Skocz do zawartości

[W] M142 HIMARS i M270 MLRS - Trumpeter 1:35


Przemek Przybulewski

Rekomendowane odpowiedzi

Jedna z ostatnich zaległych galerii, obiecuję, że jeszcze tylko dwie (oprócz tej).

W miarę nowe zestawy Trumpka. Miałem M270 Dragona, ale po przeczytaniu kilku recenzji i porównań, zdecydowałem z lenistwa na wymianę na nowego wtedy Trumpka.
Do towarzystwa doszedł HIMARS jako następca MLRSa.
Zestawy prawie bezproblemowe, miałem tylko problem z wciśnięciem kabiny M270 (nie wiem czy to błąd zestawu czy ja coś źle wkleiłem).
Dodatki to tylko podstawy anten i anteny z drutu 0,3.
Podstawka prosta jak drut.

Zapraszam:
 

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 001.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 002.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 003.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 004.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 005.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 006.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 007.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 008.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 009.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 010.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 011.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 012.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 013.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 014.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 015.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 016.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 017.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 018.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 019.jpg

Model_063 - M270 MLRS & M142 HIMARS 020.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru farby (firma numer jej?)użyłeś na malowanie pojazdów bazy piaskowej?Mam do zrobienia MRAPA.Ale mam Model mastera emalie US MARINES a potrzebuję akrylu tego model mastera w tym odcieniu US MARINES.Nie ma nigdzie dostępnego.Cyba zakupię British gulf sand do brytyjskich pojazdów piaskowy.Albo jakiś inny zamiennik co polecasz???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, makinen napisał:

Oooooo! To jest zdecydowanie mój klimat! Ciężarówa świetna. 

drut w postaci podstawki ładny, aż za ładny...taki plażowy prawie nawet ?

Dzięki wielkie.
 

 

14 minut temu, Rafał B napisał:

Fajne zestawy, zwłaszcza hajmar ładnie się prezentuje, zdecydowanie ciekawiej i jakby lepiej wykonany od MLRSa...a może to kwestia konstrukcji?!

Podoba mi się ?

Malowane w sumie jednocześnie i jednakowo. Trochę inne efekty stosowane na MLRSie stą może ta różnica. Wyszedłem z założenia, że jednak HIMARS nowy to nie ma co niszczyć.
Dzięki.


 

15 minut temu, push-up78 napisał:

Jakiego koloru farby (firma numer jej?)użyłeś na malowanie pojazdów bazy piaskowej?Mam do zrobienia MRAPA.Ale mam Model mastera emalie US MARINES a potrzebuję akrylu tego model mastera w tym odcieniu US MARINES.Nie ma nigdzie dostępnego.Cyba zakupię British gulf sand do brytyjskich pojazdów piaskowy.Albo jakiś inny zamiennik co polecasz???

Widzę, że masz ten sam problem co ja. Malowałem Tamiyami, XF-59 Desert Yellow, XF-57 Buff i XF-78 Wooden Deck Tan, mieszane, kombinowane, rozjaśnianie XF-2 White. Powiem szczerze, że każdy piaskowy pojazd z braku dobrego koloru wychodzi mi troche inaczej. Gdzieś tam nadrabiam filtrami czy olejami ale bazowo brak mi dobrego koloru w jakości Tamki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, makinen napisał:

@push-up78- rozumiem, że tego MRAPa umieścisz w warsztacie ?

Do USMC brytyjski piaskowy nie pasuje. Zbyt żółty.

Nie wiem zobaczę to będzie nasz polski z dwoma wojakami z Toro Model.Ok dzięki za wskazanie ,że to nie ten kolor.Myślę aby użyć Mr Hobby sandy yellow ten bardziej beżowy nie żółty.Niemieckiej pancerki.Podobny zbliżony trochę

Edytowane przez push-up78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Łooo Jezu, jaki fajny ten HIMARS. Mam straszne "parcie" na systemy rakietowe w skali 1:72, ale jak widzę takie zdjęcia, to zastanawiam się czy nie kliknąć. Problem w tym, że jestem modelarzem "z doskoku", mało doświadczonym i maluję pędzlem. Waszym zdaniem - porywać się na ten zestaw ? Biorąc pod uwagę mój brak doświadczenia i pędzelki zamiast aerografu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomaszzt napisał:

Mam straszne "parcie" na systemy rakietowe w skali 1:72   (...) Waszym zdaniem - porywać się na ten zestaw ? Biorąc pod uwagę mój brak doświadczenia i pędzelki zamiast aerografu.

Te modele są w skali 1:35 więc nie wiem czy cię zainteresują jeśli celujesz w 1:72.  Jeśli jednak chcesz spróbować swoich sił w tej skali i interesuje Cię tematyka rakietowa to przyjmij moją radę od serca: jeśli nie masz zbyt dużego doświadczenia to polecam na start i próbę coś tańszego ale też rakietowego - wyrzutnie SAM-6 z Trumpetera. Jest bardzo atrakcyjna cenowo i nie szarpnie portfela jak ten HIMARS co kosztuje pewnie ze 300zł przy obecnym kursie dolara. Jak skleisz tego SAMa i będziesz zadowolony z efektu to wtedy inwestuj w drogie zestawy. Taka moja rada, ale oczywiście nie namawiam, to tylko taka delikatna sugestia jeśli nigdy żadnego pojazdu w skali 1:35 nie kleliłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M.A.V. - dziękuję za radę, która rozjaśniła mi pewną kwestię. Otóż ten HIMARS w 1:35 to jest jedyny ogólniedostępny model tego systemu i właśnie dlatego przemkła mi myśl, żeby go kupić. Nawet gotowiec Amercomu jest ciężki już do dostania a na ebayu i innych amazonach kosztuje ok. (sic !) 150 zł. To, co napisałeś oznacza dla mnie, że lepiej poczekać na wydanie tego modelu w 1:72 (lub polować na jakąś żywiczną wersję) niż zniechęcić się do modelu, który kosztuje 270 zł najtaniej. Wybrałem skalę 1:72 bo bardziej mnie interesuje odwzorowanie, w miarę szczegółowo  bryły np. pojazdu, niż wyposażanie jego wnętrza, silnika, otwartych drzwi, ruchomych elementów....

Edytowane przez tomaszzt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.