Skocz do zawartości

Yamaha XV1600 RoadStar Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, Bartas89 napisał:

Czy pawie oczka (takie jakby kratery) da radę usunąć papierem wodnym? Czy tylko i wyłącznie wchodzi w grę pryśnięcie lakierem na powierzchnię? Nie chcę kolejny raz tego zmywać 😞


Wait a moment, nie mów mi, że po pomalowaniu łyżeczki, gdzie wyskoczyło ci pawie oczko i po radzie Caymana, żeby dokładnie sprawdzić kompresor czy nie pluje wodą nie zrobiłeś tego, co skończyło się pawim oczkiem już na właściwym elemencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, toled napisał:


Wait a moment, nie mów mi, że po pomalowaniu łyżeczki, gdzie wyskoczyło ci pawie oczko i po radzie Caymana, żeby dokładnie sprawdzić kompresor czy nie pluje wodą nie zrobiłeś tego, co skończyło się pawim oczkiem już na właściwym elemencie. 

Sprawdzałem. Kompresory suchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cayman napisał:

Odkręć złączkę aerografu od przewodu i sprawdź tą samą metodą , bo może w przewodzie zebrały się drobiny wody. 

Też sucho. Niestety znowu zmywanie, bo jak chciałem wyrównać gąbką te oczka 2000 to przetarłem się do gołego plastiku. 

 

od 13:50 czy ten gość dobrze nakłada tzw mgłę?
od 15:55 czy tak powinna wygląda warstwa "normalna"?

 

 

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bartas89 napisał:

Też sucho. Niestety znowu zmywanie, bo jak chciałem wyrównać gąbką te oczka 2000 to przetarłem się do gołego plastiku. 

 

od 13:50 czy ten gość dobrze nakłada tzw mgłę?
od 15:55 czy tak powinna wygląda warstwa "normalna"?

 

 

Tak.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość z filmu to dupa jest i gada głupoty na końcu. Że to co on zmalował, to maksimum jakie można uzyskać i nie osiągnie się nigdy "lustra" bez polerki i wosku :D 

 

20 godzin temu, Bartas89 napisał:

Też sucho. Niestety znowu zmywanie, bo jak chciałem wyrównać gąbką te oczka 2000 to przetarłem się do gołego plastiku. 

To tak z gradacją się nie wstrzeliłeś o jakieś 2000 😂🤣

Edytowane przez toled
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, toled napisał:

Gość z filmu to dupa jest i gada głupoty na końcu. Że to co on zmalował, to maksimum jakie można uzyskać i nie osiągnie się nigdy "lustra" bez polerki i wosku :D 

 

😂🤣

To racja ,że gość plecie bzdury ,bo chyba cienki z niego lakiermistrz.

Mnie Bartas zapytał czy to jest normalna warstwa , więc odpowiedziałem. Efekt lustra można uzyskać przy malunkach clearem 1K i 2K, gdzie przy zastosowaniu 2K jest łatwiej.

Już pokazałem i pisałem w swoim wątku przy użyciu 1K , uzyskałem efekt lustra i nie zamierzam elementów matować  i polerować .

Tylko wosk i Finito.

 

KHCY2N.jpg

 

xCdHUb.jpg

 

yRzvik.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cayman napisał:

Efekt lustra można uzyskać przy malunkach clearem 1K i 2K, gdzie przy zastosowaniu 2K jest łatwiej.

Już pokazałem i pisałem w swoim wątku przy użyciu 1K , uzyskałem efekt lustra i nie zamierzam elementów matować  i polerować .

Tylko wosk i Finito.

O ten clear chodzi?

https://wrongsideshop.pl/farby,molotow,molotow-tech/spraymax-2k-clear-coat-polysk-400ml

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bartas89 napisał:

Ja lakieruję aerografem a nie z puszki.A clear obojętnie czy 2K kupiony w mieszalni czy też 1K modelarski GX100 lub 112 lub inny. Puszek nie uznaję.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cayman napisał:

Ja lakieruję aerografem a nie z puszki.A clear obojętnie czy 2K kupiony w mieszalni czy też 1K modelarski GX100 lub 112 lub inny. Puszek nie uznaję.

Już się naprawdę pogubiłem. 1k to lakier GX100 od Mr.Hobby? Ty go nakładasz jedną mokrą warstwę, a Dorotka w swoim temacie o lakierowaniu pisze takie coś: "GX100, znany i nielubiany. Aplikacja bardzo trudna – 7 warstw z rozpuszczalnikiem w różnych proporcjach".   
To jak to w końcu z nim jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1k to ogólnie lakiery jednoskładnikowe, a GX100 jest bardzo miły w użyciu.  Jak każdego trzeba po prostu nauczyć się go nakładać. Dorotka w tamtym temacie piszę ze swojej perspektywy, dla mnie trudny jest 2k od zeropaints . Najlepiej z tym GX100 posłuchać rad innych o proporcjach itp, a potem próbować i ewentualnie modyfikować pod siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Bartas89 napisał:

Już się naprawdę pogubiłem. 1k to lakier GX100 od Mr.Hobby? Ty go nakładasz jedną mokrą warstwę, a Dorotka w swoim temacie o lakierowaniu pisze takie coś: "GX100, znany i nielubiany. Aplikacja bardzo trudna – 7 warstw z rozpuszczalnikiem w różnych proporcjach".   
To jak to w końcu z nim jest?

Ja nie napisałem , że kładę jedną mokrą warstwę. Odnoszę wrażenie , że chyba Masz problem z czytaniem.Na fotkach, które wkleiłem ,elementy są po czterech mokrych warstwach.

Każdy 1K i 2K nie jest łatwy w aplikacji bo:

TĄ SZTUKĘ TRZEBA OPANOWAĆ .

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, cayman napisał:

TĄ SZTUKĘ TRZEBA OPANOWAĆ .

Tą sztukę trzeba chcieć opanować, ale jak oglądam warsztat, to kolega Bartas czym dalej w modelach jest, tym bardziej się cofa w technice i zaczyna kombinować. 

A nauka modelarstwa nie polega na obejrzeniu Youtube jakiegoś znanego modelarza czy przeczytaniu na forum informacji, że jakiś lakier jest trudny w nakładaniu, bo ile osób, tyle opinii. Ja na przykład lubię GX100, lubię też LP-9. Lakierów 2K nie ruszam, bo nie chce mi się ich przygotowywać, a te w puszce trzeba zużyć w 24h 😉 

Twoim największym błędem Bartas jest to, że cały czas chcesz przeskoczyć etap nauki, robienia błędów i od razu robić modele w pełni profesjonalne i czyste z użyciem najwyższej jakości narzędzi i chemii. Otóż odpowiem - nie da się, co jak widać objawia się dużą ilością czasochłonnych błędów. Bo troszkę przerażające jest, że na czwartym motocyklu pytasz się, czy gość na filmie nakładę mgiełkę i normalną warstwę albo czy GX100 to clear 1K. Dla mnie to oznaka braku podstawowej wiedzy. Najpierw trzeba liznąć trochę teorii, potem chociażby na łyżeczkach nauczyć się teorię zmieniać w praktykę - pod siebie ze swoimi testami, jak coś zachowuje się po takiej a takiej warstwie. 

Na przykładzie powiem Ci tak - "GX100, znany i nielubiany. Aplikacja bardzo trudna – 7 warstw z rozpuszczalnikiem w różnych proporcjach" - opis - całkowicie poprawny, nie każdy go lubi, sposób aplikacji - również poprawny. Ale to tylko subiektywne odczucie. Cayman w swoim H2 poleciał 4 mokre warstwy i ma super efekt. Moja Toyota dostała również 4 warstwy, ale 1 mgłę, 1 normalną i 2 mokre. I też jest super.  Oczywiście nie sztuką jest dać grube warstwy lakieru, zalać model i mieć lustro, ale wtedy gwarantuję, że lakier po czasie popęka 😉 

Więc nabywaj teorii, przerabiaj ją na praktykę, testuj, sprawdzaj, rób błędy, próbuj myśleć co było nie tak, co trzeba poprawić. A koniecznie wczuj się w to co robisz. Bo gdzieś tam talent masz, ale tłamsi go jeszcze brak wiedzy i doświadczenia. Nie od razu Rzym zbudowano

IMG_20201115_133948_964.thumb.jpg.bee1c2ba581664b643e2744b4bd929fa.jpg.93bbb4af31f187e51bc2bf70791abf25.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno sprostowanie ,dla mnie normalna to mokra i  co do 2K to tym clearem można najszybciej zalać model. 

Parę modeli lakierowałem 2K clearem starszej generacji gdzie proporcje były na 100 % należało dać 30% utwardzacza i 10% rozcienczalnika to ja mieszkałem po swojemu na 100 % dadałem  50% utwardzacza i 30% rozcienczalnika ale to była moja świadoma decyzja . 

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cayman napisał:

Ja rozrabiam 1/1 , wlewam do Aero i patrzę jak ścieka po ściankach zbiorniczka , jak za wolno to dodaje rozcienczalnika.

Czy po nałożeniu mgły, a następnie mokrej warstwy, mogę ten lakier wygrzać w suszarce, żeby nie czekać 12h na następną warstwę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jawkers napisał:

Oj z brakiem cierpliwości, daleko nie zajdziesz.:nienie:

Tutaj akurat się niecierpliwie, bo mam już tego dość. Ale suszarka to chyba nic złego, ale wolę się dopytać niż 5 raz zmywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Bartas89 napisał:

Tutaj akurat się niecierpliwie, bo mam już tego dość. Ale suszarka to chyba nic złego, ale wolę się dopytać niż 5 raz zmywać.

To musisz spróbować i to będzie twoja świadoma decyzja. Przeczytaj  moje motto.

Edytowane przez cayman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bartas89 napisał:

Tutaj akurat się niecierpliwie, bo mam już tego dość. Ale suszarka to chyba nic złego, ale wolę się dopytać niż 5 raz zmywać.

To sobie pomaluj i odstaw w kąt, aż będziesz miał motywację, żeby dalej robić. Na siłę nie osiągniesz nic dobrego. Oczywiście możesz wrzucić do suszarki, nie powinno się nic stać na małych temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, toled napisał:

To sobie pomaluj i odstaw w kąt, aż będziesz miał motywację, żeby dalej robić. Na siłę nie osiągniesz nic dobrego. Oczywiście możesz wrzucić do suszarki, nie powinno się nic stać na małych temperaturach.

Mam motywację, ale po prostu nie chce mi się już tego lakierować. A pytałem o suszarkę, bo jak można to przyśpieszyć nie robiąc krzywdy lakierowi lub plastikowi, to dlaczego z tego nie skorzystać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.