Skocz do zawartości

Zapowiedzi i nowości Border Model


kzugaj

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Seb napisał:

O k.., jakość odlewów jeszcze niższa niż u RFM ! Nadlewki, przesunięcia i zapadnięcia.

Będzie jazda z wieżą i płytą nad transmisją.

 

4 godziny temu, kzugaj napisał:

Mam nadzieje ze to był egzemplarz przed produkcyjny. wieża i kopuła dowódcy poćwiartowane ze śladami łączenia masakra. Prawdopodobnie dają szeroki zasobnik wieżowy 1.4m. Ciekawe czy wszystkie będą z metalową lufa.

 

Facet mówił, że sam producent prosił, żeby zaznaczyć że to jest egzemplarz przedprodukcyjny i część rzeczy musi jeszcze zostać poprawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

obraz.thumb.png.17ed13fe108560491209b10883e59558.png

 

yfff9pyf7k3w.jpg.6c548e85343acde41ada520c5d1500e6.jpg

 

Przez kilka miesięcy praktycznie nie ruszyli problemów wytkniętych przy renderach, więc nie ma co się łudzić że zmienią nowe formy na które już na pewno wydali poważniejsze pieniądze :I

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kzugaj napisał:

Ciekawe czy wszystkie będą z metalową lufa.

Lufa i Ritter Kreutz tylko we wczesnych pudełkach produkcyjnych.

15 godzin temu, halset napisał:

... producent prosił, żeby zaznaczyć że to jest egzemplarz przedprodukcyjny i część rzeczy musi jeszcze zostać poprawiona.

To może tylko w tych pudelkach są dodatki?


A tak na serio to oceniać będzie można po tym jak będzie już w prywatnych rękach i wtedy okazać się może że chcieli zmienić, ale im nie wyszło bo - by było tego za dużo.

 

Niestety znów instrukcja będzie do niczego. Żeby zrobić dość wierną miniaturkę wersji z czasów wojny będzie potrzebna wiedza o tych Tygrysach. Choć informacje dla poszczególnych różnic mogli by tam dodać.
Tak wygląda choćby z pojazdem No.323 - z 503 BCC do którego potrzebne są zmiany w budowie modelu do wykonania samemu.
Natomiast w pojazdach No.1311 "LSSAH" - potrzebne są dodatkowe części w zestawie ich nie ma* ; oraz No.S02  "Das Reich" - potrzebne są dodatkowe części w zestawie ich nie ma*.

Jako taki dobitny przykład to pojazd - No.123 z 503 BCC który był z tych w grupie - INITIAL -  z dwoma otworami strzelniczymi w wieży. Nie miał włazu z prawej strony wieży.98219594_meser262@waz.thumb.jpg.3188938ea2666fda5af291118949fb0b.jpg

 

To jest taka "mała" kompromitacja producenta modelu. W dzisiejszych czasach i przy obecnym poziomie wiedzy o Tygrysach to ... .


Teraz, aby to zmienić muszą wydrukować inny zestaw kalkomanii, zmienić instrukcję malowania lub dodać części do zrobienia tych wersji. Co zrobią zobaczymy?

* - nie widziałem takowych w zestawie części.

2 godziny temu, Irgr napisał:

Przez kilka miesięcy praktycznie nie ruszyli problemów wytkniętych przy renderach, więc nie ma co się łudzić że zmienią nowe formy na które już na pewno wydali poważniejsze pieniądze

I tu muszę się zgodzić z Kolegą - moim zdaniem nie zrobią NIC. Choć chciałbym się pomylić.

 

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, martinello napisał:

Ale coś da się zrobić "spudła" - wystarczy części ?

 Mam nadzieję ze TAK. Wszystkie Tygrysy produkowane od stycznia do marca 1943 rok np. No.323 z 503 BCC z małymi przeróbkami względem części z modelu w zakresie tych części.

 

1 godzinę temu, martinello napisał:

Czyli jest to niemerytoryczny chiński badziew ?

Aż tak nie jest - tylko robiąc malowania tak znanych pojazdów powinni zastanowić się nad ich prawidłową budową i wskazaniem w instrukcji tych różnic. Niektóre malowania za to powinni całkowicie pominąć, lub dodać do nich części - co by w znacznym stopniu zwiększyło możliwości zestawu.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Irgr napisał:

Odwzorowali również zmodyfikowaną przez Brytyjczyków podstawę wentylator Tygrysa z Bovington.

Dokładnie tak pokazali pospawaną górną płytę po tym jak Tygrys No.131 został trafiony i naprawiony przez Anglików. Tylko że zrobili to nieudolnie (zbyt prosto) w porównaniu z oryginałem. 7-4-5903-A1.jpg.e2f36b022327a58e7f61560fb9ced3f8.jpg

 

W dniu 5.02.2021 o 13:51, meser262 napisał:

... producent prosił, żeby zaznaczyć że to jest egzemplarz przedprodukcyjny i część rzeczy musi jeszcze zostać poprawiona.

No to chyba zmienią całe formy.

 

Do poprzedniego postu tak wyglądają te miejsca w rzeczywistości - 1942358165_meser262@Tig.thumb.jpg.450e3a27224d6cfa462d98e1e25818ad.jpg

- nie ma wgłębienia i nie ma szwu na boku wieży.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

 

Edytowane przez meser262
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Seb napisał:

To akurat wydaje mi się, że powstało z gównianych form jakie zapodali.

No możliwe co nie rokuje zbyt dobrze na przyszłość. Jedno jest coraz bardziej realne- dla tych co będą robić ten model - DUŻA ilość szpachli, papieru do szlifowania i cierpliwości. Ponownie widać że - to co nowe -  wcale nie oznacza - lepsze -.

 

Pozdrawiam

Krzysztof 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zmierzę w domu.

Choć przeszła mi ochota na tygrysa - dla mnie niemiecki czołg to zupełna nowość i jakoś mnie nie wciągnął, nie jest to zauroczenie od pierwszego spojrzenia...

Zestaw z metalową lufą i krzyżem żelaznym

Jak ktoś chętny - proszę o kontakt

Edytowane przez martinello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.