Skocz do zawartości

Ducati 1199 Panigale S Tamiya


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Czegokolwiek nie użyjesz, będzie dobre - byleby nie zrobić rys w plastiku. Jak przetrzesz bazę, to nic się nie stanie - poprawisz dodatkową warstwą 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bartas89 napisał:

Powiem Tobie, że strasznie pod górkę mam z tym modelem. Cały czas jakieś problemy 😞

Jak są  problemy to pisz i  wrzuć fotki to je rozwiążemy wspólnie.Mi ten model złożył się idealne bo tak jak napisał kolega Dorotka jest ,, samoskładalny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Dark ma rację. Mam problemy z kolorem bazowym, kalkami i lakierem. Ale powoli wychodzę chyba na prostą.

Dorotka, w jednym wątku robiłeś testy lakierów bezbarwnych i w nich Duxon wyszedł najlepiej, dlatego z nie korzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bartas89 napisał:

Dorotka, w jednym wątku robiłeś testy lakierów bezbarwnych i w nich Duxon wyszedł najlepiej, dlatego z nie korzystam.

A czy czytałeś jego zastosowanie?

Lakier bezbarwny 2K szybko schnący na lakiery i bazy lakiernicze z wyłączeniem baz i lakierów akrylowych a farba Tamiyi to lakier akrylowy , dlatego doszło do skurczu pod clearem.😣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas89 napisał:

Dorotka, w jednym wątku robiłeś testy lakierów bezbarwnych i w nich Duxon wyszedł najlepiej, dlatego z nie korzystam.

Eh.... W życiu nie napisałem, że Duxon jest najlepszym z dostępnych lakierów na rynku . O żadnym innym zresztą też tak nie napisałem.  Wybór lakieru to kwestia indywidualnych preferencji i zapewne każdym, po zdobyciu pewnego doświadczenia, można osiągnąć pożądany efekt.

Nomen omen pamiętaj, że ja kładę każdy bezbarwny na bazę od ZP (nie jakieś dziwne Tamki i inne dziwolągi), nie psikam z rury wielkości prawie milimetra i zdaje się mam trochę w tym psikaniu większe doświadczenie 😉   

Edytowane przez Dorotka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dorotka napisał:

Nomen omen pamiętaj, że ja kładę każdy bezbarwny na bazę od ZP (nie jakieś dziwne Tamki i inne dziwolągi)

Bo zaraz wyjdzie, że bazy ZP są najlepsze do modelarstwa i będzie trzeba tylko tych używać 😜

A co do lakieru - ja ostatnio przesiadłem się na LP-9 od Tamiyi - w połączeniu z Level High Thinner Wamod świetnie się kładzie, szybko schnie przy normalnych warstwach. Nawet jak się grubo napaćka, to po 3 dniach jest spoko, nic jeszcze nie popękało po miesiącu.  W kolejce mam jeszcze do testu ten lakier z Banzai 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, toled napisał:

Bo zaraz wyjdzie, że bazy ZP są najlepsze do modelarstwa i będzie trzeba tylko tych używać 😜

 

Dla mnie temat lakierów jest już nudny. Mam swój "ulubieny", po resztę sięgnąć mogę z ciekawości albo jak mnie najdzie ochota na eksperymentowanie. Koła nikt tu nie wymyśli, zresztą to nie lakier i nie aero lakieruje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, toled napisał:

Bo zaraz wyjdzie, że bazy ZP są najlepsze do modelarstwa i będzie trzeba tylko tych używać 😜

 

Już pisałem wcześniej że ZP to baza lakiernicza samochodowa .Wystarczy podjechać do mieszalni i dorobią każdy kolor za mniejszy pieniążek. A co do serii LP to dla mnie to samo co seria C Gunze której ja najwięcej używam bo....szybko schnie!!!

,,I wot wsio " w temacie

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Duxona, bo się jego łatwo kładzie i daje fajny efekt. Po prostu leje i tyle 😛 Najprawdopodobniej na zły efekt złożyły się dwie rzeczy. Farba bazowa od Tamki oraz to, że mnie poniosło przy aplikacji lakieru i po prostu za dużo go dałem. Odbyłem pokutę w postaci zjedzenia wiadra zardzewiałych żyletek i już tak więcej nie zrobię :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być tłuszcz w aero, farbie, rozpuszczalniku...  Może być źle wymieszany lakier. Może być zbyt gwałtowny efekt suszenia. Może być kładzenie dwóch warstw. Może być kładzenie jednej za grubo. I za chwilę - bądź pewien - pojawią się tu inne propozycje. Zmywaj  :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciałeś z grubą warstwą. Też jak zaczynałem to miałem takie problemy - śpieszyłem się, chciałem mieć już gotowe i lałem koszmarnie dużo lakieru i się robiły takie cuda 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy inna wilgotność powietrza, inna temperatura, odrobinę inna grubość powierzchni 😉 

I kup w końcu normalny aerograf z dyszą 0.3, bo 0.66 to już można malować mniejsze elementy w samochodzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.