Jump to content

"Herring from the land of maple leaves", Hasegawa, 1/72

Recommended Posts

Tym oto tytułem rozpoczynam nowy warsztat. Bo w sumie ileż razy można pisać F-104 :wink:

Takie  "coś" mi poczmistrz przyniósł:

KwBWarK.jpg

Wyszarpnąłem na aukcji za niecałe 54 zeta plus urwany rękaw w tiszercie. Dziesięciu walczyło czyli było na ostro:szerm:

Co prawda wyszukałem, że ostatnio ten zestaw był do kupienia oficjalnie w 2014 r za 75 plnów więc jakoś ten rękaw odżałuję :mrgreen:

A w środku była karteczka:

XNgAeTQ.jpg

Czyli wynika, że ktoś mnie zna ale ja nie znam go. Ale jak to mówią - uderz w stół to się może owe tajemnicze nożyce odezwą :szczerbol:

Oczywiście poza kartką w środku była też odrobina plastiku:

vaei8tm.jpg

dwa arkusze kalek:

fpXwe9w.jpg

(typowa japońszczyzna - film grubości papieru, biały taki bardziej ecru)

oraz dwie instrukcje:

aYx4Idg.jpg

Tą z prawej mogę komuś przesłać listem, bo jest dla mnie zupełnie zbędna (na razie)

Plan jest taki, żeby zrobić coś po kanadyjsku:

1pD01DB.jpg

Skłaniam się co prawda ku malowaniu nr 2 i 3

0gmFLro.jpg

ale to z "2" to niby mieszanka RLM71 i białego więc odpada bo nie lubię mieszać. Aczkolwiek skłaniałbym się, że to jest jednak jakaś zieleń "herbaciana" bo niby Kanada Kanadą ale lejce to się kończą w Londynie.

"Vyzbroy" planuję podwiesić z zestawu hasy:

eXBmsmb.jpg

tj. zasobniki SUU-20

uzCWOiH.jpg

GkYXq1Z.jpg

i centralnie SUU-12 z pudła Italeri

DEUvd6X.jpg

plus jakieś sidewindery na końcówkach skrzydeł. Oczywiście plan może się jeszcze zmienić ale to się okaże w trakcie.

Do tematu podchodzę spokojnie i bez spiny. Model można złożyć w trzy - cztery dni. Ewentualnie pięć (jak się ogląda gołe d...y w internecie)

Plan jest taki żeby skończyć przed 31.12.2020 czyli warsztat będzie się toczył powolutku.

A zatem - warsztat dziewiątej 104-ki uważam za oficjalnie otwarty :szampan1:

Edited by abtb
  • Like 3
24 minuty temu, abtb napisał:

A zatem - warsztat dziewiątej 104-ki uważam za oficjalnie otwarty

Zatem siadam w pierwszym rzędzie :kawa:

• Like 1

Pomału ruszam z robotą :D

Na początek kokpit:

hr2gA6j.jpg

EM8HHHg.jpg

i na miejscu:

zTIQuZc.jpg

Dysza też wklejona

6rMGunf.jpg

Następnie całość zamknąłem

dskVQes.jpg

Różowo niestety nie jest (tradycyjnie)

gaTJLWf.jpg

wgdB8QY.jpg

Całość wstępnie ogarnięta:

jDtgCnN.jpg

mJhSwta.jpg

Zostało tu i ówdzie poprawić i podlizać, odtworzyć nity na dyszy i będzie można łączyć polówki w cały kadłub

I na koniec mały pre-order dla zainteresowanych:

hOoz6vx.jpg

Jak się ogarnie do końca to będzie premiera w sierpniu :szampan:

• Like 1
Posted (edited)
9 minut temu, kapsel napisał:

Popatrzę jak powstaje kolejny śledzik

Zapraszam, zapraszam. Jak widać po sali tłoku nie ma i raczej nie będzie.

Roboty warsztatowe co prawda posuwają  się bardzo pomału do przodu ale jest to spowodowane wyławianiem:

CySSnv3.jpg

i "wykańczaniem"  śledzi nr 7 i 8 :mrgreen:

Edited by abtb
  • Haha 1
5 minut temu, rudy0007 napisał:

Który to będzie ten z nr 7?

Proszę bardzo:

那覇の辛いニシン

:mrgreen:

A z numerem 8 co się szykuje? Bo ja bym chętnie zobaczył Duńczyka albo Chińczyka z Tajwanu w twoim wykonaniu, ale to może być ten dziesiąty 😉 

• Haha 1

:hmmm:

Do nr 10 włącznie wszystko już zajęte. Co prawda dziesìąka jeszcze w fazie kompletowania i podejmowania ostatecznych decyzji ale już mogę powiedzieć że będzie grubo. Do końca miesiąca wszystko powinno być w moich łapkach. Ew warsztat jako dodatek do poważnego warsztatu w dziale wiatracznym. Ósemka jest w fazie wykańcznia i być może wskoczy do galerii przed siódemką. Będzie nietypowo.

51 minut temu, abtb napisał:

Do nr 10 włącznie wszystko już zajęte. Co prawda dziesìąka jeszcze w fazie kompletowania i podejmowania ostatecznych decyzji ale już mogę powiedzieć że będzie grubo. Do końca miesiąca wszystko powinno być w moich łapkach. Ew warsztat jako dodatek do poważnego warsztatu w dziale wiatracznym. Ósemka jest w fazie wykańcznia i być może wskoczy do galerii przed siódemką. Będzie nietypowo.

Miałem pisać coś innego, ale nie zdążyłem. Ten post wszystko raczej mi wyjaśnił :szampan1: 

• Haha 1
W dniu 12.07.2020 o 17:00, Nikolasyev napisał:

tajemniczy wielbiciel 🤐

Od razu wielbiciel - po prostu zbiezność loginów na modelworku i portalu aukcyjnym:)

Cieszę się, że bedzie kanadyjski - sam miałem w planach go w tych właśnie barwach zrobić. Tym bardziej, że model przyjechał ze mną właśnie z kraju, w którego malowaniu zostanie sklejony. Co najmniej dwa razy pokonał ocean(y), żeby w końcu ktoś się zlitował i go skleił:):)

Edited by Axel
  • Like 1
6 godzin temu, abtb napisał:

Nie ma problemu, mogą być jedenasty i dwunasty 😉 

• Haha 1
9 godzin temu, Matys napisał:

mogą być jedenasty i dwunasty

Chyba się numerki skończyły w automacie i raczej będzie ciężko ulepić coś ponad nr 10. A poza tym ileż można lepić w kółko to samo. Plan był taki żeby zrobić trzy, bo tyle miałem na stanie, potem może jednak pięć bo to już kolekcja na konkurs a teraz wyszło dziesięć.

Oj, za bogato tych śledzi, za bogato.

Ale jakieś ładne kanadyjskie kalki to chyba masz na stanie? Będziesz używał czy zostawiasz myszom na pożarcie :wink:

image.thumb.png.188b175f1299bce093ac4266f2353e0f.png

Coś takiego powinienem znaleźć w szufladzie 😉 Nie, nie będę używał, planowałem tylko Duńczyka z tego zestawu i to mi wystarczy. Generalnie ja mam trochę inaczej i mi jeden śledź na półce wystarczy. W przeciwieństwie do MiGów-21, których będę miał co najmniej 6, albo i więcej.

1 minutę temu, Matys napisał:

image.thumb.png.188b175f1299bce093ac4266f2353e0f.png

Coś takiego powinienem znaleźć w szufladzie 😉 Nie, nie będę używał, planowałem tylko Duńczyka z tego zestawu i to mi wystarczy.

Co to za zestawik? 😁

Teraz, rudy0007 napisał:

Co to za zestawik? 😁

Xtradecal X72315. Jest jescze bardzo ładny X72314 z innymi malowaniami. Kalki Microscale więc jakość raczej w porządku.

1 minutę temu, Matys napisał:

Kalki Microscale więc jakość raczej w porządku.

Kalki są w porządku. Wiem, bo używałem do hiszpana :mrgreen:  Jeszcze raz WIELKI DZIĘKI za udostępnienie

6 minut temu, Matys napisał:

Nie, nie będę używał,

:mrgreen:.

Jakby co to wiem gdzie "uderzyć" jakby oryginały hasy nie dały rady.

A kalki są chyba do nabycia w Martoli. Tylko nie kojarzę czy "od ręki" czy na zamówienie

Jakby co to zapraszam do "uderzania" :)

Kalki w Martoli są, ale ja akurat zamawiałem je bezpośrednio na Hannants. I już akurat nawet u nich są wyprzedane, więc jeżeli w Martoli są na zamówienie to raczej nie należy liczyć na szczęście. Ale powinny zostać dodrukowane kiedyś.

10 minut temu, rudy0007 napisał:

Tych kalek nigdzie nie idzie dostać.

To jakby co wiesz, gdzie "uderzyć" :haha:

"hiszpana" juz nie ma, "duńczyk" i  "kanadyjczyk" w rezerwacji :haha:

41 minut temu, Matys napisał:

planowałem tylko Duńczyka

Czy będzie coś w tym stylu:

lpuPSq8.jpg

czy jednak trochę mniej "wyświechtane" ?

24 minuty temu, abtb napisał:

To jakby co wiesz, gdzie "uderzyć" :haha:

"hiszpana" juz nie ma, "duńczyk" i  "kanadyjczyk" w rezerwacji :haha:

Jeszcze skanibalizowałem kwadratowe tureckie rondle żeby sobie zrobić F-102A 😉

Resztę mogę udostępnić :)

I mój Duńczyk ma być troszkę wyświechtany, ale nie wiem czy aż tak ekstremalnie jak na tym zdjęciu.

Bardziej celuję w coś w tym stylu:

Lockheed_%28Canadair%29_F-104G_Starfighter_%28CL-90%29%2C_Denmark_-_Air_Force_AN0992810.jpg

• Like 1