Skocz do zawartości

Pomoc w doborze pierwszego areografu i kompresoru


Noxet

Rekomendowane odpowiedzi

Jako były użytkownik AS 186 napiszę koledze tak.Używałem go przez cztery lata i zbiornik "umarł".Woda spuszczana regularnie co dwa tygodnie a i tak zrobiła się dziura w zbiorniku. Choć sam kompresor do końca pracował bez zarzutu. Kupiłem kompresor od kolegi Adamka i do tamtego bym nie wrócił. Przede wszystkim inny komfort pracy. Większy zbiornik i cichsza praca. Fakt swoje kosztuje ale warto.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Noxet napisał:

Zgłoszę się za 5-10 lat jak mi "chińczyk" padnie  

Ale wtedy przepłacisz o koszt kupna AS.:mrgreen:Kup raz a dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kjp_a_man napisał:

Panowie!

Na pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze.Ja nie mam ani jednego ani drugiego.:haha:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Noxet napisał:

Zgłoszę się za 5-10 lat jak mi "chińczyk" padnie  :D

Padnie i to szybciej niż produkt lodówkowy spod ręki Adamka1003.Ten przedział czasu to mniej więcej jedna trzecia żywotności lodówkowców.Gdybym nie miał sprzętu od razu bym brał.Te chińskie nie dorastają w 1/3 tym sprężarkom jak na foto:

image.thumb.png.948938aff3db6f167e7266590bc131b7.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zaczęło się to wczoraj od mojego jednego pytania, na które mi jeszcze nikt nie odpowiedział. :haha:

22 godziny temu, Noxet napisał:

Dlatego zastanawiam się nad zakupem takiego kompresora Adlera. Jest jednak jeden problem - nie mogę nigdzie w internecie znaleźć jaki ma gwint przyłącza 1/8, czy 1/4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopie jak już chcesz kupować chińczyka to kupuj jak najtaniej żeby tylko gwarancja była, ewentualnie ostatecznie można dołożyć do konstrukcji dwutłokowej, która da Ci jakieś wymierne korzyści. Płacenie dwóch stówek dodatkowo za niebieski kolor i pro napis Adler to po prostu głupota i tyle... 

A jak masz miejsce na kompresor i pięć stów na wydanie to konstrukcja od Adamka jest najlepszym rozwiązaniem i tyle w temacie ? 

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Solo napisał:

No ale już ustaliliśmy że go nie kupujesz, to po co Ci ta wiedza? :D

Czy powiedziałem, że go nie kupuję? 

6 minut temu, Fixer napisał:

W zestawie z kompresorem jest wężyk z szybkozłączką, której końcówkę nakręcisz na aerograf. Do tego Adlera co wybrałeś na początku będzie pasować.

Dzięki wielkie. ?

4 minuty temu, arhtus napisał:

Płacenie dwóch stówek dodatkowo za niebieski kolor zbiorniczka i pro napis Adler to po prostu głupota i tyle... 

Dodatkowo jest tam dołączony wąż i szybkozłączka, czyli ok 80 zł mniej. 

Proszę, chłopaki (i dziewczyny jeśli takowe na tym forum są) nie róbmy tutaj "gównoburzy". Jak to powiedział kolega 

43 minuty temu, kjp_a_man napisał:

Panowie!

Kolega dostał wystarczającą ilość informacji.
Wygląda na to, że potrafi sam podjąć decyzję i jest gotowy „wziąć na klatę” jej konsekwencje.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Noxet napisał:

Dzięki wielkie. ?

Dodatkowo jest tam dołączony wąż i szybkozłączka, czyli ok 80 zł mniej.

 

 

Wężyk kupowany osobno to 20zł, szybkozłączka poniżej, choć za 20zł kupisz już taką z regulacją przepływu powietrza, która Ci się przyda bardziej.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy kompresor wolę kupić coś "firmowego". Na pewno, jak szlag trafi Adlerowski kompresor to zgłoszę się do kolegi Adamka. Dziękuję za wiele odpowiedzi i pomocnych rad, które przydadzą mi się w przyszłości. ? Jak kupię cały zestaw to ruszam z pierwszym warsztatem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Noxet napisał:

Jako pierwszy kompresor wolę kupić coś "firmowego". Na pewno, jak szlag trafi Adlerowski kompresor to zgłoszę się do kolegi Adamka.

Ja zrobiłem dokładnie tak samo jak Ty chcesz zrobić. Powiem szczerze że żałuję.Gdybym miał prędzej namiary na kogoś kto robi takie kompresory to kupiłbym od razu a tak jestem 280 zeta w plecy.Zrobisz jednak jak uważasz.Czekam na pierwszy warsztat/ galerię.:super:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Noxet napisał:

Jako pierwszy kompresor wolę kupić coś "firmowego". Na pewno, jak szlag trafi Adlerowski kompresor to zgłoszę się do kolegi Adamka. Dziękuję za wiele odpowiedzi i pomocnych rad, które przydadzą mi się w przyszłości. ? Jak kupię cały zestaw to ruszam z pierwszym warsztatem. 

Wszystko co nadciąga do nas z Chin to ten sam badziew, tylko niektórzy importerzy przyszywają mu jakaś "firmową" otoczkę i każą sobie za to płacić więcej, aż dziw, że się ludzie jeszcze na to nabierają ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Solo napisał:

No ale to jest dokładnie AS-186, tylko pod inną naklejką.

Różnią się od siebie głowicą, więc pewnie także okablowaniem i budową wewnętrzną tłoka, więc podziękuję za taką "dokładność". 

Proszę chłopaki, zakończmy tą dyskusję. Poprosiłem wczoraj tylko o rozmiar gwinta, a rozwinęła się rozmowa o kompresorach olejowych i bezolejowych. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Noxet napisał:

Oczywiście, gdyby w jakimś sklepie internetowym był kompresor, który chciałem kupić na początku (nie allegro, ani olx, bo mam złe doświadczenia) nie byłoby mowy o Adlerze 

Identyczny a nawet lepszy znajdziesz TUTAJ. Gęstość i wysokość żeber jest identyczna, podobnie z tą lustrzaną pokrywką. Różni się tym, że jest czarny, ma ładnie zabudowany przewód i dodatkowe chłodzenie. Sam z takiego korzystam i jestem zadowolony ale gdybym znowu miał wybór to kupiłbym jednak lodówkowca. No i jest do kupienia na stronie internetowej a nie allegro czy olx :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ananasik to mi dałeś do myślenia na noc. ? Poczytam na temat tego kompresora i do 4 maja zastanowię się w mojej głowie co kupić. Dostałem więcej informacji niż się spodziewałem - dziękuję wszystkim. 

Edytowane przez Noxet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.