Skocz do zawartości

M3A1 Stuart - Academy


Stojkovic

Rekomendowane odpowiedzi

Wnętrze fajnie wygląda na etapie pracy przy nim a potem to tylko czarna dziura. Szczerze to nie wiem jak można by dobrze wyeksponować model z wnętrzem więc mnie osobiście takie modele nie interesują. Ale przynajmniej masz satysfakcję, że nie jest pusty w środku no i fotki zostały :) Oglądający nie będzie miał niestety możliwości zobaczenia tego, chyba że będziesz za każdym razem rozkładał model... Taka niewdzięczna robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stojkovic, kiedyś tam coś napisałem o jakimś Twoim modelu, że wykonany poniżej Twoich możliwości, że zrobiony na szybko. Teraz to zupełnie inna bajka- model trzyma poziom i ciekawy jestem co Ty dalej z nim zrobisz. Można się doczepić do rozjaśnień, czy modulacji( zwał to, jak zwał- nie jestem jej fanem), na kadłubie chyba za bardzo nie wyszła- kolor błotników nie powinien podążać za resztą kadłuba? Na wieży wyszło to bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bulik58 napisał:

Stojkovic  -

Nałożony filtr....

Filtr z miga do zielonego camo ...

moglbys zdradzic o ktorym dokladnie piszesz bo mig ma ich wiecej, dzieki 

Spojrzałem i to jest filtr od AK... głowę bym dał że to Majonezowy a tu okazuje się że nie...

https://agtom.eu/filtry-35ml/349955-ak-interactive-light-filter-for-green-vehicles-8436535575850.html

 

Godzinę temu, Pan_na_Zulawach napisał:

@Stojkovic, kiedyś tam coś napisałem o jakimś Twoim modelu, że wykonany poniżej Twoich możliwości, że zrobiony na szybko. Teraz to zupełnie inna bajka- model trzyma poziom i ciekawy jestem co Ty dalej z nim zrobisz. Można się doczepić do rozjaśnień, czy modulacji( zwał to, jak zwał- nie jestem jej fanem), na kadłubie chyba za bardzo nie wyszła- kolor błotników nie powinien podążać za resztą kadłuba? Na wieży wyszło to bardzo dobrze.

Jeśli chodzi o modulację, to ja zawsze robię po swojemu jak czuję. Uważam, że ani to nie jest klasyczny color modulation ani zenital. Są tacy co generalnie nie uznaja modulacji, sa i tacy co robia tak jasne, że na koniec białe wychodzi. Dla mnie się liczy odbiór całości. Co do poziomu to przestałem się spinać uwagami i robię swoje. Nie ignoruje podpowiedzi ale nie nakładam tez sobie presji, że musi być idealny, bo jak nie będzie to kupa od razu a nie model.

 

6 minut temu, Spotter napisał:

Co do wnętrza, to może jeżeli jeszcze kiedyś będziesz miał ochotę z takowym wykonać pojazd, pokuś się o wsadzenie diod LED do środka. Wtedy na pewno by było wszystko pięknie widać. Bo inaczej... czarna dziura. 

W tym ptrzypadku trzebaby wówczas rozważać zrobienie mini podstawki. To wnętrze nie ma nie wiadomo jakiego detalu z drugiej strony. Przeboleję - zostawię opcję zdejmowania wieży 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Spotter napisał:

Żuławy, ile ty masz do powiedzenia u innych a sam pokazujesz... no właśnie, co? Ulepy?

No lepię jakoś te ulepy- narzędzia wojny, z uszkodzeniami, styrane, brudne...ogromnie żałuję, że nie buduję sterylnych, przechowywanych w stodołach wojennych modeli z modulacją 😀 Na koniec powiem tylko, abyś Ty pokazał swoje pierwsze ulepy, bo połowa z twojego portfolio nawet nie może nosić tej "zaszczytnej" nazwy.

@Stojkovic sorry za zaśmiecanie, mam nadzieję, że rozumiesz temat i pytanie początkującego, bo o ile wiem, to przy modulacji też jakieś zasady obowiązują, ale z tego co widzę, to jest ona czasem robiona dowolnie i przypadkowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pan_na_Zulawach napisał:

ale z tego co widzę, to jest ona czasem robiona dowolnie i przypadkowo.

Nie powinna być robiona przypadkowo bo to znaczy, że robiący ją nie miał pojęcia co robi. Ja łącze obserwacje tego jak pada światło na modelu (zenital) z modulacją klasyczną - np. na tylnej płycie na moim modelu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Stojkovic napisał:

Dla mnie się liczy odbiór całości.

1 godzinę temu, Stojkovic napisał:

Nie powinna być robiona przypadkowo bo to znaczy, że robiący ją nie miał pojęcia co robi. Ja łącze obserwacje tego jak pada światło na modelu (zenital) z modulacją klasyczną - np. na tylnej płycie na moim modelu itp.

Ja jako jeszcze  wciąż początkujący i nieobciążony całym tym bagażem wiedzy i doświadczenia dorzucę swoje 3 grosze. Pod Twoim pierwszym zdaniem podpisuję się obiema rękoma. Modulacja - podobnie jak zdjęcia - jest jakaś interpretacja rzeczywistości. Musi do niej nawiązywać, ale nie musi się z nią w 100% pokrywać - liczy się, jak mówisz, odbiór całości.  Jak patrzę na swoje próby modulowania, te które pokazuje na forum i te, których nie pokazuję i widzę ile w tym przypadku. Nakładam kolory, ale brak doświadczenia powoduje, że nie wiem jaki będzie efekt po filtrach, brudach itd. Nie mówiąc już o mankamentach w technice. U Ciebie po prostu widać świadomość tego, że "widzisz" efekt kilka kroków do przodu. Dlatego podglądam krok po kroku, ale czekam co z tego wyjdzie na koniec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Spotter napisał:

I tutaj się z tobą zgodzę. Bardzo dobrze, że robisz po swojemu, bo gdybyś trzymał się sztywno wytyczonych ram, to byś się nie rozwijał. W końcu modulacja w takim wykonaniu jaką znamy obecnie, też została kiedyś stworzona przez kogoś, kto zaczął robić po swojemu. Co modelarz to metoda i jego własny styl. 

Przypadkiem nie był to Wilder, jakieś 10 lat temu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.