Skocz do zawartości

Medicopter 117 - Revell - 1:32


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pierwsze śmigło ukończone.....

Śmigłowiec Eurocopter/Kawasaki BK-117 jako główny bohater popularnego seriali "Medicopter 117 – Jedes Leben zählt".
Co ciekawe serial ten jest emitowany obecnie w TV6 ok. godz. 17:00.
Zestaw firmy Revell - 04402 w skali 1:32 nie jest zbyt świeży i od początku nie spodziewałem się, że będzie łatwo i przyjemnie.
Tym razem jednak Revell zaskoczył bardzo miło

na "+" należy zaliczyć:
- duża ilość elementów - możliwość wykonania w wersji sanitarnej oraz osobowej
- bardzo wysokiej jakości kalkomanie ze szczegółowym odwzorowaniem zegarów kokpitu (może dlatego, że to made in Italy)

na"-" jest:
- słabe spasowanie części - najgorzej jest przy łączeniu osłon silnika z kadłubem
- płytkie linie podziału - ja je pogłębiałem
- słabe odwzorowanie szczegółów kadłuba
- bardzo proste, a zarazem niepewne mocowanie płóz do kadłuba
- skomplikowany schemat malowania - brak masek

Mimo przeważającej ilości wad model składał się bardzo przyjemnie. Szkoda, że w efekcie końcowym słabo widać wyposażenie wnętrza śmigłowca, bo jest tam na co popatrzeć.

W moim wykonaniu wyszło to tak...

gEO1hI3.jpg


ujKz8oC.jpg


CpEGHA3.jpg


Trg8jGU.jpg


8oDvbNo.jpg


pT5zPuJ.jpg


DzBZUuV.jpg


NK7VsZo.jpg


mzoOGoL.jpg


G1TcwoV.jpg


cXh2wGW.jpg

Na koniec fotka z pierwsze akcji ratunkowej :)...
sSS9LoX.jpg


a tu już uchwycony przy podejściu do lądowania po akcji :)
UHVC0Mc.jpg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, choć zgadzam się z przedpiścami - brakuje mi washa w liniach podziału oraz... otwartych drzwi. Myślę, że wycięcie choć jednych bardzo pomogłoby prezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie i sugestie.

Zgadzam się, że brakuje choć ciut washa w liniach podziału ale wbrew pozorom są one tak nierówne, że bałem się czymkolwiek je zalewać bo efekt mógłby być tragiczny...

Dlatego zdecydowałem się zostawić takiego zabawkowego czyściocha licząc, że będzie to mniejsze zło.

Wycięcie drzwi i pokazanie wnętrza zdecydowanie polepszyłoby odbiór modelu jednak to już level-up jak dla mnie i nie zależało mi nigdy na tym. Wystarczającą frajdę czerpię z tego co mam :).

Aktualnie męczę EC135 LPR i tu będzie niestety gorzej, choć spodziewałem się na odwrót. Może dzisiaj uda mi się porobić pierwsze zdjęcia i założę warsztat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.