzydła. Chodzi o ten element co zasłania komorę podwozia przed wnętrzem skrzydła a teraz go tam już nie włożę. Jest jakaś opcja go tam włożyć bo rozklejenie skrzydła raczej nie wchodzi już w grę bo boję się, że go połamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się na twoim miejscu już tym teraz nie przejmował. Jeśli model będzie stał na kołach to tego elementu i tak nie widać. Masz lekcję na przyszłość, aby lepiej czytać instrukcję ?

Do zrobienia to jest, ale, bez urazy,  dla zaawansowanego modelarza - żeby nie było nic widać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ja się bawić za bardzo nie chcę bo zepsuję coś znając życie. ?

A tak pomalowałem skrzydła. Farba to Humbrol MET11. Będzię pasował do emiratów? I jak oceniacie to malowanie jak na początkującego modelarza? ?

Daję link do zdjęcia bo nie chce mi się tutaj dodać zdjęcie,a rozmiar to 2mb.

https://zapodaj.net/9fc08cdab924f.jpg.html

Edytowane przez wiciu_cee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.