Skocz do zawartości

Opel Blitz Maultier Ambulance Dragon 1/35


Chilar

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Spotter napisał:

Póki co jest dobrze, ale mam wrażenie że balans bieli coś nie tak na zdjęciach. Wszystko takie za żółte. 

Coś mam nie tak ze światłem w warsztacie. Żarówki chyba zbyt ciepłe,  blat jest  drewniany, polakierowany i też ma żółtawy odcień.  Noszę się  z zamiarem kupna komory lakierniczej, a tam jest światło wmontowane i podobno ładne zdjęcia wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie kolory taka sanitarka mogła mieć w środku. Niemcy na wszystko mieli kwity.  Pewnie nie było to zupełnie dowolne: kolor ścian, podłogi, wyposażenie, materiał i kolor tych stołków itd. Na zdjęciach czarnobiałych stoi raczej jasny kolor wnętrza.  Najmniej się pomylę jak zrobię szaro-biały Vallejo oraz odcienie szarości poprzez zeskrobanie na podłodze do podkładu poprzez lakier do włosów. Wash neutralny do białych detali miga. Trochę ziemistego pigmentu na sucho, odrobina rdzawego oleju miga na szkielecie tych stołków, które są ruchome i pełnią też funkcję schodków.

 

20201109_234017.jpg

Edytowane przez Chilar
Okrojono trochę zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufer zabezpieczony i gotowy do malowania. W środku wygląda jak na zdjęciu, choć i tak nie będzie wiele widać. Jedne drzwi może zostawię otwarte. Zamierzam też zrobić 2 figurki: rannego do środka i może ta ładna pielęgniarka stanie na taborecie/schodku.

20201115_104937.jpg

20201115_005209.jpg

20201114_222810.jpg

20201114_221619.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadkola chyba nie były usuwane ponieważ to jest ten sam kufer jak dla podwozia tradycyjnego, więc tam też był podobny problem. W tej wersji w miejscach nadkoli były  jakieś schowki. Na zewnątrz producent modelu wykonał w formie i potem odlał kształt kłódki. 

Te sprzęty na półkach to moja radosna twórczość. Może ktoś wie czy ten piecyk z kominem po prawej patrząc z tyłu jest w celu tylko ogrzewania, czy jest to też rodzaj autoklawu do wyjaławiania narzędzi chirurgicznych lub/i materiałów opatrunkowych. (te dwie puszeczki wyglądające jak ciężarki mają przypominać takie pojemniki, do których wkłada się przedmioty i wszystko razem w autoklawie wyjałowia -  ale to tylko moje przypuszczenie, nie mam na to żadnych kwitów).

20201116_132111.jpg

Edytowane przez Chilar
Dodałem obraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

ad autoklawu ciężko stwierdzić, mało dokumentacji jest ad sanitarek, faktem jest że buda nominalna była do podwozia kołowego więc nadkola zostają, ad siedzeń, są składane więc w razie potrzeby do wtaszczenia noszy chyba odchylano je przez boczne drzwi na zewnątrz, lub używano dolnej pary dla lżej rannych którzy np byli samodzielni, wtedy tylko się kładli sami na tych dolnych do transportu i tyle...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kufer po pomalowaniu. Na kolejnych 2 zdjęciach jest kalkomania i pin wash. Jeszcze coś popoprawiam. Dołożę jakiś zaciek rdzawy i lekkiej biedronki. 

20201118_155755.jpg

20201121_103241.jpg

20201121_103225.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już powoli model kończę. Jeszcze jakaś kosmetyka, w tym numer rejestracyjny, kanistry na dach, zabrudzenia w kluczowych miejscach i oglądanie czy coś nie razi, czy nie jest schematyczne itp. Maluję też jedną figurkę dla ożywienia wizerunku, będzie do zdjęcia w galerii (jeszcze ją dopracowuję, poprawiam, nie jestem dobry w figurkach).

DSCF0507.JPG

DSCF0500.JPG

DSCF0506.JPG

DSCF0496.JPG

IMG_20201128_205228.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od samego patrzenia lepszy model nie będzie. Zakończyłem budowę.  Teraz odpocznę trochę od modeli.  Kolejnym projektem będzie samochód osobowy cywilny na wysoki połysk. To koledzy z tego forum mnie pchnęli do tej decyzji. Robią takie cudeńka.  Od wojskowości trochę odpocznę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.