Skocz do zawartości

F-18C Kinetic, 1:48 tryb serwisowy


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Marcin Witkowski napisał:

Jeśli chcesz zasymulować faktyczne zabrudzenia to jasnobrązowawe zacieki możesz zrobić przy zawiasach/przegubach, a blado czerwono-brązowe przy liniach hydraulicznych. Miejscami gdzie obsługa dotyka mogą występować ciemnoszare ślady. I podobnie ciemnoszarym możesz zrobić cieniowanie. Czarnego nie dawałbym wcale albo tylko punktowo, by nadać głębi. 

 

Może nie chodzi mi na tym etapie o zacieki, tylko żeby wyeksponować detale, żeby nie było wszystko płaskie, i chyba  zrobię to brązem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash z brązu średnio się sprawdził, teraz z białego mam jakby beż, ale zauważyłem że niektóre maszyny właśnie taki mają odcień, w środku wnęk nie jest czysty biały tylko właśnie jakby lekko beż i tak mi to wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Juffre napisał:

Podrzucisz jakąś fotkę?

 

Nie wiem czy przy sztucznym oświetleniu to jest dobrze pokazane, w każdym razie widać różnicę we wnęce i tego co jest  na kadłubie, które nie było mazane. Zdjęcia przy różnych oświetleniach. Mam jeszcze biała olejną więc mogę poprawić, białym washem, ale nie wiem czy jest sens w końcu białe się starzeje.

 

IMG-20210126-200350.jpg
IMG-20210126-200600.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem błąd w instrukcji, albo cześć jest źle wykonana, chodzi o skaldanie skrzydeł, ożebrowanie powinno być na trzech krawędziach mechanizmu, jest na dwóch. Wg instrukcji mechanizm mam wkleić żebrowaniem do góry, drugie żebrowanie zawsze jest z boku. I tu wg mnie lipa, bo jeśli skrzydła są złożone to widać od spodu żebra, jak zrobię to wg instrukcji nie będzie , zamierzam zamienić stronami mechanizm tak żeby ożebrowanie było u dołu i z boku, wówczas uzyskam mniej więcej efekt że zdjęcia niżej. Co wy na to dobrze kombinuję.

Tu przymiarka mechanizmu odwrotnie jak w instrukcji, gładkim do góry, ale żebrowanie jest wówczas na dole

IMG-20210127-161354.jpg

 

Tu wg instrukcji
IMG-20210127-161433.jpg

 

i tak by wyglądało skrzydło od dołu gdybym zrobił zgodnie z instrukcją
IMG-20210127-161548.jpg

 

a tak wg mojego rozumowania,czyli mechanizm prawy na lewe skrzydło i odwrotnie
IMG-20210127-161648.jpg

 

z góry raczej wszystko jedno wygląda podobnie w obu przypadkach
Bez żebra na górze
IMG-20210127-161753.jpg

 

z żebrem
IMG-20210127-161832.jpg

 

co ciekawe instrukcja na górze i na dole przedstawia żebro,ale tą częścią jest to niewykonalne
IMG-20210127-162013.jpg

 

i zdjęcia a samolotu że złożonym od dołu
IMG-20210127-162053.jpg
 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mates napisał:

 

Szlifowałeś do równego czy robiłeś zalewajkę?

Szpachlowanie, szlifowanie, na gładko, wykorzystałem papier przyklejony do trzonka pędzla. Później zalałem szarym  surfacerem i było dość gładko, następnie białą nierozcieńczoną farba Hataki, i po tym zabiegu już nie było tak gładko, bo pojawiły się bomble w niektórych miejscach, więc znowu delikatny szlif, i poprawka, ale aerografem gdyż generalnie biel była, to dużo nie musiałem psiukac. W każdym razie psiukałem na mokro. Po tym lekko przetarłem papierem i wyszło gładko, zabezpieczyłem lakierem tak samo jak ostatni etap farby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakiś patent na oszklenie które się mieni w różne kolory, nie w jeden, bo to nie problem pomalować zieloną czy niebieską. Ja robię próby żeby uzyskać efekt jak na prawdziwym. Dziś próby na szybko

IMG-20210205-170654.jpg
IMG-20210205-172716.jpg
Screenshot-2021-02-05-17-29-07-835-com-m


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach z akcesoriami do manicure można kupić taką folię do paznokci co robi efekt szkła:

Folia do paznokci Glass Effect kryjąca efekt szkła 27 cm Nr 3

 

Są różne kolory i są wyjątkowo tanie, trzeba by za to poczytać jak ją zgrabnie przykleić do modelu 😉 

Ja do tej pory stosowałem tylko przyklejając jakimś klejem wodnym do HUDa albo do ekranów w kokpicie - cała owiewka to może być wyzwanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych foliach słyszałem, bo żona robi paznokcie, ale nie da się jej przykleić dobrze,bo ona musi być nakładana na jakiś żel, jeśli ma to być na coś wielkości owiewki nierealne, żeby zrobić to estetycznie. Na zdjęciu powyżej wykorzystuje również folię, ale inną, jutro przysiąde do tego i zobaczę czy da się ładnie okleic szybki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marcin Witkowski napisał:

Całkiem realistycznie Ci to wyszło. Czego użyłeś? 

Kiedyś kupiłem folię do oklejania wnętrz w samochodzie carbon, przeglądając oferty zauważyłem też folie kameleon, stosują ja na lampy samochodowe, wówczas się mienią. Jest kilka kolorów do wyboru, jako że to owiewka wybrałem przezroczysty kameleon tze jasna, wszystko dostępne na aukcji,. Kilka dni temu sobie o tym przypomniałem bo zauważyłem samochód z folią na lampach i pomyślałem czy nie wykorzystać by tego do owiewki samolotu. Daltego zamówilem i wczoraj przyszło, próby na szybko, i stwierdzam, że  ta folia nie jest tak plastyczna jak carbon, który dopasowywane do każdego kształtu. Kolejna wadą tej folii to słaby klej, trzeba długo nagrzewać podczas obróbki, żeby złapał i ogólnie sporo ją nagrzać żeby dopasować do owiewki. Nic jak pisałem robiłem to wczoraj na szybko, być może dziś poświęcę trochę więcej czasu na to i zobaczę efekty. Nakleiłem na zewnętrzną część, później musialem kończyć i zerwałem kawałek który dopasowałem do zewnątrz i wkleiłem do wewnątrz już bez podgrzewania i obróbki, dopasował się znacznie lepiej , więc dziś próby zrobię naklejając od wewnątrz. Koszt takiej foli to jakieś 9 zł za kawałek 30 x50 więc jeśli by ta folia zdała egzamin to wystarczy na kilkanaście modeli. Nie wiem czy tu można dawać linki do aukcji jak ktoś chętny to na priv. Ja kupiłem dwa kawałki jasna i i niebieska

IMG_20210206_074138.jpg

Edytowane przez Mario
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Juffre napisał:

Mnie też zaskoczyła ilość szpachlowa. Myślałem że jest lepiej :)

 

1 godzinę temu, Mates napisał:

Dobrze wiedzieć, że tam tyle szpachlowania. Zawczasu naszykuję kawałki hipsu.

 

8 godzin temu, rymulus napisał:

Sporo szpachli.

Na filmach widać jak spasowana jest tylna część przy silnikach, generalnie ja chciałem łączenie zaszpachlowac bo na samolocie w tym miejscu nie ma. Pod spodem, gdzie drabina też nie widać w samolocie łączeń, a szpara była dość duża. Dziś jeszcze jedno wypatrzyłem, tu gdzie zaznaczyłem na zdjęciu, tam nie idzie żadne łączenie czy linia podziału, więc już szpachla poszła w ruch.

IMG_20210214_193821.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Juffre szpar to by było jakbym nie szpachlował, jedna większa jest na grzbiecie gdzie anteny wchodzą, dociskałem ale miałem wybór albo szpara po szerokości tak jak na zdjęciu, albo szpara po długości tego elementu, szpachlowac tam nie chce bo sporo detali wytrę, a myślę że podkład i farba  trochę zmniejszy. Niżej w tym miejscu to odlew , nic tam nie jest łącząne a jest szparka. Myślę też samym surfacerem pędzlem nałożyć i nadmiar wymyć może prowadzić się zmniejszy

Edytowane przez Mario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.