Skocz do zawartości

M998 Cargo - Tamiya - 1/48


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem już w warsztacie. Dla mnie całą robotę robi malowanie, bo po piłkarsku "siadło w widły". Malowanie rewelacja, brudzenie - takie jak lubię, czyli delikatne nie zawalające detalu modelu. Brakuje mi trochę cieniowania w głównych załamaniach np. maski. Podstawka całkiem całkiem - asfalt, rzecz gustu. Dla mnie masz szkolne 5+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Humvee - podoba się bardzo :super: Nawet na zbliżeniach jest ok. Na siłę czepnąłbym się tylko malowania odblasków i kierunkowskazów, a w zasadzie jego braku.

Ziemia i roślinność na podstawce - podoba się bardzo :super:

Asfalt - faktura, malowanie i brudzenie wierzchu dają radę. Ale zdania z wpisu w warsztacie nie zmieniam: jako całość jest to tak fatalny element, że aż szkoda :? A wydaje mi się, że spokojnie dałoby się ten kawałek korka przyciąć ładnie do nieco mniejszej podstawki. No i głębiej go osadzić, bo chyba nikt nie wylałby tak grubej warstwy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model fajny, podoba się. Miałem pewne wątpliwości jeśli chodzi o cieniowanie maski ale ostatecznie wyszło dobrze.
Jeśli chodzi o podstawkę to ziemia i roślinki dobrze wyglądają to samo powierzchnia asfaltu. Natomiast biały pas pobocza w ogóle nie pasuje do drogi która wydaje się być wąskim paskiem asfaltu. Gdybyś prawą stronę dociągnął do końca i wyznaczył środek jedni oraz przesunął biały pas bliżej krawędzi to ok a tak wygląda jak by pobocze było tylko z jednej strony wąskiej drogi. Dodatkowo krawędź asfaltu obsypał bym piachem bo na chwilę obecną droga wygląda jak placek asfaltu położony na ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za spostrzeżenia, opinie i uwagi.

Jestem na etapie nauki budowy podstawek, więc sam fakt, że asfalt wyszedł jak asfalt to sukces.

Przy kolejnej podstawce z Pustynnej Burzy będzie dużo lepiej. Pamiętajcie, że SCUD jest na warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroniłeś się ?.

model udany. Jakoś to malowanie przeszło. Kurzenie tez udane. Do poprawki 2-3 rzeczy.

a. Malowanie odblasków

b. Zapinki maski- powinny przylegać do nadwozia i są dwukolorowe- metal  zielony i elementy plastikowe czarne.

c. Antena- masz w środku radio i antenę z tylu- brakuje masztu.

Ostatecznie, jako model podoba mi się.

Edytowane przez makinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.