Skocz do zawartości

PZL p. 11c


Szef

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Szef napisał:

Racja za dużo warstw 

Nie, nie. Ja tam jestem słaby z „pędzlowania”, ale koledzy potrafią malować pięknie jak z aerografu - zawsze powtarzają: wiele CIENKICH warstw RZADKĄ farbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kon_Bar napisał:

Nie, nie. Ja tam jestem słaby z „pędzlowania”, ale koledzy potrafią malować pięknie jak z aerografu - zawsze powtarzają: wiele CIENKICH warstw RZADKĄ farbą.

Ja dałem dużo grubych warstwy. Dzięki za radę . 

W pierwszym komentarzu powiedziałeś na dzień dobry więc posłucham jeszcze rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Juffre napisał:

A nie masz przypadkiem krzywo przyklejonego podwozia? Na zdjęciach wydaje sie jakby model się przekrzywiał na prawą stronę

 

Coś ci powiem ja też to zauważyłem. Samo podwozie było dobrze za montowane ale póżniej jednak złamałem jedną cześć podwozia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Juffre napisał:

A nie masz przypadkiem krzywo przyklejonego podwozia? Na zdjęciach wydaje sie jakby model się przekrzywiał na prawą stronę

 

To zdjęcie ci wszystko wytłumaczy. 

 

P. S jak być miał pytanie to nie korzystałem z SZPACHLÓWKI, próbowałem klejem cyjankoakrylowym

IMG_20201124_141155.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że kleisz modele. Widać chyba Ci się to podoba. Klej ten model dalej najlepiej jak potrafisz. Potem weź się za następny.  Pamiętaj,  następny będzie lepszy 😁

Przy okazji obserwuj warsztaty innych modelarzy na tym i innych forach,  zawsze coś ciekawego podpatrzysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Juffre napisał:
4 minuty temu, Woit napisał:

Fajnie, że kleisz modele. Widać chyba Ci się to podoba. Klej ten model dalej najlepiej jak potrafisz. Potem weź się za następny.  Pamiętaj,  następny będzie lepszy 😁

Przy okazji obserwuj warsztaty innych modelarzy na tym i innych forach,  zawsze coś ciekawego podpatrzysz.

Dziękuje. Następny będzie napewno o wiele lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rad do kolejnego:

Szpachlować klejem CA się jak najbardziej da - ale spoiny warto potem oszlifować żeby to wszystko było równe.

Malując musisz dobrze rozcieńczyć farbę i malować najlepiej płaskim pędzlem. Rozcieńczenie tak na oko - najgęściej jak się da, ale na tyle rzadko żeby ruchy pędzla nie zostawiały śladów.

I maluj kilka cienkich warstw - od 2-3 przy ciemniejszych kolorach do nawet pięciu przy jaśniejszych z mojego doświadczenia.

Daj wszystkiemu czas na wyschnięcie - farbie, klejowi, szpachli - pośpiech tylko pogorszy efekt końcowy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Matys napisał:

Kilka rad do kolejnego:

Szpachlować klejem CA się jak najbardziej da - ale spoiny warto potem oszlifować żeby to wszystko było równe.

Malując musisz dobrze rozcieńczyć farbę i malować najlepiej płaskim pędzlem. Rozcieńczenie tak na oko - najgęściej jak się da, ale na tyle rzadko żeby ruchy pędzla nie zostawiały śladów.

I maluj kilka cienkich warstw - od 2-3 przy ciemniejszych kolorach do nawet pięciu przy jaśniejszych z mojego doświadczenia.

Daj wszystkiemu czas na wyschnięcie - farbie, klejowi, szpachli - pośpiech tylko pogorszy efekt końcowy.

Dziękuje za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Że między kalkomanią a powierzchnią modelu jest powietrze.Przed nałożeniem kalkomanii pomaga pokrycie modelu błyszczącym lakierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Xmen napisał:

Że między kalkomanią a powierzchnią modelu jest powietrze.Przed nałożeniem kalkomanii pomaga pokrycie modelu błyszczącym lakierem.

Jak rozpoznać że się srebrzą ?

(nakładam kalkomanie sol setem i się zastanawiam czy się srebrzą czy po porostu się błyszczą że dałem laker bezbarwny błyszczący )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jak kalkomanią srebrzy to widać jasne plamy na kalce.Musiałbyś zrobić zdjęcie jak to wygląda.

Przyjmuje się że przed nałożeniem kalkomanii pokrywa się model lakierem błyszczącym.Jedni to praktykują jedni nie.Decyzja należy do osoby sklejającej model.Lakier też pomaga w nałożeniu wascha.Można też po nałożeniu kalkomanii ponownie pokryć model lakierem.Wszystko zależy od tego co kto lubi.Ilu modelarzy tyle metod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle.Trochę słabo siadła w linię ale z tym to ma większość problem.Spróbuj jeszcze raz nałożyć sol bo na brzegach trochę srebrzy chyba że kalka pokryta już lakierem to wtedy d.......a.

Generalnie jest do przyjęcia.

Mogliby się wypowiedzieć mądrzejsi odemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Xmen napisał:

Nie jest źle.Trochę słabo siadła w linię ale z tym to ma większość problem.Spróbuj jeszcze raz nałożyć sol bo na brzegach trochę srebrzy chyba że kalka pokryta już lakierem to wtedy d.......a.

Generalnie jest do przyjęcia.

Mogliby się wypowiedzieć mądrzejsi odemnie.

Dziękuję

jeszcze spróbuje z tum solem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.