Skocz do zawartości

F-18C Kinetic, 1:48 tryb serwisowy


Mario

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Dorotka napisał:

Ja mam na tapecie Sufę od Kinetica i jej "podwójną" kabinę...

 

A stare czy nowe wydanie ? Bo z tego co kojarzę, to ostatnio wypuścili chyba z dodatkowym uzbrojeniem czy coś ... Na pewno nowe pudełko było :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Psar77 napisał:

 

A stare czy nowe wydanie ? Bo z tego co kojarzę, to ostatnio wypuścili chyba z dodatkowym uzbrojeniem czy coś ... Na pewno nowe pudełko było 🙂

 

Oni to Sufy nie robili wcześniej... To co mam (K48085) to nowe części, kalki i uzbrojenie do zestawu z 2014, tego "polskiego" - K48076. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wojtek80 napisał:

https://www.scalemates.com/pl/kits/kinetic-k48006-israel-f-16i-sufa-storm--114898

robili. Ten to lifting pudła i nowe uzbrojenie, bo stare było...stare.

 

No popatrz! Aż sobie porównałem instrukcję, wychodzi na to, że uzbrojenie jest to, które było plus dwie ramki nowego.  Kabina w każdym bądź razie dalej za wąską :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

To ostatni post z budowy, wrzucę jeszcze coś na swoj Facebook jakieś małe aktualizacje, a tu następny będzie link do galerii. Generalnie kalki położone, przykryłem lakierem, niektóre mr hobby trochę zmarszczył, na szczęście te mało widoczne na wlotach.  Dorobiłem przewody na podwoziu, pokrywy, ukończyłem przyłącze tankowania, radar, zrobiłem też wash(brak na zdjęciach).Zostało jakieś przybrudzenie, a 18 tki są fajnie wybrudzone, szczególnie te z lotniskowców i sklejenie do kupy wszystkich elementów. Aha jeszcze buduje pokrywy luków i drabinę. Na podwoziu musiałem poprawiać chrom bo lakier też mi go zmatowił, więc nauczka żeby klasc na koniec, na zdjęciu akurat wszystko czyste jeszcze przed lakierem. Ostatnie zdjęcie przedstawia większość zarobionych elementów czekających na złożenie

IMG-20210324-113718.jpg
IMG-20210325-132259.jpg
IMG-20210325-150834.jpg
IMG-20210326-162317.jpg
IMG-20210326-164112.jpg
IMG-20210405-083626.jpg
IMG-20210405-083721.jpg
IMG-20210405-083731.jpg
IMG-20210405-083745.jpg
IMG-20210405-083806.jpg
IMG-20210405-083815.jpg
IMG-20210405-083823.jpg
IMG-20210405-083828.jpg
IMG-20210405-083945.jpg
IMG-20210405-090214.jpg
IMG-20210409-100424.jpg

 


https://www.facebook.com/Miejscowa-Modelarnia-104049437845333/

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2021 o 08:48, Mario napisał:

Mała aktualizacja, to wykonane wloty powietrza, przyłącze do tankowania łącznie z waloryzacją, ukończone wnęki. 

IMG-20210104-111918.jpg
IMG-20210104-111950.jpg

IMG-20210130-215901.jpg

Wrócę do tego momentu i zadam lamerskie pytanie - czy szpachlę i szlif robiłeś na całej długości tego kanału ? Pytam bo dosyć ciężko tam manewrować papierem i nie wiem czy będzie to widoczne po wklejeniu wirników sprężarek i włożeniu całości do kadłuba 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model ma na prawdę niezłe momenty. Ale mam wrażenie, że elementom, które mają być jego atutami, mało kto się przyjrzy, bo wzrok zatrzyma na niewyszpachlowanych połączeniach kadłuba. Szkoda trochę, że nie poświęciłeś tym miejscom więcej roboty. 

Edytowane przez Marcin Witkowski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uciekła mi gdzieś aktualizacja prac na Twoim modelem/ Będziesz jeszcze jakoś dopracowywał malowanie, zwłaszcza górnych powierzchni skrzydeł? Bo widzę, że kalki już masz położone.

Strasznie mocno widać te szablony od których malowałeś marmurek. Moim zdaniem aż za mocno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.04.2021 o 18:21, Marcin Witkowski napisał:

niewyszpachlowanych połączeniach kadłuba. 

 

O którym dokładnie elemencie piszesz?  Podejrzewam że o części dziobowej pod wiatrochronem.  Nie wiem czy śledziłeś postęp, ale spasowanie tego elementu do kadłuba dało mi się we znaki. Ta szpara jest widoczna,  bo to powinna być linia podziału na samolocie, a w modelu jest łączenie i odróżnia się od reszty linii, które w tym modelu są wyjątkowo płytkie. Ja po prostu miałem dość walki z tym dziobem, zdjęcie też szczególnie na dużym zbliżeniu pokazuje szczegóły które normalnie patrząc na model nie jesteśmy w stanie wyłapać, tak samo jest z ta szpara, rzuca się ona w oczy ale nie aż tak bardzo. Nie szpachlowałem też tam z tego powodu że jest tam luk na części dziobowej i w miejscu otwierania ma charakterystyczne ząbki, których potem bym napewno nie odtworzył, a jedna ze ścian tego łuku Jest właśnie przyłączeniem do sekcji kadłuba. Zawsze wyjdą jakieś błędy, tego już raczej nie poprawię, ale dzięki za uwagę.

W dniu 17.04.2021 o 19:32, Mates napisał:

Uciekła mi gdzieś aktualizacja prac na Twoim modelem/ Będziesz jeszcze jakoś dopracowywał malowanie, zwłaszcza górnych powierzchni skrzydeł? Bo widzę, że kalki już masz położone.

Strasznie mocno widać te szablony od których malowałeś marmurek. Moim zdaniem aż za mocno.

No położenie teraz dodatkowej warstwy farby mija się z celem, teraz tylko wykańczanie mnie czeka, może trochę zniweluje różnice olejami, kredkami zobaczymy, ja nadal jestem początkującym modelarzem z nieco ponad rocznym stażem i czterema modelami na koncie 😀. Większość z tych rzeczy przy tym modelu robię po raz pierwszy łącznie z marmurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mario napisał:

 

O którym dokładnie elemencie piszesz?  

O tym. Nie broni się niestety. Zdaję sobie sprawę, że trudno to wyprowadzić na gładko i jak mocno komplikuje temat odtworzenia linii. Mimo wszystko szkoda, bo mocno obniża walory fajnego modelu. 

Screenshot_20210419-001135~2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marcin Witkowski czyli dobrze rozszyfrowalem o który element chodzi, ale uwierz że tak źle wygląda tylko dlatego że jest na dużym powiększeniu zdjęcie.  A to jest właśnie ten luk co opisywałem. Po twojej uwadze wczoraj wziąłem model w rękę i naprawdę zastanawiałem się czy, aby nie napchać tam szpachli i stwierdziłem, że nie ma to sensu, bo narobię więcej szkód jak to warte. To łączenie rozjaśnie trochę kredkami, żeby mniej rzucało się w oczy i myślę jednak że jeden błąd nie skreśla tego modelu. Budując drugi taki sam sporo rzeczy zrobiłbym inaczej, szczególnie doklejając ten właśnie element. Na tym powiększeniu za to świetnie widać jak cienka jest linia tego luku, a zawiasy górne te ząbki których bałem się że nie odtworzę są prawie niewidoczne o nawet wash ledwo je wyostrzył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.