Skocz do zawartości

Scania 6x2/4 + Podkontenerówka


Gość JarekS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 306
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

KRUGER_MAN zastanowię się jeszcze nad gałką, z tym, że ona na zdjęciach wyszła na dużo większą - w rzeczywistości ona nie rzuca się aż tak w oczy i jest nieco mniejsza.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę jestem pełen podziwu dla Ciebie.

Ta relacja to bez wątpienia jedna z ciekawszych na forum.

Wszystko wychodzi pięknie, zresztą sam to wiesz, więc co będę słodził.

Wyrażę parę uwag jednak:

1. Ta gałka faktycznie jest zbyt duża jak na kierownice, ale być może to wina fotki, bo przy fotografii makro często elementy ulegają pewnym dysproporcjom.

2. Tutaj tego nie mogę przeboleć. Zrobiłeś tak perfekcyjne wnętrze, a nie przerobiłeś dolnego łóżka....w Scanii R powinno być ono zrobione od podstaw, trochę wyżej i powinno być 'masywniejsze'

3. Może farba odeszła Ci, ponieważ zbyt krótki był odstęp czasowy pomiędzy malowaniem a oklejaniem? Ja np. dla pewności robię tak jak Ty, ale do tego czekam około tygodnia aby lakier na dobre się utwardził i nie miewam takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szałek_CMG powiem Ci tak.

Wielkość gałki to efekt spłaszczonej perspektywy na zdjęciu. Pomyślę czy jej nie przerobić, poprzyglądam się dokładnie w różnym świetle.

Jak przeglądałem zdjęcia wnętrza Scanii, to jakoś specjalnie nie rzuciło mi się na oczy, a zwłaszcza na mózg, że trzeba to przerobić. Masz rację, ta leżanka jest najsłabszym elementem kabiny, jednak nie czułem potrzeby przerabiania jej - może dlatego, że jest ledwo widoczna...

Farba była dobrze utwardzona - chyba ze 2 tygodnie miała. Jest bardzo twarda, ale słabo trzymała podłoża. Może jakieś gorsze miejsce (mniej wyszlifowane), nie wiem. W każdym razie, podobno do plastiku, przed podkładem barwnym (szarym), powinno się stosować specjalny podkład bezbarwny, który podobno właśnie zwiększa przyczepność lakieru właściwego do plastiku - tak mi ostatnio tłumaczył pracownik w przedstawicielstwie Motipa.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jak miło popatrzeć na taki warsztat . Na pewno twoje fotki komuś się przydadzą przy budowie ( mi tak,bo też zaczynam powoli zabierać się za wnętrze w swoim modelu ...) Co do tej gałki ... nie chcę powtarzać tego co koledzy wyżej,ale jakoś ta nieszczęsna główka od szpilki jest jednak trochę za duża Ale i tak jestem pełen podziwu . Piękny model się zapowiada

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj i tu Szałek się mylisz, choć nie do końca. Fakt lakier powinien się utwardzić żeby można było maskować, ale jeżeli farba Ci po dwóch stania przy odklejaniu taśmy odejdzie to jest to wina złego "gruntu" a nie utwardzonej farby. Raz mogła być za cienka warstwa a dwa źle przygotowane podłoże, choć sądził bym bardziej to pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Jarku jestem pełen podziwu dal ciebie, Za wszystko A powiedz mi bo ta leżanka (górna) tak ładnie wpasowała się w zawiasy, sam to robiłeś czy to już tak było. No i teraz wiem jak wygląda ten drążek, bo nie mogłem sobie tego jakoś wyobrazić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał takie gadżety do wnętrza to też by mi tak wyszła moja Scania

Nie no żart... moja Scania to przy Twojej jakiś bubel...

Z niecierpliwością czekam na koniec budowy bo chcę już zobaczyć cały model gdzieś w "trasie"

Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 leżanka została przerobiona - dół jest doklejony i dopasowany. Oryginalna leżanka nie ma spodu, jest "lewa strona tego, co widać od góry (leżanki)". Jak ktoś chce ją podnieść do góry, żeby było zgodnie z oryginałem, to spód trzeba dorobić.

Tymczasem, Wasze postulaty zostały spełnione :

IMG_0078.jpg

 

I jeszcze kilka fotek "z boczkami" założonymi na próbę:

IMG_0081.jpg

 

IMG_0089.jpg

 

IMG_0085.jpg

 

IMG_0093.jpg

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no Jarku wykonanie jak zwykle zostaje na mistrzowskim poziomie. Wszystko piękne ale najbardziej i tak mi się podobają te boczki,gałka na kierownic teraz wygląda lepiej jak przedtem chociaż to możliwe że to była wina zdjęcia.

Ogólnie kabina wygląda perfekcyjnie,ładnie dobrane kolorki, a zresztą sam wiesz co wyszło dobrze a co nie, i jak zwykle nie ma się do czego doczepić

 

Pozdrawiam ccrriiss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace powoli mają się ku końcowi.

Oczywiście, jest jeszcze sporo roboty, ale w zasadnie pozostało poskładać wszystko "do kupy".

Tymczasem, dorobiłem wycieraczki reflektorów:

IMG_0095.jpg

 

Wkleiłem boczne szyby, strasznie się przy tym namęczyłem i nie jestem do końca z nich zadowolony. Na szczęście nie widać tego, co nie wyszło zbyt dobrze:

IMG_0098.jpg

 

IMG_0101-1.jpg

 

Daszek też już na miejscu. Wnętrze jest posklejane, jednak nie wklejone do środka. Będzie jeszcze wyciągnięte do przyklejenia przedniej szyby:

IMG_0099.jpg

 

Z szybą niestety też nie będzie łatwo. Strasznie źle jest spasowana. Wklejanie od środka w ogóle nie wchodzi w rachubę (jak podaje instrukcja). Przy wklejaniu od zewnątrz powinno się udać tak dopasować, żeby w miarę to wyglądało. Zobaczymy...

 

Nowy grill oraz osłona przeciwsłoneczna już zrobione (osłona jeszcze będzie wypolerowana):

IMG_0103-1.jpg

 

Owiewki jednak zostały rozcięte, ponieważ przy kolejnym malowaniu osiadł paproch na górze, a łączenia i tak były popękane. Odciąłem więc osłony boczne, górna została zrobiona od nowa:

IMG_0104-1.jpg

 

IMG_0106-1.jpg

 

Trzeba to teraz wszystko razem posklejać i Scania będzie gotowa. Później będę się bawił z kontenerami, bo prace przy kontenerach zostały wcześniej wstrzymane.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, jak zawsze mnie zaskakujesz . Mistrzostwo świata . Nie ma ani jednej rzeczy, do której możnaby się przyczepić... Powiedz, z czego robiłeś wycieraczki na lampy .

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.