Skocz do zawartości

Pz. Kpfw. III Ausf. M Takom 1:35 Warsztat wykończenia


Pan_na_Zulawach

Rekomendowane odpowiedzi

Używałem sody oczyszczonej, ludzie psioczą że po jakimś czasie żółknie i nie nadaje się, ale model stoi na półce drugi rok i na razie dalej białe. Nie pamiętam tylko, na co to przyklejałem - chyba warstwę lakieru czy coś takiego... Co do fotki, to był mój trzeci model, więc bez szau, ale masz mniej więcej podgląd jak to wygląda

t50.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @knoor. Spróbuję dać w zakamarki, gdzieś czytałem, że daje się to na wikol. Tymczasem trójka po neutralnym łoszu- po raz pierwszy dałem łosz generalnie po całości i wytarłem tam, gdzie powinien zostać 🙂 Model stał się, tak jakby, lekko pobrudzony, a biel stłumiona. Nie wiem, czy będzie to dobrze widać na fotce i czy taki efekt chciałem uzyskać...

Pozdrawiam

Marek

image.jpeg

Edytowane przez Pan_na_Zulawach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash po całości to ciężka sprawa czasami, fotki mogą tego nie pokazać co jest w realu, sam to oceń na spokojnie i wyciągnij odpowiednie wnioski,  są osoby które potrafią za pomocą tej techniki osiągać super efekty, no ale z drugiej strony można w ten sposób zmarnować model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, michal0281 napisał:

Wash po całości to ciężka sprawa czasami

Też mi się tak wydaje, zwłaszcza, że czasem trudno dotrzeć w niektóre miejsca, a potem bawić się w jego usuwanie z tych trudno dostępnych miejsc. Kolejny temat jest taki, że model ciemnieje, co akurat w zimowym kamuflażu jest chyba na plus, w innych raczej nie... Wydaje mi się, że za szybko usuwam tego washa, czekam około 10 min. tylko, mam jakąś dziwną obawę, że wszystko przyschnie i będę miał problem z usunięciem 🙂 Usunąłem także washa z tych miejsc, gdzie powinien być, teraz się zastanawiam czym to poprawić, innym washem, czy pobawić się olejami, aby to lepiej wyglądało. Mam także pomysł, aby dać track washa delikatnie na to... Daję jeszcze fotkę jak to wygląda z tyłu.

Pozdrawiam

Marek

image.thumb.jpeg.f3e1e3ab72e86b6f261cff52b176f787.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja ściągam nadmiar wash'a pędzlem nasączonym w white spirycie z AK.

Oczywiście jak stosuje wash z AK, a to chyba podobne jest do Migowego.

Wtedy White spiryt miesza się z wash'em i spływa w zakamarki. Można wtedy kontrolować ścieranie, i na bieżąco uzupełniać wash, gdzie jest go za mało a gdzie za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak się okazało, to żle robiłem tego washa- zebrałem go patyczkiem maczanym w benzynie ekstrakcyjnej Dragona i dlatego prawie wytarłem go do czysta 😀 Benzyny mi się pomyliły... człowiek uczy się cały czas. Trochę brudu jednak na modelu pozostało, biały kamuflaż nie jest już taki bijący po oczach- jednym słowem wydaje mi się, że to dobra podstawa do dalszego brudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpocząłem pracę z olejami... po raz pierwszy. Na pierwszy ogień poszła wieża i poziome powierzchnie, prace ciągle w toku, obecnie wygląda to tak.

Pozdrawiam

Marek

image.thumb.jpeg.e804b81c7edcda18766fcccaac1f95e1.jpeg

image.jpeg

Edytowane przez Pan_na_Zulawach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy warsztatu... mego wykończenia 🙂 Pozostało wykonać małe poprawki, zrobić do końca tłumik, dodać błoto i to co lubię, zrobić miejscowe przecierki do gołej stali. No tak, jeszcze rdza.

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zaciekami poszalałem, jak i z całym brudzeniem. Takie było założenie, że to wóz z końca zimy i ma być mocno ubrudzony. Wrzucę suche błoto, jednak ciągle zastanawiam się nad mokrym- pojazdy bez dioramy ubłocone mokrym nie podobają mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, trochę się pobrudził, a wiadomo- w Rosji dróg nie ma 🙂 Brudzenie będę jeszcze wykańczał- na fotkach widać miejsca, gdzie brud powinien się osadzić, a go brakuje. Gusta są różne- wolę modele pobrudzone, zużyte, ze śladami eksploatacji czy uszkodzeniami. Taki pojazd z wojny bardziej do mnie przemawia, niż nówka prosto z fabryki, czy wyciągnięta, po roku stania, ze stodoły.

Z błotem będę próbował. Mam taki model "0", Sdka sklejony wspólnie, od niego zaczęła się moja korona-wirusowa historia z modelarstwem- dałem mu zimowe kamo, teraz testuję błoto. Położyłem trochę wstępnie i... chyba nie jestem zadowolony z efektu. Trzeba się chyba przespać z problemem.

Pozdrawiam

Marek

 

image.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @knoor... cóż, obejrzałem i coraz bardziej utwierdzam się w tym, że sam model z mokrym błotem bez dioramy wygląda, nie wiem jak to nazwać, powiedzmy, że "dziwnie".  Twój teciak wyglądał, wg mnie, znacznie lepiej bez tego mokrego błota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.