Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do uratowania. Lakier wszedł w reakcję z farbą bazowa. Albo to zmyję i nie będzie kalek, albo nowy zestaw trzeba kupić.
I pytanie czym zmyć ten lakier, bo jest bardzo twardy i trwały.

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw poczekaj na dobre wyschnięcie. Potem zeszlifuj - jeżeli weszło w reakcję z bazą, to czeka Cię zeszlifowanie tego fragmentu do plastiku i zamalowanie. Trochę roboty z tym jest, nauczysz się większej dozy cierpliwości :D Prawdopodobnie baza nie zdążyła wyschnąć - mogło być tam grubiej nałożone i weszło w reakcję z grubą warstwą bezbarwnego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, toled napisał:

Najpierw poczekaj na dobre wyschnięcie. Potem zeszlifuj - jeżeli weszło w reakcję z bazą, to czeka Cię zeszlifowanie tego fragmentu do plastiku i zamalowanie. Trochę roboty z tym jest, nauczysz się większej dozy cierpliwości :D Prawdopodobnie baza nie zdążyła wyschnąć - mogło być tam grubiej nałożone i weszło w reakcję z grubą warstwą bezbarwnego. 

Dokładnie tak jak napisał Kolega Toled .Lakiery Tamki długo schną bo to nie są lakiery celulozowe np.Gunze seria C czy też bazy samochodowe. Możesz śmiało porobić zaprawki na tych elementach ale musisz taśmą przycietą pod decal po oslaniać je.

Aero masz z regulacją dyszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
2 godziny temu, Bartas89 napisał:

Schło ponad 24h. Aero mam z dyszą 0.66.

Nie ważne, że schło ponad 24 godziny. Nie zawsze jest to wystarczające, niekiedy lepiej odczekać dłużej.

Dysza 0,66 to w modelarstwie za duża jest. Dokup sobie 0,2 lub 0,3 a do precyzyjniejszej roboty 0,18.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Bartas89 napisał:

Schło ponad 24h. Aero mam z dyszą 0.66.

Ale czy ma regulację iglicy bo do zrobienia zaprawek trzeba skręcić do minimum tak żeby lakier szedł w miejsce do poprawienia a nie na cały element.

Lakiery Tamki schną nawet  tydzień w zależności ile zostało położonych warstw i dlatego ja lakierów Tamki nie używam.

Powinieneś sobie dokupić Aero 0,2mm do malowania małych elementów i wszelkich poprawek.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany po temacie. Nowy model już zamówiony. Tamten się zniszczył, ale nie chce mi się pisać szczegółów. Zamówiony też kolor od ZP, a konkretnie ten:

https://www.plastmodel.pl/p/670/41907/zero-paints-zp-1007-sf70h-ferrari-sf70h-red-paint-60ml-colour-matched-paints-zero-paints-farby-i-chemia-modelarska.html

Pytanie też, czy da radę nałożyć podkłada na lakier bezbarwny, a potem kolor bazowy i czy będzie się to trzymało? Nie chce na nowo szpachlować i szlifować baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymać się będzie trzymało, ale i tak musisz to przygotować pod malowanie - wyszlifować i zmatowić powierzchnię, żeby wszystko było równe, a ilość nałożonych warstw zrobi już się gruba i mogą zniekształcić się pierwotne kształty elementu. Szkoda, że nie próbowałeś odratować elementu, bo uszkodzenia są w takich miejscach, że dałoby radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, toled napisał:

Szkoda, że nie próbowałeś odratować elementu, bo uszkodzenia są w takich miejscach, że dałoby radę.

Dokładnie tak ,ja też bym uratował i nie raz ratowałem .?

Co do ZP-paints bez sensu. Było podjechać do najbliższej mieszalni i na miejscu by dorobili np. Rosso Corsa Red z palety Ferrari i ta sama ilość by kosztowała 15-20zł.

No ale zrobiłeś jak uważałeś.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nałożeniu czerwonej farby bazowej mam na niej skórkę pomarańczy. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że jak położę na to kalki i dam lakier bezbarwny to one pod ciężarem lakieru bardziej przylgną do karoseri i będą pomarszczone. Czym i jak wygładzić powierchnię pod kalki? Pastą polerską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Po nałożeniu czerwonej farby bazowej mam na niej skórkę pomarańczy. Nie byłoby w tym nic złego gdyby nie fakt, że jak położę na to kalki i dam lakier bezbarwny to one pod ciężarem lakieru bardziej przylgną do karoseri i będą pomarszczone. Czym i jak wygładzić powierchnię pod kalki? Pastą polerską?

 A jakiej bazy użyłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartas89 napisał:

Zero Paints.

To coś poszło nie tak bo bazy samochodowe nie zostawiają skórki pomarańczy.Na bazą i tak trzeba dać cienką warstwę cleara A dopiero położyć decale bo jak sie nie da cleara po decal to potem zostanie różnica w kolorze.

Najlepiej wrzuć fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dwie opcje:
Optymistyczna - nawaliłeś za dużo farby i zrobiła się skórka - dwie możliwości - zmywasz i od nowa lub papier ścierny na mokro usuwasz skórkę i potem znów cienka baza na to.
Pesymistyczna - nawaliłeś za dużo farby i weszła w reakcję z plastikiem - zmywasz i sprawdzasz jak plastik wygląda lub od razu lecisz dokładnie z papierem i masz godzinkę z głowy 😉
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Bartas89 napisał:

A czy mogę to na sucho zrobić?

To musisz sobie kupić gąbki ścierne Fine i Super fine firmy 3M. .Ja ich używam od lat do usuwania szwów ,wygladzania po szpachlowaniu, usuwania skórki pomarańczy i matowania .Mocniej zużytymi przecieram pomiędzy kolejnymi warstwami cleara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.