Skocz do zawartości

PZL P.11b - IBG 1:72 - kolorowy impuls


Mikolaj75

Rekomendowane odpowiedzi

Szybki projekt. Jak wiadomo Puławszczaki nie porywały kolorem... Z ratunkiem przychodzili cudzoziemcy. Kiedy pojawiły się zajawki IBG-owskiego 11b, wiedziałem, że muszę go mieć. Poszukałem, popytałem biegłych i raz-dwa poszedł na stół.

Model "z pudła". Warsztat prowadził wizualnie kolega jpl, można się przyjrzeć. Jedyne zmiany u mnie to zaszpachlowanie otworków w osłonie kolektora i nitowanie kadłuba:

mwBDNgDl.jpg


iIQmvbrl.jpg

Na początek czarny podkład:

G8RDQbpl.jpg

Później "marmurek" z szarego i białego oraz olejne kropkowanie:

UkKf6Bql.jpg


lGgBg3Kl.jpg

Dolne powierzchnie:

lm0rMj3l.jpg


2VWVylEl.jpg

Góra. Kolor 1:

tjqFb6vl.jpg


XWFaelNl.jpg

Kolor 2:

2Lay5I3l.jpg

Kolor 3:

4lPcxe1l.jpg

Kolor 4:

v9ZwmTsl.jpg

CDN :-)

  • Like 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że P-11-nastka trafi prosto do galerii, a tu z zaskoczenia mały warsztacik.

Przyznam, że ten kamuflaż wygląda świetnie. Będzie trzeba pomyśleć o tym modelu w przyszłości.

Dobrze widzę, że plamy malowałeś z ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oceny i lajki - sugerują, że malowanie płata akceptowalne :-)

Rymulusie - z ręki malowane, no i trzeba Ci wiedzieć, że masz w tym niepomierny udział - po oględzinach na żywo twojego Aero C-3A (wspaniały model) powiedziałem sobie, że przecież też dam radę. Swoją drogą przygotowywanie szablonów na poszczególne plamki byłoby w tak małym modelu wielką udręką, a i tak pewnie by się okazało, że milion poprawek jest koniecznych.

IBG-owskie 11-tki i 24-ki polecam - bardzo przyjazne w budowie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pomalutku - przynależność państwowa wymalowana i model nabłyszczony:

[img]https://i.imgur.com/tfEzYmpl.jpg[/img]


[img]https://i.imgur.com/Cr4vb8Ol.jpg[/img]


[img]https://i.imgur.com/MgTRAN9l.jpg[/img]

 

Kolektor pokolorowany inspirowany metodą pokazaną przez laszlika na Jedenastce relacjonowanej na kartonworku:

[img]https://i.imgur.com/Aratw35l.jpg[/img]

CDN..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tfEzYmpl.jpg

wkłejasz to co jest miedzy znacznikami [img][\img]

Edytowane przez Moses
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za serduszka 🙂

Tymczasem po kalkach, łoszu, montażu głównych części, przyszedł filtr matujący i coś tam zaczyna być widać:

H6NInMVl.jpg


yU2w60Bl.jpg

 

Teraz trochę brudzenia, eksploatacji i innych zdrapek, montaż finalny i powinien niedługo być koniec :-)

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda genialnie w tym malowaniu. Za to lubię Rumunów, że nie bali się kolorów.

Szkoda, że nasi spece od malowań nie wpadli na taki pomysł i nie porzucili przywiązania do koloru khaki i srebrnego (w późniejszym okresie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim. W zestawie są naprawdę ciekawe malowania.

3 godziny temu, Moses napisał:

Filtr matujący - rozwiń prosze temat 

Moses - trochę zbyt szumnej nazwy użyłem - model został pokryty mgłą z bezbarwnego matu C30 z kropelką koloru "tan".  Spełniło to zatem dwa zadania - zmatowiło i delikatnie sfiltrowało. W większości moich modeli na pewnym etapie stosuję ten zabieg - dobór koloru kropelki "filtrującej" zależny oczywiście od potrzeb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.