Skocz do zawartości

JS-2 4pczc Tamiya 1/35


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnimi czasy dopadły mnie II wojenne klimaty i to jest ich pierwszy owoc. Znany i lubiany model Tamki. Żadnego "aftermarketu" nie dodawałem, 90% pudło, reszta inwencja własna.

Model przedstawia wóz dowódcy 1 kompanii 4 Pułku Czołgów Ciężkich kpt. Riabcewa z okresu walk o Kołobrzeg w marcu 1945 r. 

Zapraszam do oglądania i komentowania. 

 

colorized-image.jpg

001.JPG

002.JPG

003.JPG

004.JPG

005.JPG

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

010.JPG

011.JPG

012.JPG

013.JPG

014.JPG

015.JPG

016.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rack napisał:

Nasuwa mi się kilka pytań, ale słaba jakość zdjęć powoduje, że nie wiem czy będą zasadne. Ogólnie widać, że fajnie zmalowany, ale ten brak szczegółów :(...

Ja już kiedyś pisałem, fotograf ze mnie żaden ale jeśli masz jakieś życzenia, co do szczegółów to pisz, postaram się jutro wrzucić kilka fotek ze zbliżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki :). Szczególnie chodzi mi o przód - z jednych zdjęć wygląda jakby był spawany a z innych jakby jednak odlewany. I generalnie jakbyś dał lepiej oświetlone zdjęcia i trochę zbliżeń ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód jest odlewany, nie ma na rynku modelu tego czołgu z kadłubem spawanym. Wszelkie monografie podają, że wozy w 4 pczc to były te z kadłubem odlewanym wczesnej wersji drugiej odmiany czyli jeszcze bez podpory lufy na tylnej płycie i z reflektorem na prawej stronie. Jutro spróbuje podziałać ze zbliżeniami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużyty... główne kamuflaż :)

Kawał sympatycznego modelu, nowoczesne ślady eksploatacji i z "kuricą"...

No i "drapieżnie" odsłonięte fragmenty gąsienic...

Jestem "za"!

Tylko sznurek mógłbyś wymienić na jakąś plecioną linkę- lepiej by zagrała...

Pozdrawiam.

Edytowane przez rhinoceros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd w porządku :super:. Zużycie frontowe  i ogólny wygląd na piątkę :D.Jedyna rzecz do której się można przyczepić to  strasznie rażą te wściekle niebieskie peryskopy, psują wygląd całego pojazdu proponowałbym zrobić je z np. z kawałka pleksy lub np wydrążyć i zalać 2 składnikowym klejem UHU plus i wtedy będzie ideał  :mrgreen:. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie opinie, bardzo miło się je czyta:) 

5 godzin temu, rhinoceros napisał:

 

Tylko sznurek mógłbyś wymienić na jakąś plecioną linkę- lepiej by zagrała...

 

Fakt, ale szczerze mówiąc chciałem go zrobić niejako "po kosztach", żeby zobaczyć co się da wyciągnąć z pudła. 

3 godziny temu, Adams M1A1 napisał:

Jedyna rzecz do której się można przyczepić to  strasznie rażą te wściekle niebieskie peryskopy

Może położę na nie jeszcze delikatnie "smoke"z tamki.

Nie wiem czy o takie foty chodziło, ale proszę:

017.JPG

018.JPG

019.JPG

020.JPG

021.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To model z takich na który patrzysz i albo się podoba, albo nie. Tak jak piszesz, nie ma co wchodzić w dyskusję o szczegółach, szczególnie że ja się nie znam. Ale model mi się podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się podoba, można kapnąć na wydechach przepalonym olejem jeszcze. Tylko zdjęcia dalej jednak słabe i nie oddają walorów modelu, a szkoda .

P.S. Marcin, chętnie popatrzyłbym na Twojego IS-a :super:.

Edytowane przez Rack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba. Mój pierwszy zimowy (powiedzmy, bo to raczej jego resztki) kamuflaż. Pierwsze użycia lakieru do włosów- na kolorze podstawowym i białym. Pierwsze użycie gotowca vallejo imitującego błoto i...chyba wszystko wyszło, także tym bardziej jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.