Skocz do zawartości

Su7 BM Modelsvit 1/72


mysiek13

Rekomendowane odpowiedzi

Wycieczka do krakowskiego Muzeum Lotnictwa bardzo udana 😎Kilka detali Suczki do upgrade-u, między innymi klapy podwozia głównego oraz zbiorniki paliwa... Oczywiście podwozie jasno szare a nie stalowe i jak dałem czarny podkład jak pod metalik, to dzisiaj malowałem na szaro 🤣stary a gupi, a w instrukcji oczywiście jest H64 szary 😚 

IMG_20211025_083630_edit_793618196250777.jpg

 

Z modelu zdjęte wszystkie maski, dodany połysk od Bilmodela i zaczyna się washowanie... Potem komory podwozia głównego oraz kalki... 

 

IMG_20211025_083458_edit_793765213903359.jpg

 

IMG_20211025_083506_edit_793723599477323.jpg

 

IMG_20211025_083520_edit_793676473830976.jpg

Edytowane przez mysiek13
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2021 o 09:11, mysiek13 napisał:

Z modelu zdjęte wszystkie maski, dodany połysk od Bilmodela i zaczyna się washowanie... Potem komory podwozia głównego oraz kalki...

Z tego co się na umiałem na forum, to zwykle chyba powinno być : połysk, kalki, połysk, potem washowanie. 😕

Poza tym, wygląda ślicznie Twoje sreberko, malowanie bardzo ładne. 

Edytowane przez giberes
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, giberes napisał:

Z tego co się na umiałem na forum, to zwykle chyba powinno być : połysk, kalki, połysk, potem washowanie. 

Śmiało możesz liczyć na świadectwo z czerwonym paskiem :haha:

Dodam, że jakiś tydzień po łosiu można by było fuknąć lakier końcowy.

I wtedy zdjąć maski z oszklenia.:wink:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Frankie napisał:

Ja trochę poza tematem głównym; jaka to podstawka pod modelem?

Kupowałem dość dawno na Giełdzie Modelarskiej Erniego na Fejsie, byłem bardzo zadowolony z obsługi, ale niestety nie pamiętam od kogo 😟co pewien czas się pojawiają te podstawki ok 50pln... Znalazłem https://www.facebook.com/groups/gieldamodelarska/posts/4084910074932604/

Edytowane przez mysiek13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, giberes napisał:

Z tego co się na umiałem na forum, to zwykle chyba powinno być : połysk, kalki, połysk, potem washowanie. 😕

Poza tym, wygląda ślicznie Twoje sreberko, malowanie bardzo ładne. 

Zgodnie z sugestią Giberesa i Abtb jednak najpierw kalki... Początek całkiem spoko 😎 na noc napisy eksploatacyjne... 

IMG_20211028_181359_edit_894438419362476.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, mysiek13 napisał:

jednak najpierw kalki

Trochę to logiczne - teraz łosz "zadziała" i na lakier/farbę i na kalki (które chyba też powinny mieć podkreślone ew. linie podziału które przez  nie przebiegają)

14 godzin temu, mysiek13 napisał:

Abtb

"abtb" :mrgreen:

Żaden ze mnie hrabia, nie ma potrzeby pisania z dużej litery :haha:

I jeszcze na koniec moja osobista uwaga do końcowego wykończenia - ja bym chyba go zrobił "półmatem" :hmmm: Jakoś mi się "nie widzi" ten samolot w ostrym połysku. Ale tu już może niech się wypowie ten "smakosz" od wiśni na torcie :mrgreen:

 

13 godzin temu, Grzes napisał:

Szachownice jak wisienka na torcie.

:tort:

 

A co tam niech jeszcze będą ze dwa

:tort::tort:

plus kwiaty

:bukiet:

 

:haha::haha:

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, abtb napisał:

Ale tu już może niech się wypowie ten "smakosz" od wiśni na torcie :mrgreen:

 

Smakosz to nie od razu znawca :haha:

Według mnie to żadne nasze srebrne ptaki (a trochę ich było) nie były aż tak błyszczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem, że w sumie mnie ten samolot jakoś nieszczególnie kręcił, ale ten warsztat sprawił, że prawdopodobnie sobie też sprawię ten model. Naprawdę fajnie to wszystko wygląda i nabrałem sporo sympatii do tego samolotu obserwując jego budowę. No ale ja bym nie był sobą jakbym zrobił go z szachownicą więc skończy się pewno na afgańskim albo egipskim BMK w kamuflażu 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Psar77 napisał:

 

Hmmm... Ja mam zagwozdkę czy kupować Su-17M3 i przerabiać na polski M4 czy czekać na M4 ale w sumie to nie wiadomo czy  w ogóle planują ...

 

Ja przerobiłem, ten M4 to idzie już tyle lat, że nie wiadomo czy w ogóle przyjdzie. Mi by pasował za to peruwiański M2, a to już takie proste nie jest do przerobienia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.