Skocz do zawartości

Focke-Wulf Fw 190 A-9, Revell 1/72


panDespota

Rekomendowane odpowiedzi

Udało się po ponad trzech latach zamknąć temat :roll:Model wzbogacony blaszką Parta, lufami Master. Tylna część oszklenia z zagłówkiem Eduard, przód Rob Taurus. Malowany Vallejo. Jest to pierwszy model od którego zacząłem przygodę z nitowaniem. Miejscami nierówno, za głęboko, jeszcze wtedy nie wiedziałem że po nitowaniu przydało by się powierzchnię przeszlifować itp. itd. Jedno z kolejnych doświadczeń. Dorobione odważniki przy łopatach śmigieł. Samych śmigieł nie udało mi się poprawić. Temat mnie przerósł (łopaty szerszy typ). Mimo, że widzę w wykonaniu sporo mankamentów to cieszę się, że udało mi się go skończyć i trafił do gabloty :D
Oryginał na jednym z przejętych lotnisk:

ml8FgeEU_o.jpg

KzBl61kQ_o.jpg

i sam model:

Xnj6aV6p_o.jpg

6oXc8DAa_o.jpg

smtcBdmc_o.jpg

xAsyxahv_o.jpg

HAwS9wPH_o.jpg

IU3UdJMa_o.jpg

d7S5pqRR_o.jpg

2UbRL4Rp_o.jpg

NBjndkIi_o.jpg

4MtVosJZ_o.jpg

Edytowane przez panDespota
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zawsze świetne uczucie dokończyć model, z którym walczyło się od kilku lat. Gratuluję ?

Brawo za podjęcie się nitowania i pozostałych przeróbek. Wygląda dużo lepiej, niż prosto z pudełka. Szkoda trochę środkowej części wnęki podwozia, ale sam wiem, że przerobienie tego to kolejny spory nakład pracy. Mam też wrażenie, że mocowanie kółka ogonowego delikatnie różni się od oryginału i górne kółko w ósemce jest jakby ciut za małe. Ale to szczegóły. Ogół, czyli malowanie, brudzenie itp. robią wrażenie i podobają mi się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie się prezentuje, gratulacje. Sam walczę ze swoim już blisko rok i muszę przyznać, że nie jest lekko... Na swoim też wykonałem po raz pierwszy nitowanie, efekt bynajmniej nie jest powalajacy, zwłaszcza na kadłubie gdzie większość znikneła pod podkładem... U Kolegi fajnie widać linie nitów, czym były robione?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna robota, bez brudzingowych szaleństw - taka typowa ściorana Foka z końcowego okresu wojny.

Czyli wynika z tego, że ta stara, revellowska Foka spokojnie daje radę. Czyli porządny model w 1/72 nie musi kosztować 250 zyli...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe przyjęcie modelu. Był on moim trzecim albo czwartym po powrocie do modelarstwa. Od momentu jak po malowaniu schowałem go do szafki do teraz jak go ukończyłem, zrobiłem około osiemnastu innych modeli. Doskonale widzę ile rzeczy skopałem i ile zrobiłbym inaczej. Dosyć ciekawe uczucie ? Kółko ogonowe z tego co pamiętam faktycznie było poprawiane. Widzę kolega zna model Fw 190 z Revella :)

Co do nitowania używałem zestawu z RB Productions. W tym modelu nitowałem kółkiem z podziałką 0.75, ale jest ono zdecydowanie za duże. O wiele bardziej do tej skali nadaje się później zakupione przeze mnie 0.55

Zkgra9oh o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny model.Choć muszę przyznać że w tych kolorach dziwnie wygląda.Dla mnie "Foczka" to szarości 74/75 choć swoją jedną z dwóch A5 będę robił w zieleni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na model poczatkujacego moze ok ale jak sam widzisz w kazdym nastepnym modelu cos dochodzi nowego i po jakims czasie sumienie nas rusza jak cos takiego nam wyszlo:nauka2:Ale na tym polega ta zabawa i kazdy mial trudne początki :piwo: Powodzenia przy nastepnych :wojo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Xmen napisał:

Bardzo ładny model.Choć muszę przyznać że w tych kolorach dziwnie wygląda.Dla mnie "Foczka" to szarości 74/75 choć swoją jedną z dwóch A5 będę robił w zieleni.

Te dziadowskie nowe farby zaczęto używać pod koniec wojny, tak, że A9  akurat się załapały. Późne Me 109 np. G10, K też tak maziali.   A5 zielony? Nie przypadkiem Grun Herz z frontu wschodniego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WujekAlice napisał:

Nie przypadkiem Grun Herz z frontu wschodniego?

Nie.Też z frontu wschodniego ale kalki będą z zestawu Exito.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.