Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 E-3a Tamiya 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Następny zrobiony relaksacyjnie model.Kalki Kora Model.Galeria na typową sztukę.Można się pastwić.

PS. Kalki z prawej strony które tak dają po oczach  to tak dziwnie wyglądają tylko na zdjęciach.Na żywo jest prawie dobrze.Ogólnie kalki jak cerata.

nV5oUO0.jpg

pOVsZsv.jpg

fpBtJnY.jpg

FKW4655.jpg

nRdDyuY.jpg

1yN3jHq.jpg

NPS39lN.jpg

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy malowanie poczciwego Meśka. Ciemne kolory to zawsze duże wyzwanie. Tu wyszło ładnie. Kalki faktycznie walą po oczach. W sumie najsłabszy element modelu. A szkoda bo to kolejne nietypowe malowanie w twoim wykonaniu, rzadko widywane na forum (a może i wcale)

Zawsze to coś innego niż "sieczka" z frontu wschodniego lub BoB.

:piwo:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takie kalki i taka sytuację jest remedium. Magiczny eliksir od trójmiejskiego druida. Przy srebrzeniu kalkomani, psikasz aerorafem i wypala film. 

https://slupeks.pl/bilmodel-makers-decal-softener-zmiekczacz-kalkomani-3-25ml-p-2540.html

Edytowane przez Moses
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, abtb napisał:

Oby przy okazji nie wypaliło farby :szczerbol:

A to jest szczypta adrenalinki którą dodajemy do modelarstwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model jest zielony.RLM 70 czy jakoś tak. Te kalki nie srebrzą bo jak dałem połysk  na i pod kalki było ok. Dopiero jak dostały matu to wylazły.Płyn Bilmodela mam ale go nie użyłem bo wyglądało że jest w porządku. Niestety nie jest. 

Lakier  GX 100 na i pod kalki gdyby ktoś chciał wiedzieć. Z lewej strony miej widać film bo dałem więcej lakieru aż kalki zaczęło rozpuszczać.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Xmen napisał:

Model jest zielony.

Na trzech pierwszych zdjęciach tak. Na czterech następnych - niebieski. Co się stało ?

A może to znany syndrom biało złotej lub czarno niebieskiej sukienki :)

https://www.crazynauka.pl/jakiego-koloru-jest-sukienka-oto-naukowe-wyjasnienie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę kolegę uspokoić że model na pewno jest zielony.Wystarczyło że zmieniłem tło przy tych samych ustawieniach.Miał wylądować w koszu ale może jednak ocalenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, martinello napisał:

Nie ma różnicy w kolorze ?

Nie wiem czy to pytanie do mnie ale jeżeli tak to odpowiadam: jest ale w odcieniu. Na zdjęciu z lasem jest on bardziej ciemny i matowy ale nadal zielony w kierunki ciemno - zielonego (tak jak pisał Xmen - RLM 70 -Schwarzgrun ). Weź pod uwagę ustawienia monitora. Ja galerie oglądam na trzech różnych i na każdym mam różne odcienie. Na ostatnim zdjęciu w galerii, na moim monitorze wpada wręcz w rozjaśnioną czerń.

:piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sprawę koloru mamy wyjaśnioną (chyba):hmmm:. Miał być debiut w 48 ale raczej sobie odpuszczę.Jak takiego szkraba nie potrafię dobrze wymalować to co by było przy większym.Strach pomyśleć.:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, martinello napisał:

Ja tylko chciałem przypomnieć sprawę rożnego postrzegania kolorów :) i róznice w zależności od tła i oświetlenia.

I bardzo dobrze.:super:

 

17 minut temu, martinello napisał:

Xmen - niech ten off-top nie powstrzymuje cię od przejścia w 48 :)

Przejście to za dużo powiedziane.Chciałem zrobić parę modeli by zobaczyć jak mi wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem lakier na półmat i jest trochę lepiej.Dużo zależy od kąta padania światła.

[img]https://i.imgur.com/S0tQ7lCl.jpg[/img][img]https://i.imgur.com/e9HbEZvl.jpg[/img]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, Moses napisał:

Na takie kalki i taka sytuację jest remedium. Magiczny eliksir od trójmiejskiego druida. Przy srebrzeniu kalkomani, psikasz aerorafem i wypala film. 

https://slupeks.pl/bilmodel-makers-decal-softener-zmiekczacz-kalkomani-3-25ml-p-2540.html

Ja używam z powodzeniem Tamiya Extra Thin nakładany aerografem (to ponoć ten sam skład :) ), ale na już polakierowane kalki raczej  nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fixer napisał:

 

Ja używam z powodzeniem Tamiya Extra Thin nakładany aerografem (to ponoć ten sam skład :) ), ale na już polakierowane kalki raczej  nie zadziała.

Na polakierowane raczej nie zadziała, ale czy kalki srebrza widać często przed nałożeniem lakieru. 

Co do Extra Thina, nie wiem czy to ten sam skład bo magiczny wywar z Gdyni strasznie je$&#- kompletnie inaczej niż ET. Trzecia opcja jest rozcieńczalnik wamodu wymieszany z wodą w proporcji 1:1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.