Skocz do zawartości

Yamaha XV1600 RoadStar Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Przednie koło zamontowane. 
Po zrobieniu zdjęć odłożyłem koło z lagą na biurko i po coś sięgałem, nie zauważyłem i potrąciłem tę część i spadła na ziemię. W momencie lotu na całe gardło i całe mieszkanie poszło "kur.....aaaa!!!!!!!!!!!". Żona drze się do mnie co się stało, bo pewnie myślała, że palca sobie uciąłem albo coś innego. Mówię do niej, że model mi spadł. A ona na to " eeee myślałam, że coś się stało" xD Nie wiem co gorsze. To, że koło spadło i się uszkodził lakier na rancie błotnika, czy to, że żona nie wie jaki dramat przeżyłem 🤣
Aha, lagi pomalowane Mr. Hobby Super Mettalic Titanium Silver z czarnymi śrubami.

 

UdlQuB7.jpg

 

zzMBm8w.jpg

 

f7i3pzI.jpg

 

eLqtw7Y.jpg

 

wm6xvj4.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałbym, że wygląda to jak miejsce odcinania od ramki, ale akurat w tych miejscach ich nie ma. Musiało powstać przy pracach. Tym razem nie pocisnę, że ma być lustrzany efekt, ale i tak jest zbyt mało metaliczny 😛 Wygląda jak XF-56 z Tamiyi. Po drugie laga powinna mieć dwa odcienie - dolna część bardziej srebrna, górna pogrubiająca się - coś w stylu domieszki miedzi lub złota, odcień Titianium Silver mógłby tutaj być 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ukończony. Wykończył mnie ten dziad fizycznie i psychicznie. Niezależnie od tego jakie ma niedoróbki to jestem dumny z siebie, że się nie poddałem i doprowadziłem go do końca. Z jakim skutkiem to się niedługo okaże jak wrzucę galerię.
Dzięki wszystkim na śledzenie i porady, a w szczególności dla Caymana, który zawsze mi służył pomocą i dobrym słowem.  Piotrek, masz u mnie dużeeeee piwo 👍:piwo:

 

N0Dbv28.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam Młody na galerię , zobaczymy co urzeźbiłeś i pamiętaj co Ci wielokrotnie mówiłem ,że najważniejsza jest cierpliwość i dopracowanie detalu. To przyjdzie z czasem . Jednego jestem pewien ,że na tej lekcji czegoś się nauczyłeś i przezwyciężyłeś strach .

Dzięki za Dzięki a browar lubię. :piwo:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 9.12.2020 o 22:32, DarkWing napisał:

Ej... nie oszukuj. Miał być "prosto z pudła", co to za zmywanie fabrycznego chromu ???

Nie chcę prorokować i źle Ci wróżyć ale.... popłyniesz z tym modelem, właśnie na chromach.

Jakkolwiek będziesz je robił. 

Nie obraź się ale to jeszcze nie Twój poziom.

Widziałem w innym wątku, że Dark się odezwał i uaktywnił. W związku z tym chciałem się tylko zapytać czy w końcowym rozrachunku popłynąłem z tym modelem i czy to nie mój poziom? :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bartas89 napisał:

Widziałem w innym wątku, że Dark się odezwał i uaktywnił. W związku z tym chciałem się tylko zapytać czy w końcowym rozrachunku popłynąłem z tym modelem i czy to nie mój poziom? :diabel:

 

:kopara:

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Bartas89 napisał:

Widziałem w innym wątku, że Dark się odezwał i uaktywnił. W związku z tym chciałem się tylko zapytać czy w końcowym rozrachunku popłynąłem z tym modelem i czy to nie mój poziom? :diabel:


No i w ogólnym rozrachunku DarkWing miał rację - popłynąłeś na wszystkich zmywanych chromach, bo do wyglądu jak na oryginale to im brakuje baaaaaardzo dużo 🤣:diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, toled napisał:


No i w ogólnym rozrachunku DarkWing miał rację - popłynąłeś na wszystkich zmywanych chromach, bo do wyglądu jak na oryginale to im brakuje baaaaaardzo dużo 🤣:diabel:

 

Ktoś tu rozpaczliwie potrzebuje akceptacji i uznania :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dorotka napisał:

 

Ktoś tu rozpaczliwie potrzebuje akceptacji i uznania :haha:

Ja lekarza potrzebuję, bo prawie wylewu dostałem jak to przeczytałem 🤣

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dorotka napisał:

 

Ktoś tu rozpaczliwie potrzebuje akceptacji i uznania :haha:

Przestań pierdzielić. Facet napisał, że popłynę, a nie popłynąłem i od tego czasu się nie odzywa. Ja wiem, że Ty jesteś pierwszy do wyśmiania. A Twoim przybocznym widzę, że jest toled, który chce Ci się prawie w każdym wątku przypodobać.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Bartas89 napisał:

Przestań pierdzielić. Facet napisał, że popłynę, a nie popłynąłem i od tego czasu się nie odzywa. Ja wiem, że Ty jesteś pierwszy do wyśmiania. A Twoim przybocznym widzę, że jest toled, który chce Ci się prawie w każdym wątku przypodobać.

 

Oddychaj, głęboko i równomiernie... To minie  :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Dorotka napisał:

 

Oddychaj, głęboko i równomiernie... To minie  :diabel:

Tak mój Panie, masz rację mój Panie (to kiedy ta zapłata za bycie Twoim przybocznym?🤣)

Cóż kolego Bartas, pozostaje poczekać na Twój nowy warsztat z w pełni samodzielnie wykonanego modelu bez naszych porad 😉Z uwagi na ilość wykonanych modeli koniec taryfy ulgowej, będziesz traktowany i oceniany na równi z warsztatami Caymana, Dorotki, Trojana, GTiStyle, moim  etc. Tylko na wszelki wypadek kup zapasowy :diabel:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, toled napisał:

Tak mój Panie, masz rację mój Panie (to kiedy ta zapłata za bycie Twoim przybocznym?🤣)
 

On Ci nie musi płacić. Niektórzy ludzie lubią włazić innym w pewne części ciała i opływać w wazelinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro już mnie wywołujesz.....

Napisałem i podtrzymuję to co napisałem - niestety.

Nie odzywam się (chociaż pilnie śledzę forum) bo.... po co.

Model w galerii ogólnie prezentuje się pozytywnie.

Chromy.... jeśli napisałbyś, że Twoją koncepcją jest zrobienie srebrnych lag i wydechu to pewnie nikt by się Ciebie nie czepiał.

Ale nie, zmyłeś chrom z tych części i piszesz, że zrobiłeś swój... chrom. Na innych elementach faktycznie jest chrom ale... fabryczny, tam go już nie zmywałeś. A widać to wybitnie np. na tylnych kierunkowskazach. Piękny chrom i było by cacy gdybyś to Ty go położył. Ale nie Twoja to zasługa i wiem to, bo niestety widać miejsca odcięcia z ramki, jakbyś chromował to by tego nie było :D...
Domyślam się więc, że wszędzie tam gdzie widzimy piękne lustro chromu to jest to oryginalna część. 

Porównaj więc te części ze swoim wydechem i chyba będziesz wiedział o czym mowa....

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam....
Nigdy nie uważałem się za super modelarza, jestem bardzo przeciętny ale kiedyś postawiłem na spraye i dzisiaj przede wszystkim lakier bezbarwny to u mnie Vallejo w sprayu. 
Może moje modele nie sa tac "cukierkowe" jak jak po lakierze 2k ale skromnie powiem, że dużo im nie brakuje...
I nigdy nie miałem takich problemów z malowaniem i lakierowaniem jak Ty.. więc może zmień technikę, obniż (póki co) ambicje...

Odpowiedz sobie po co Ci to hobby.... Dla siebie czy na pokaz ?
Ja motor robię średnio w 1 m-c (chociaż mogę i robiłem w 1 tydz.) a dziennie siedzę po 3-6 godz. (pracuję, mam rodzinę, 2 dzieci i 51 lat na karku). Robię to dla siebie, bo mnie to odstresowuje, bo to lubię, bo cieszy mnie to co ulepie.... Warsztaty i galerie robię bardziej dla siebie - z czasem tyle tego się nazbiera, że zaczyna zwyczajnie brakować miejsca i trzeba coś sprzedać więc jakiś ślad pozostanie....

Pomyśl nad tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark
Moim zamiarem było zrobienie schludnego i czysto sklejonego modelu. A czy to będzie na chromach fabrycznych czy kładzionych przeze mnie to sprawa drugorzędna. Wydech jest specjalnie tak zrobiony, aby przytłumić całościowy blask modelu, co jak Ty sam w swoim warsztacie napisałeś, że przez ilość chromów wygląda on sztucznie i zabawkowo. Jeszcze odnośnie wydechu, to najbardziej mnie w fabrycznych wydechu drażni szpara, łączenie między połówkami. I dlatego zdecydowałem się zdjąć z niego chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, DarkWing napisał:

No i cacy... Tobie się podoba i wyszedł Ci tak jak chciałeś... po co do tego dorabiać politykę spiskową ?

Pisząc mi na pierwszej stronie w tym wątku, że nie podołam i nie mój poziom to wjechałeś mi na ambicję 😛 Między innymi dlatego zmywałem go 9 razy, żeby udowodnić Tobie, że podołam 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.