Skocz do zawartości

Pomoc w doborze pierwszego areografu i kompresoru


Noxet

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, HKK napisał:

ale jeśli wielkość Ci nie przeszkadza, będzie lepszy niż jakikolwiek tłokowiec.

1. Te wszystkie sprężarki to tłokowe..jedyna różnica to olejowe/ bezolejowe.

2. Najcichszy jest agregat z lodówki...

3. Filtr na wyjściu to podstawa, każdy kompresor potrafi plunąć wodą, a olejowy też olejem...

4. Neo iwata to dobry pomysł lecz pamiętaj że wtedy jesteś uzależniony od jakości reduktora na kompresorze ( odnośnie zaworka regulacyjnego).

neo ma zaworek na wąż ...to też jest jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, myszaty napisał:

1. Te wszystkie sprężarki to tłokowe..jedyna różnica to olejowe/ bezolejowe.

2. Najcichszy jest agregat z lodówki...

3. Filtr na wyjściu to podstawa, każdy kompresor potrafi plunąć wodą, a olejowy też olejem...

4. Neo iwata to dobry pomysł lecz pamiętaj że wtedy jesteś uzależniony od jakości reduktora na kompresorze ( odnośnie zaworka regulacyjnego).

neo ma zaworek na wąż ...to też jest jakieś rozwiązanie.

Czyli brać tą neoiwate ? Przy innych pistoletach też muszę regulować ciśnienie na reduktorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze  ciśnienie wyregulujesz na reduktorze, od jego jakości zależy na ile dokładnie...

Więc lepiej mieć dodatkową regulację, z tym że taki zaworek regulacyjny 1/8 cala mają wszystkie sklepy z pneumatyką za drobne. 

A neo to w  porząku aero, w przypadku typowych chińczyków loteria...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, myszaty napisał:

zawsze  ciśnienie wyregulujesz na reduktorze, od jego jakości zależy na ile dokładnie...

Więc lepiej mieć dodatkową regulację, z tym że taki zaworek regulacyjny 1/8 cala mają wszystkie sklepy z pneumatyką za drobne. 

A neo to w  porząku aero, w przypadku typowych chińczyków loteria...

 

Ta dysza 0.35 nadaje się do szczegolików w 1:72 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja paćkam 0,2 adlerem...a szczegóły i tak pędzluję...drobnica jak już, to osobno na patyczkach, w jednym kolorze.

Nie mam tyle cierpliwości by po jednej pierdółce zmieniać kolor...maskowanie kamuflaży w 72 to i tak upierdliwa rzecz jak dla mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, myszaty napisał:

zawsze  ciśnienie wyregulujesz na reduktorze, od jego jakości zależy na ile dokładnie...

Nie tyle chodzi o dokładność, co wygodę. Zresztą nie spotkałem reduktora który by miał regulację za mało precyzyjną do aero. Choć pewnie takie są. Ale każda farbą rozcienczona do malowania wymaga dobrania odpowiedniego ciśnienia. Pryskasz i sprawdzasz (na słuch albo na wzrok). Za dużo - zmniejszasz. Za mało - zwiększasz. Aż uzyskasz to co trzeba. Im mniejsze doświadczenie, tym więcej iteracji. Więc kręcenie przy kompresorze a sprawdzanie na aero to paranoja. Aerograf bez zaworka przy nim, to nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nordyk575 napisał:

Tera jeno pistolet.  Kompresor nie jest duży 40x40x40  ale cichy i to najważniejsze ze wzg na moją Żonę 😁

 

Taką iwate znalazłem za 40 € z wysyłką. Dysza 0.35 -będzie do1:48 i 1:72 ?

Bierz. Tanio jest, dobrze jest :) . Rozmiar dyszy nie determinuje minimalnej plamki. Możesz mieć 0.35 z dobrą kontrolą i 0.2 ze słabą.  A w kwestii zaworka MAC, to kup szybkozłączkę z zaworkiem i będziesz miał prawie to samo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za tą kaskę też bym nie kombinował...

 

Nie tyle chodzi o dokładność, co wygodę. Zresztą nie spotkałem reduktora który by miał regulację za mało precyzyjną do aero

 

Ten zestaw który ja kupiłem do swojej samoróbki najdokładniejszy nie jest, w okolicach  1 bara mało stabilny ( za twarda sprężyna).

Edytowane przez myszaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Adamek1003 napisał:

A ja poskładałem właśnie ostatni kompresor. Zabawka bardziej dla osób zajmujacych sie aerografią do malowania wiekszych powierzchni

IMG-20210102-WA0001.jpeg

Dobra robota, ja mój w czwartek dostanę 😁 Pistolet też kupiłem Ultre 0,2 0,4 będę miał na lata. 😁

Edytowane przez Nordyk575
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jest niemiecki zonk. Dostałem kompresor ale debile z hermesa zostawili mi paczkę na boku  pod drzwiami. Kompresor leżał na boku i się trochę oleju wylało. Jest minimalny stan. Jakiego oleju dolać. Może być Millers 5w30 C1 do jaguara ? Szukam po internecie ale jak zwykle każdy pisze co innego. Kompresor jest zay i nie chce go zepsuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jawkers napisał:

Kolego ostrożnie dobieraj słowa!

Jak można nazwać człowieka który tak wykonuje swoją robotę ? Tym bardziej że na paczce jest napis gdzie jest góra i jak paczka musi stać ? Dobrze że mi go nie strzelił na balkon i pojechał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej połowy - normy. Wylał się przez wlew bo jak pisałem był na boku. Mam w domu Millersa 5w30 C1 low- niskieopory tarcia ma i leje go do V8 w jagu. Sklepy są zamknięte w Niemczech i nie ma co wlac. Tata mi mówi że był olej sincom syntetyczny do kompresorów. Organoleptycznie ten w kompresorze taki sam jak Millers. 

IMG_20210107_180054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nordyk575 napisał:

Jak można nazwać człowieka który tak wykonuje swoją robotę ? Tym bardziej że na paczce jest napis gdzie jest góra i jak paczka musi stać ? Dobrze że mi go nie strzelił na balkon i pojechał

Jak nazwać Rzetelny Niemiecki pracownik baaardxzo starający się.Wkurw...Klienta.

Lej olej Sincome 32E.

2 godziny temu, Nordyk575 napisał:

Taki znalazłem olej, koledzy niemieccy leją taki 

Screenshot_2021-01-07-18-19-39-962_com.android.chrome.jpg

Tak ten.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, push-up78 napisał:

Jak nazwać Rzetelny Niemiecki pracownik baaardxzo starający się.Wkurw...Klienta.

Lej olej Sincome 32E.

Tak ten.

Wylej do końca ten stary i zalej już nowym.I bedzie git.Fakt jak się nie wie czym był zalany można kombinować ale lepiej lać przeznaczonych do sprężarek pracujących z powietrzem atmosferycznym właśnie Sincom taki jest.Można przepłukać dla pewności po starym benzyną lakową.Aby mieć pewność ale myślę,że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów. Pistolet przed chwilą doszedł z wężem i sxybkozłączką z regulacją/ zaworkiem przed pistoletem. Mam problem jednak z przyłączem do kompresora. Końcówka szlaucha ma drobny gwint a w kompresorze jest końcówka ale z grubym gwintem. Jaki jest prawidłowy gwint albo nazwa końcówki której potrzebuje ? Wszystko jest utrudnione teraz bo wszystko jest pozamykane w de i nie ma nawet jak samemu pomacać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.