Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości Border Model


kzugaj

Rekomendowane odpowiedzi

Mojego tygrysa już wysyłają ze sklepu.

 

Przy okazji pytanie - ponieważ z definicji nie kleję niemieckich tanków, czy istnieją jakieś fotki pojazdów "captured" w tej wersji ?

Tygrys 131 z Tunezji się nada ?

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć co dają na ramkach zanim będzie pełny inbox. Z grubsza to brak zasobnika wieżowego i inne jarzmo to tak na szybko udało mi się spostrzec. Trzeba poczekać na zawartość pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2021 o 08:51, martinello napisał:

Przy okazji pytanie - ponieważ z definicji nie kleję niemieckich tanków, czy istnieją jakieś fotki pojazdów "captured" w tej wersji ?

Tygrys 131 z Tunezji się nada ?

Tygrysa "131" zrobił Dragon, a cały pic w modelu Bordera to unikalny zasobnik i bambetle wiec nie rozumiem zakupu po to żeby 

przerabiać na inną wersje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, martinello napisał:

Nie upieram się przy 131. Chodzi mi o jakikolwiek którego można zrobić nie-niemieckiego.

A zakup był impulsowy, bez przemyślenia :) - nie znam się na niemieckim sprzęcie...

A to spoko, ale z tego co kojarzę to jedynie Francuzi zdobyli i użyli Tygrysa, ale była to wersja późna.

No i Węgrzy jako sojusznicy mieli kilka sztuk, ale to też późne wersje.

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Seb napisał:

A to spoko, ale z tego co kojarzę to jedynie Francuzi zdobyli i użyli Tygrysa, ale była to wersja późna.

Trumpeter go wypuscil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kzugaj napisał:

Trumpeter go wypuscil

W zasadzie tak, ale co nieco trzeba było przerobić, bo pudełkowa wersja nie do końca pasowała do tego Tygrysa.

 

Martinello, jakby co to mogę odkupić.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, martinello napisał:

jest pierwszy in-box moelu tygrysa na scalemates -> https://www.scalemates.com/kits/border-model-bt-010-tiger-i-early-production--1314899

 

EDIT -> mój model się właśnie pakuje w Hong-Kongu :)

O k.., jakość odlewów jeszcze niższa niż u RFM ! Nadlewki, przesunięcia i zapadnięcia.

Będzie jazda z wieżą i płytą nad transmisją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Seb napisał:

O k.., jakość odlewów jeszcze niższa niż u RFM ! Nadlewki, przesunięcia i zapadnięcia.

Będzie jazda z wieżą i płytą nad transmisją.

Zobaczymy jaka będzie cena - z in-boxu widać że w zestawie jest kilka zasobników wieżowych oraz 5 jarzm armaty. Odpada kupowanie drogich żywic.  Mała blaszka podobna do tej z modelu Dragona, też jest i drut kolczasty.  Lufa jest również z metalu. Pofilozofowali trochę z gąsienicami - są długie proste jednolite odcinki, ale zęby ogniw trzeba wklejać osobno.  Do pidżamy można sobie przypiąć  żelazny krzyżyk z liściami dębowymi i mieczami. Można zasnąć jak as pancerny i czekać, aż model będzie dostępny w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to był egzemplarz przed produkcyjny. wieża i kopuła dowódcy poćwiartowane ze śladami łączenia masakra. Prawdopodobnie dają szeroki zasobnik wieżowy 1.4m. Ciekawe czy wszystkie będą z metalową lufa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzugaj napisał:

Mam nadzieje ze to był egzemplarz przed produkcyjny. wieża i kopuła dowódcy poćwiartowane ze śladami łączenia masakra. Prawdopodobnie dają szeroki zasobnik wieżowy 1.4m. Ciekawe czy wszystkie będą z metalową lufa.

A ja mam nadzieję, że części Dragona będą pasować.

Co z tego że lufa metalowa jak hamulec plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Seb napisał:

O k.., jakość odlewów jeszcze niższa niż u RFM ! Nadlewki, przesunięcia i zapadnięcia.

Będzie jazda z wieżą i płytą nad transmisją.

 

4 godziny temu, kzugaj napisał:

Mam nadzieje ze to był egzemplarz przed produkcyjny. wieża i kopuła dowódcy poćwiartowane ze śladami łączenia masakra. Prawdopodobnie dają szeroki zasobnik wieżowy 1.4m. Ciekawe czy wszystkie będą z metalową lufa.

 

Facet mówił, że sam producent prosił, żeby zaznaczyć że to jest egzemplarz przedprodukcyjny i część rzeczy musi jeszcze zostać poprawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

obraz.thumb.png.17ed13fe108560491209b10883e59558.png

 

yfff9pyf7k3w.jpg.6c548e85343acde41ada520c5d1500e6.jpg

 

Przez kilka miesięcy praktycznie nie ruszyli problemów wytkniętych przy renderach, więc nie ma co się łudzić że zmienią nowe formy na które już na pewno wydali poważniejsze pieniądze :I

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kzugaj napisał:

Ciekawe czy wszystkie będą z metalową lufa.

Lufa i Ritter Kreutz tylko we wczesnych pudełkach produkcyjnych.

15 godzin temu, halset napisał:

... producent prosił, żeby zaznaczyć że to jest egzemplarz przedprodukcyjny i część rzeczy musi jeszcze zostać poprawiona.

To może tylko w tych pudelkach są dodatki?


A tak na serio to oceniać będzie można po tym jak będzie już w prywatnych rękach i wtedy okazać się może że chcieli zmienić, ale im nie wyszło bo - by było tego za dużo.

 

Niestety znów instrukcja będzie do niczego. Żeby zrobić dość wierną miniaturkę wersji z czasów wojny będzie potrzebna wiedza o tych Tygrysach. Choć informacje dla poszczególnych różnic mogli by tam dodać.
Tak wygląda choćby z pojazdem No.323 - z 503 BCC do którego potrzebne są zmiany w budowie modelu do wykonania samemu.
Natomiast w pojazdach No.1311 "LSSAH" - potrzebne są dodatkowe części w zestawie ich nie ma* ; oraz No.S02  "Das Reich" - potrzebne są dodatkowe części w zestawie ich nie ma*.

Jako taki dobitny przykład to pojazd - No.123 z 503 BCC który był z tych w grupie - INITIAL -  z dwoma otworami strzelniczymi w wieży. Nie miał włazu z prawej strony wieży.98219594_meser262@waz.thumb.jpg.3188938ea2666fda5af291118949fb0b.jpg

 

To jest taka "mała" kompromitacja producenta modelu. W dzisiejszych czasach i przy obecnym poziomie wiedzy o Tygrysach to ... .


Teraz, aby to zmienić muszą wydrukować inny zestaw kalkomanii, zmienić instrukcję malowania lub dodać części do zrobienia tych wersji. Co zrobią zobaczymy?

* - nie widziałem takowych w zestawie części.

2 godziny temu, Irgr napisał:

Przez kilka miesięcy praktycznie nie ruszyli problemów wytkniętych przy renderach, więc nie ma co się łudzić że zmienią nowe formy na które już na pewno wydali poważniejsze pieniądze

I tu muszę się zgodzić z Kolegą - moim zdaniem nie zrobią NIC. Choć chciałbym się pomylić.

 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie cały bajer zestawu polega na możliwości zbudowania "111" z s.Pz.Abt.505 (nietypowe zasobniki, bambetle, drut kolczasty).

Ale za cholerę nie mogę dopatrzeć się na archiwalnej fotce kamuflażu zaproponowanego przez Chińczyków.

 

Tiger_505_111.thumb.jpg.f6da33ef1e1b50bdb0a214330cf6c0d9.jpg

 

Reszta proponowanych konfiguracji to żadna atrakcja tym bardziej jak Krzysiek wspomniał ssają😁

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, martinello napisał:

Czyli jest to niemerytoryczny chiński badziew ?

Nie bardziej niż inni od Tygrysów, może z wyjątkiem Dragona który się stara dość wiernie odtworzyć dany pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, martinello napisał:

Ale coś da się zrobić "spudła" - wystarczy części ?

 Mam nadzieję ze TAK. Wszystkie Tygrysy produkowane od stycznia do marca 1943 rok np. No.323 z 503 BCC z małymi przeróbkami względem części z modelu w zakresie tych części.

 

1 godzinę temu, martinello napisał:

Czyli jest to niemerytoryczny chiński badziew ?

Aż tak nie jest - tylko robiąc malowania tak znanych pojazdów powinni zastanowić się nad ich prawidłową budową i wskazaniem w instrukcji tych różnic. Niektóre malowania za to powinni całkowicie pominąć, lub dodać do nich części - co by w znacznym stopniu zwiększyło możliwości zestawu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.