Skocz do zawartości

Scania 6x2/4 + Podkontenerówka


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jarku mam parę pytań do ciebie.

1. czemu nie pomalowałeś obejm w zbiornikach na srebrno , albo na czarny mat.

2. Czy szpachlowałeś łączenie między silnikiem a skrzynią biegów?

NO to tyle, jeżeli coś sobie przypomnę to napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czemu nie pomalowałeś obejm w zbiornikach na srebrno , albo na czarny mat.

Które zbiorniki masz na myśli? W zbiornikach powietrza nie malowałem obejm na srebrno, bo nie chciałem - nie wszystkie obejmy są srebrne.

Jeśli masz na myśli zbiorniki paliwa, to obejmy były malowane tym samym spray'em, co rama. Na razie dodam tylko tyle, że coś z tymi obejmami zrobiłem, a pokażę przy następnej aktualizacji.

 

2. Czy szpachlowałeś łączenie między silnikiem a skrzynią biegów?

Nie. Odciąłem w miejscu, gdzie w prawdziwym trucku faktycznie się łączą. Potem zeszlifowałem obie powierzchnie tak, aby były płaskie i dobrze przylegające. Szpachlować się nie dało, bo silnik i skrzynia były łączone ze sobą po malowaniu, kiedy były już wykończone, a tuż przed montażem do ramy.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czas na mały update, gdyż skończyłem zderzak i dolne osłony. Do malowania zostały sklejone razem, całość będzie przymocowana do ramy pod koniec budowy - kiedy będzie gotowa kabina. Celowo nie przyklejam na razie, bo będzie to strasznie ciężko dopasować, żeby ładnie leżało razem z kabiną.

Farby, granatowa i biała, to Motip. Malowanie dwukrotne, oczywiście z podkładem. Po pierwszym malowaniu wychodziła delikatna morka, ale po drugim jest już ładna powierzchnia.

Jako ciekawostkę powiem coś, co mnie bardzo zaskoczyło - otóż jak wklejałem szkła halogenów w zderzaku (4 okrągłe soczewki), farba była już utwardzona (jakiś tydzień po malowaniu), użyłem oczywiście ClearFix'a. I tu moje kompletne zaskoczenie, gdyż ClearFix rozpuścił mi Motipa. Zdębiałem, bo wcześniej kładłem ClearFix'a na Dupli Color i nic się nie działo... Na szczęście farba rozpuściła się tylko we wnękach halogenów, więc łatwo było poprawić.

Jeszcze jedna sprawa, dla tych co sklejają Scanię - otóż te soczewki halogenów ("szklane") miały u mnie delikatną nadlewkę, równo dookoła. Była prawie niewidoczna, ale za to bardzo ostra. Trzeba to zeszlifować, bo inaczej bardzo łatwo można porysować sobie lakier.

A oto efekt prac:

IMG_0210.jpg

 

IMG_0211.jpg

 

IMG_0212.jpg

 

IMG_0213.jpg

 

IMG_0218.jpg

 

IMG_0219.jpg

 

Poprawiłem też trochę pasy mocowania zbiorników paliwa - zrobiłem imitację opasek:

IMG_0220.jpg

 

W tej chwili pracuję nad kabiną (kastą) - jest w trakcie malowania, jak również pozostałe elementy kasty (grill, owiewki). Niebawem zacznę dłubać przy wnętrzu.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model pięknie i czysto zrobiony i nie mogę się już doczekać jak skończysz kabinę mam jednak małe ale... zbiorniki paliwa powinny być prawie na równi z nadkolami a u Ciebie są cofnięte w stronę ramy dobrze to widać na fotce nr 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że , czy przednie felgi nie za dużo wystają z opon ?

Zobaczymy, czy coś się z tym uda zrobić. Felgi są oryginalnie z oponami z naczepy, ja zrobiłem opony z trucka (poszerzając), stąd pewnie ta różnica w szerokości (te od naczep mają trochę inny profil).

 

zbiorniki paliwa powinny być prawie na równi z nadkolami a u Ciebie są cofnięte w stronę ramy dobrze to widać na fotce nr 5

Nic na to nie poradzę, takie zbiorniki są w kicie KFS (ja ich nie robiłem).

 

Dzięki za opinie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no modelarski fenomen. Wygląda to zabójczo. a powiedz jaka szerokość mają przednie opony. Dam zrobiłem SS z opon od ciężarówki, i pytam się z ciekawości, bo gdy składam, felgi z zwykłych ( dostarczonych z italeri) tzn normalna felga z pierścieniem tylko z przodu dodatkowy pierścień, tez mi felga tak odstaje od opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Totalana miazga kolego!! SZCZYT!! POPROSTu brak słów!! Chyba jak pójdę do dentysty na wstawianie protez to fakturę wezmę na Ciebie! Noszę się z zamiarem zrobienia pushera tylko że Volva i wiem że TAK wyglądać nie będzie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfekcja model, lakier, błotniki mi się spodobały jak na realu wyglądają ;) Szoku dostaniemy jak Jareks skończy ten model, chyba, że niektórzi już dostali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.