Skocz do zawartości

Yamaha XV1600 RoadStar Tamiya 1:12


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 🙂 Zaczynam swój piąty motocykl i tym razem postawiłem na typ "cruiser". Kolor jaki dla niego wybrałem to czarny, ponieważ jeszcze takiego koloru w swojej kolekcji nie mam. Model prostu z pudła, bo nie znalazłem do niego żadnych dodatków. Nawet bez nich powinien prezentować się okazale.

 

EzFIBqX.jpg

 

Jedyny dylemat jaki mam to czy zmyć chrom tylko z rur wydechowym, zaszpachlować je i potraktować tymi specyfikami, bo nie lubię łączeń rur wydechowych. Nie wiem tylko czy ten odcień chromu nie będzie się za bardzo gryzł z fabrycznym chromem. 

 

30GJKby.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej... nie oszukuj. Miał być "prosto z pudła", co to za zmywanie fabrycznego chromu ???

Nie chcę prorokować i źle Ci wróżyć ale.... popłyniesz z tym modelem, właśnie na chromach.

Jakkolwiek będziesz je robił. 

Nie obraź się ale to jeszcze nie Twój poziom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młotkiem... 🤣

 

A na poważnie to... trzymaj się, niczym. Są klejone na styk. Precyzja i czystość - o tym mówiłem. Tamka ma dobrze spasowane części.

Oczywiście łączenie widać ale pod odpowiednim kątem. Na zdjęciach na szczęście tyle blichtru jest, że gubią się one w blasku chromu 😎

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, DarkWing napisał:

Ej... nie oszukuj. Miał być "prosto z pudła", co to za zmywanie fabrycznego chromu ???

Nie chcę prorokować i źle Ci wróżyć ale.... popłyniesz z tym modelem, właśnie na chromach.

Jakkolwiek będziesz je robił. 

Nie obraź się ale to jeszcze nie Twój poziom.

Zawsze może zrobić Customa jak ja to chromy Go ominą.😜

 

szwg.jpg

 

t8io.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wyróżnia takie motocykle, to piękne lustrzane chromy. Choćbyś wziął i stanął na rzęsach, "Super Chrome Silver 2" nigdy nie da Ci takiego efektu. Ja bym zostawił fabryczne, bo nie osiągniesz tak dobrego efektu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, toled napisał:

To co wyróżnia takie motocykle, to piękne lustrzane chromy. Choćbyś wziął i stanął na rzęsach, "Super Chrome Silver 2" nigdy nie da Ci takiego efektu. Ja bym zostawił fabryczne, bo nie osiągniesz tak dobrego efektu. 

Tak, masz rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj tam...

Pamiętaj - Twoja akcja, nasza reakcja

Będziesz pytał i będziesz słuchał - będzie dobrze

Nie chcesz słuchać, nie pytaj - nikt nie będzie miał pretensji.

Ale nie dziw się jak pytasz i nie słuchasz....

Działaj, bo szczerze trzymam kciuki za Ciebie i ten model :wink:

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czarnym bazowym, pojawiła się skórka pomarańczy. Czy bez nałożonego lakieru mogę spróbować coś z tym zrobić papierem na mokro? Jeśli tak to jaka gradacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idąc za radami bardziej doświadczonych kolegów, zmieniłem dotychczas używanego Duxona na ZP 3002. Ale zanim wylałem go na części od motocykla to zrobiłem test. I dobrze zrobiłem bo wyszło cholera wie co. Po kolei.

 

1. Szlifowanie gąbką 2000

2. Położenie podkładu Mr.Surfacer w kilku cienkich warstwach

3. Położenie w kilku cienkich warstwach ZP Semi-Gloss Black

4. Położenie mgły lakieru 3002

5. Po 5 minutach kolejna cienka warstwa

6. Po kolejnych 5 minutach położenie warstwy na mokro.

 

W momencie położenia ostatniej warstwy wyszło piękne lustro, bez żadnych niedoskonałości. Po ok 4-5 minutach zrobiło się coś takiego jak na zdjęciach. Co zrobiłem źle?

 

Ql1YOry.jpg

 

bFuRZYq.jpg

 

qPuqSXh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci kazał kłaść mokrą warstwę? 

 

DOPISANE 

 

W instrukcji masz napisane:

 

"Trzy warstwy bezbarwnego co 5 min., w tym wypadku ZP 3003  (pierwsza warstwa mgła, reszta normalne)"

 

Naprawdę tak trudno jest to powtórzyć?  Normalnie nie ogarniam tego, zawsze musisz coś zmodyfikować, nawet wydawałoby się prostą czynność...

 

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Dorotka napisał:

A kto Ci kazał kłaść mokrą warstwę? 

 

DOPISANE 

 

W instrukcji masz napisane:

 

"Trzy warstwy bezbarwnego co 5 min., w tym wypadku ZP 3003  (pierwsza warstwa mgła, reszta normalne)"

 

Naprawdę tak trudno jest to powtórzyć?  Normalnie nie ogarniam tego, zawsze musisz coś zmodyfikować, nawet wydawałoby się prostą czynność...

 

 

Jak wcześniej kładłem "normalną" warstwę, to miałem mega skórkę pomarańczy i wręcz chropowatą powierzchnię. Żeby mieć lustro, muszę wylać tego więcej. Tak jak z Duxonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam perypetie Kolegi Bartas89... i mam wrażenie, że połowa czasu spędzona przez niego na modelarstwie, to walka z malowaniem. Może zrób Kolego "krok  wstecz", wydaj kilka złoty na Mr. Hobby GX II black clear? Tak dla próby - moim zdaniem będzie lepiej.

 

p.s. Czasami mam wrażenie, że Koledzy Bartas89 oraz Dorotka, robią sobie z nas "bekę", na miarę programu "Usterka", gdzie każdy "problem" jest starannie wyreżyserowany, a jego celem jest uzyskanie "oglądalności"  :)) 

Edytowane przez MarcinWSS
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jawkers napisał:

Oni są jak, stare dobre małżeństwo. Bez siebie, nie mogą na forum wytrzymać. :diabel:

 

🤣😂🤣

 

Spokojnie, już się "wyłanczam", kolega Bartas swoim ostatnim wpisem przekonał mnie ostatecznie, kto tu rządzi:

 

2 godziny temu, Bartas89 napisał:

Jak wcześniej kładłem "normalną" warstwę, to miałem mega skórkę pomarańczy i wręcz chropowatą powierzchnię. Żeby mieć lustro, muszę wylać tego więcej. Tak jak z Duxonem.

 

Jak mus to mus. Over :diabel:

 

Edytowane przez Dorotka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, MarcinWSS napisał:

Tak czytam perypetie Kolegi Bartas89... i mam wrażenie, że połowa czasu spędzona przez niego na modelarstwie, to walka z malowaniem. 

W rzeczy samej. Jak sklejałem Ducati przez jakieś dwa miesiące do jeden miesiąc był poświęcony tylko lakierowaniu 🤣 

 

 

24 minuty temu, cayman napisał:

A co tu sie stało sie.

To nie skórka pomarańczy, a skurcz pod clearem . Coś musiało nie doschnąć albo reakcja z plastikiem.

Wydaje mi się najbardziej prawdopodobne, że farba nie wyschła. Schła ok 20-25 minut.

 

Spróbuję jeszcze raz, a jak nie wyjdzie to chrzanić ZP i stary, dobry Duxon wjeżdża na tapetę :D

 

40 minut temu, jawkers napisał:

Oni są jak, stare dobre małżeństwo. Bez siebie, nie mogą na forum wytrzymać. :diabel:

Ja tu publikuję tylko i wyłącznie dla niego :D My Hero :D A tak na poważnie to facet ma bardzo dużą wiedzę i umiejętności, ale czasem za bardzo się wywyższa (nie mówię akurat o tym wątku) i to nie jest tylko moja opinia, ale ludzi którzy mi pisali na PW, że nie publikują tutaj warsztatów bo boją się reakcji "starszyzny". Oczywiście, nie zmienia to faktu, że Dorotka jest mega dobrym modelarzem, jak już wspomniałem na wstępie :)

 

P.S Jak ma ktoś filmik jak jest pokazane jak ktoś nakłada ZP 3002 lub 3003 to będę wdzięczny :)

Edytowane przez Bartas89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.