Skocz do zawartości

Su7 BM Modelsvit 1/72


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, Ił 2 się suszy i nabiera siły do decyzji czy przemalować zielony to zaczynamy takiego typka 😃dla mnie zawsze symbolizował radziecką technikę brutalnego pola atomowej wojny i rozwiązań "gniotsa nie łamiotsa, strzechy mamy słomiane, gumowce brudne ale atom leci dwa macha... " poza tym jak go miał Kolega z Veb Plasticardu w podstawówce, to też zawsze chciałem go mieć. I wbrew pozorom nie jest to konstrukcja niemożebnie skomplikowana na szczęście 😃Planowane malowanie oczywiście WWS Polszy w NMF... Plastik miły w obróbce, taki trochę jak lepsze Ace, co potwierdza logo 😂... Czekam jeszcze na domówioną "rułę wydechu " bo oryginał wygląda zwyczajnie słabo 🤨 Początki poszły szybko, spasowanie nadspodziewanie dobre 👍

IMG_20210206_101711.jpg

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła i statecznik pionowy sklejone, główne części obrobione... Wspomniane logo, widoczne też na Gazie czapajewie Ace, tu na bombie atomowej Pani Pelagii z wózkiem, najsłabszej ramce zestawu 🥺... Zbliżenie na elementy dyszy oraz żywicznych kół Resikita, utwierdzające mnie w słuszności wydania sum bajońskich na nową "rurę" 😂. Oprócz Polskich Skrzydeł czekam też na pozycję o Su7 z Aeromaxa... Powinny być w połowie przyszłego tygodnia...  PS czy Ktoś mi podpowie jak przeplatać tekst zdjęciami, bo mnie się zawsze zdjęcia wklejają ciurkiem 😡

IMG_20210206_233835.jpg

Mmm

IMG_20210206_233658.jpg

IMG_20210206_234002.jpg

IMG_20210206_234049.jpg

IMG_20210206_233321.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jestem tego warsztatu. W sumie bardziej tego jak będzie Ci szło z modelem z tej firmy. Będę zaglądał.

29 minut temu, mysiek13 napisał:

PS czy Ktoś mi podpowie jak przeplatać tekst zdjęciami, bo mnie się zawsze zdjęcia wklejają ciurkiem 😡

Oddzielasz każde zdjęcie (link) enterem, w przerwie między nimi możesz wpisać tekst.

Edytowane przez rudy0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Grzes napisał:

U nas to było LLP

Czegoś takiego też nie było.Człon "ludowe" został dodany tylko i wyłącznie w celach propagandowych i nieoficjalnie.A że z czasem wszedł do powszechnego użycia to inna historia.Od 1962 r. były Wojska Lotnicze.

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Xmen napisał:

Czegoś takiego też nie było.Człon "ludowe" został dodany tylko i wyłącznie w celach propagandowych i nieoficjalnie.A że z czasem wszedł do powszechnego użycia to inna historia.

Trochę takie pisanie po próżnicy.

Cóż z tego, że nie było, skoro wszędzie nazwy LLP i LWP były używane i każdy wie o co chodzi.

 

7 minut temu, mysiek13 napisał:

A co oznacza P w skrócie ukraińskim? 

військові повітряні сили

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ruszyło wnętrze 

IMG_20210207_222004.jpg

Gotowe do podkładu szarym surfacerem 

Posiłkowałem się nieco uniwersalnymi blaszkami Ace do współczesnych samolotów radzieckich i rosyjskich 

IMG_20210207_223029.jpg

 

IMG_20210207_221803.jpg

I po surfacerze 😉

IMG_20210207_230937.jpg

 

Edytowane przez mysiek13
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na APĘ już z 3 miesiące... Ale może Krasula, bo GPM zapowiada wydruk 3D ich modelu kartonowego 😂 zobaczymy, marzy mi się Ursus jak z tego zdjęcia 😗 Źródło "Polskie Skrzydła"

IMG_20210207_234640.jpg

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mysiek13 napisał:

Posiłkowałem się nieco uniwersalnymi blaszkami Ace do współczesnych samolotów radzieckich i rosyjskich

Niezła ta blaszka. Trochę tam tego nawsadzali.

 

Na płycie obok samolotu to coś z zestawu: APA, Tlen, Powietrze, Azot (zestawu z tym ostatnim nie ma) lub coś do holowania, trzeba by fotki przejrzeć co tam w Bydgoszczy jeździło.

Krasula to raczej w oddali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wiązka kabli wygląda tak jakby była cała zalana klejem. Po polakierowaniu może to kiepsko wyglądać.

Przyglądam się dalej bo rury od Suchoja są w centrum moich zainteresowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rymulus napisał:

Ta wiązka kabli wygląda tak jakby była cała zalana klejem. Po polakierowaniu może to kiepsko wyglądać.

Przyglądam się dalej bo rury od Suchoja są w centrum moich zainteresowań.

A które łobuzie, bo nic się nie sypnąłeś..?😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mikolaj75 napisał:

A które...

Su-7, bo to taki wstęp do całej pięknej rodziny tych maszyn, a przede wszystkim Su-20 i Su-22. Ilość genialnych polskich malowań tych samolotów jest niesamowita.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, rymulus napisał:

Su-7, bo to taki wstęp do całej pięknej rodziny tych maszyn, a przede wszystkim Su-20 i Su-22. Ilość genialnych polskich malowań tych samolotów jest niesamowita.

Racja, jak mogę to proszę o 7U.

Mysiek - fotel fajny, o kablach rymulus wspomniał. Detal jest fajny jak dobrze zrobiony, inaczej szpeci.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy płat wyczyszczony debonderem i skalpelem, błyszczące tło wnęki jest po extra thin Tamiya, to nie jest zalane superglutem😂 mam nadzieję że wygląda lepiej 

 

IMG_20210209_110710.jpg

 

Prawy płat też dostał trochę przewodów, jak podeschnie to nadmiar kleju ściągnę debonderem.. 

 

IMG_20210209_110826.jpg

IMG_20210209_110929.jpg

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.