Skocz do zawartości

M1114/ZU23 Tamiya/Meng 1:35


makinen

Rekomendowane odpowiedzi

Miał być załadowany frontowiec, ale ponieważ nie mam zamiłowania do modeli już zaczętych (a taki okazyjnie kupiłem), to zmiana planu. Baza Tamiya i konwersja do M1114. Niektóre elementy średnio pasują łącznie z dachem. Dlatego wykorzystałem dach z Bronco. To niesie za sobą inne konsekwencje, również te niechciane. Stąd też niedociągnięć kilka jest i mam ich świadomość. Liczę na fakt, że całość jest dość ciekawa jako konstrukcja i odwróci uwagę od baboli. Oryginalny pojazd był na kołach M/TR, ale ponieważ kupiłem sklejone na amen podwozie z kołami, to tak zostało.
49836185288_ff87fe23f4_c.jpg
49836727711_9ef2c70b94_c.jpg
49837027412_6d822486e4_c.jpg
49836185733_e1349dc8b0_c.jpg
49837027697_b5c5866b4d_c.jpg
49836185943_b4f7a23e06_c.jpg
49836186133_ac24bdc5bd_c.jpg
49836728576_9d9bb8b54f_c.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo efektowny, podoba mi się. Zawsze zastanawia mnie nośność dachu tych pojazdów. Resory i osie spoko, ale przód dachu oparty jest na 3 słupkach i tyle. Masa tego działka, opancerzenie, obsługa, klamoty, odrzut przy strzelaniu......

Edytowane przez chorąży
zdublowałem słowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie pod tym obciążeniem powinien siąść niżej, ale zdjęcia oryginału nie wykazują tego faktu... Ciekawa konstrukcja, w której mnie najbardziej zastanawia montaż tego ustrojstwa do dachu i stabilność podczas strzelania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugięcie raczej nie, bo resory mają aż nadto wytrzymałości. Przecież na cywilnych pickupach też to stawiają i jeszcze robią rusztowanie które spoczywa na aluminiowych burtach. Montaż ? pewnie jakieś "drutki" albo sznurek "od snopowiązałki" do lusterek i innych słupków, a celność ? Celują pod cel, odrzut podnosi lufy więc jakiś procent pocisków leci mniej więcej w kierunku celu, a ze to działko to "rozpryskowe". Krótkie serie żeby uspokoić pojazd :)  i kolejna, kolejna...  Ale do meritum, świetny model, byle więcej takich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda kosmicznie... trochę jak z Mad Maxa :mrgreen:

Jak to się dachu trzymało? :hmmm:   Chyba musieli jakoś spawami połapać, bo postawione i pod samym ciężarem to przy ogniu ciągłym długo by nie postało stabilnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam pytanie - to miało prawo jeździć??? Obciążenie to jedno, a środek ciężkości - drugie. Maki, czy na zdjeciach widać jakiekolwiek ślady mocowania tego cholerstwa do nadwozia? - wygląda, jakby tylko stało na tych płytach pod stopami, ale z kolei - jaki sens miałoby stawianie jako stacjonarnej platformy?

Natomiast model - jak zwykle, świetny, a rdza - jak żywa! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 3 zdjecia oryginału. Na jednym z nich podstawa działka jest przywiązana pasami transportowymi do szekli z przodu i na tylnym zderzaku, ale to chyba niewiele wnosi. Dokładnego mocowania nie widać nigdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kubisz napisał:

Pokaż.

Przecież znasz wszystkie. Dwa Tobie wysłałem 2 tygodnie temu, a trzecie jest od Ciebie- pojazd z przodu. 
@M.A.V.- chętnie, tylko tej haubicy w 1:35 nikt nie produkuje. To Hawkeye.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.